OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

28.09.2020

Trzy punkty rezerw

W niedzielę 27 września druga drużyna Polonii podejmowała  zespół z Junikowa. Scenariusz tego meczu był bardzo podobny do poprzednich spotkań : przeciwnik cofnięty głęboko pod własne pole karne czekający tylko na okazje do szybkiego ataku i nasz zespół długo utrzymujący się przy piłce na połowie przeciwnika. Jeszce jedna cecha wspólna jest dla tych wszystkich meczów – seryjnie marnowane sytuacje przez naszych zawodników. Dość wspomnieć, że  rywale w niedzielę dwukrotnie wybijali piłkę z linii bramkowej, że znowu bramkarz gości wychodził obronną ręką z sytuacji sam na sam z naszymi piłkarzami. Ale przyszła w końcu  84 min. meczu, w której na indywidualną akcję zdecydował się D. Słabikowski. Bardzo dynamicznie wbiegł z piłka w pole karne gdzie został sfaulowany przez jednego z obrońców. Sędzia bez wahania wskazał na ,, jedenastkę’’, którą pewnym strzałem na bramkę zamienił M. Górzyński. Do końca meczu wynikł nie uległ już zmianie i dzięki temu Rezerwy mogły dopisać sobie kolejne trzy punkty, dzięki którym wskoczyli na czwarte miejsce w tabeli.

W następnym tygodniu – również w niedzielę o 14.00- podejmować będą drużynę Pomienia Nekla i już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na to ciekawie zapowiadające się spotkanie.

Ze Szturmem zagrali : M. Garstkiewicz, K. Gołębiewski, F. Lesiński, W. Kozłowski, J. Chraplak, M. Łoniewski, D. Słabikowski, Ł. Żegleń, M. Stolecki ( 62’ A. Kluczyński ), T. Ceglewski, M. Górzyński.

Najnowsze aktualności

  • 11.03.2025

    Komplet punktów na start (2008)

    W pierwszym meczu rundy wiosennej Polonia 2008 odniosła pewne zwycięstwo. Podopieczni Dawida Kierzka oraz Marcina Duchały wygrali 3:0 (2:0) wyjazdowy pojedynek z Calisią 14 Kalisz. Do przerwy Poloniści prowadzili 2:0 po trafieniach Piotra Kamińskiego, a wynik meczu w drugiej części gry ustalił Juliusz Gawlikowski.

  • 11.03.2025

    Minimalna przegrana w sparingu

    W sobotę 8 marca trzeci zespół Polonii rozegrał kolejny mecz kontrolny. Poloniści zmierzyli się na wyjeździe z Orlikiem Miłosław, który swoje spotkania ligowe gra na poziomie A – klasy. Poloniści minimalnie ulegli gospodarzom wynikiem 3-2 (2-0).

  • 11.03.2025

    Ligowy klasyk w Kleczewie

    Pojedynki Polonii Środa Wielkopolska i Sokoła Kleczew to jedna z najdłużej trwających rywalizacji w trzeciej lidze grupa druga. Oba zespoły na trzecioligowym poziomie są nieprzerwanie od sezonu 2011/12. Wtedy to też spotkały się po raz pierwszy. Do tej pory w sumie w oficjalnych meczach czy to ligowych czy pucharowych na przestrzeni ostatnich czternastu lat oba zespoły spotkały się ze sobą 29 razy. I co ciekawe nigdy w tych pojedynkach nie padł jeszcze bezbramkowy remis.

  • 10.03.2025

    Komplet punktów z Bielawy

    W ostatnią sobotę została rozegrana czternasta kolejka Orlen I Ligi Kobiet. Tym razem Polonistki udały się na Dolny Śląsk gdzie mierzyły się z drużyną Bielawianki Bielawa.

  • 10.03.2025

    Udany początek wiosny

    Drugi zespół seniorów Polonii Środa w pierwszym ligowym meczu w rundzie wiosennej mierzył się w Strzałkowie z tamtejszym Polaninem.

  • 10.03.2025

    Akademia: Raport ligowy (08/09.03.2025)

    W weekend 8/9 marca pierwsze zespoły akademii wznowiły rozgrywki ligowe po przerwie zimowej. W sobotę inauguracyjny mecz w 1. lidze wojewódzkiej rozegrała Polonia 2011, która po nieudanym początku potrafiła odwrócić losy meczu i w doliczonym czasie gry wydrzeć trzy punkty. W niedzielę trzy punkty zdobyła także Polonia 2008, bez większych problemów wygrywając 3:0 z Calisią 14 Kalisz. W środę zostanie rozegrany przełożony z weekendu mecz Polonii 2012 z Górnikiem Kłodawa w ramach 1. ligi wojewódzkiej D1.

  • 07.03.2025

    Z piekła do nieba

    W drugiej wiosennej kolejce piłkarze Polonii Środa Wielkopolska podejmowali na własnym boisku drużynę Gryfa Słupsk. W pierwszym spotkaniu obu drużyn jesienią padł bezbramkowy remis ale samo spotkanie było bardzo emocjonujące.

  • 06.03.2025

    Transmisja meczu z Gryfem

    Zapraszamy Was na transmisję z meczu 20. kolejki III ligi grupa 2 w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się z Gryfem Słupsk.

    Początek transmisji w piątek 7 marca o godzinie 18:50.

    Transmisja oczywiście z komentarzem Łukasza Szarzyńskiego.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.