28.09.2020
Trzy punkty rezerwW niedzielę 27 września druga drużyna Polonii podejmowała zespół z Junikowa. Scenariusz tego meczu był bardzo podobny do poprzednich spotkań : przeciwnik cofnięty głęboko pod własne pole karne czekający tylko na okazje do szybkiego ataku i nasz zespół długo utrzymujący się przy piłce na połowie przeciwnika. Jeszce jedna cecha wspólna jest dla tych wszystkich meczów – seryjnie marnowane sytuacje przez naszych zawodników. Dość wspomnieć, że rywale w niedzielę dwukrotnie wybijali piłkę z linii bramkowej, że znowu bramkarz gości wychodził obronną ręką z sytuacji sam na sam z naszymi piłkarzami. Ale przyszła w końcu 84 min. meczu, w której na indywidualną akcję zdecydował się D. Słabikowski. Bardzo dynamicznie wbiegł z piłka w pole karne gdzie został sfaulowany przez jednego z obrońców. Sędzia bez wahania wskazał na ,, jedenastkę’’, którą pewnym strzałem na bramkę zamienił M. Górzyński. Do końca meczu wynikł nie uległ już zmianie i dzięki temu Rezerwy mogły dopisać sobie kolejne trzy punkty, dzięki którym wskoczyli na czwarte miejsce w tabeli.
W następnym tygodniu – również w niedzielę o 14.00- podejmować będą drużynę Pomienia Nekla i już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na to ciekawie zapowiadające się spotkanie.
Ze Szturmem zagrali : M. Garstkiewicz, K. Gołębiewski, F. Lesiński, W. Kozłowski, J. Chraplak, M. Łoniewski, D. Słabikowski, Ł. Żegleń, M. Stolecki ( 62’ A. Kluczyński ), T. Ceglewski, M. Górzyński.
Najnowsze aktualności
-
06.02.2024
7. miejsce juniorek w HMW U-16 (Dziewczyny)
W sobotę zespół juniorek Polonii Środa Wielkopolska wziął udział w Halowych Mistrzostwach Wielkopolski do lat 16 rozgrywanych w Miejskiej Górce. Nasze zawodniczki nie miały tego dnia szczęścia, pechowo przegrywając dwa pierwsze mecze i dane im było zagrać jedynie o 7. miejsce. W ostatnim meczu Polonia wygrała ze Sparks II Poznań.
-
05.02.2024
Gra orlików z Wilkami (2013)
W sobotę zespół orlików starszych (2013 II) rozegrał na orliku przy ulicy Lipowej grę kontrolną z AP Wilki Dąbrówka.
-
05.02.2024
Wysoka porażka w Ostrowie Wlkp.
W sobotę 3 lutego zespół kobiet Polonii Środa rozegrał pierwszą tej zimy grę kontrolną. Polonistki udały się do Ostrowa Wielkopolskiego na pojedynek z wiceliderem drugiej ligi miejscową Ostrovią. Rywalki pokonały w wysokim stosunku bramkowym 7:1, Polonię Środa, co należy uznać za dużą niespodziankę.
-
05.02.2024
Z Chrobrym na remis
W sobotę 3 lutego piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrali kolejne spotkanie towarzyskie tej zimy. Tym razem rywalem podopiecznych Pawła Kutyni był pierwszoligowy Chrobry Głogów. Spotkanie odbyło się w Głogowie na boisku ze sztuczną nawierzchnią.
-
05.02.2024
Zwycięstwo Polonii w Progres Cup! (2014)
Z niedzielę zespół orlików młodszych wziął udział w halowym turnieju Progres Cup w Stęszewie. Poloniści spisali się doskonale i wygrali całe zawody! Nasza drużyna rozpoczęła od porażki w pierwszym meczu, ale w kolejnych pojedynkach nie dali szans rywalom i sięgnęła po puchar. Najlepszym bramkarzem turnieju wybrany został Piotr Zys!
-
05.02.2024
Młodzicy wygrali z juniorkami (2012)
W niedzielę na średzkim boisku hokejowym zespół rocznika 2012 II zmierzył się w grze kontrolnej z drużyną juniorek Polonii. Do przerwy górą były dziewczyny, które szybko objęły prowadzenie za sprawą Martyny Nowaczyk, ale w drugiej połowie po bramkach Nikodema Mazurczaka i Franciszka Batyckiego zespół młodzików wywalczył zwycięstwo 2:1.
-
02.02.2024
Pracowity weekend zespołów seniorskich
Nie zwalniają tempa przygotowania zespołów seniorskich Polonii Środa Wielkopolska do rundy wiosennej sezonu 2023/24. Oprócz ciężkich treningów jakie odbywają się w tygodniu w ten weekend wszystkie trzy zespoły zagrają gry kontrolne.
-
01.02.2024
Porażka z Widzewem (2010)
Wczoraj w Licheniu Starym zespół trampkarzy młodszych (rocznik 2010) rozegrał mecz sparingowy z przebywającym tam na obozie Widzewem Łódź. Mecz zakończył się zwycięstwem łódzkiej drużyny 5:1, a jedynego gola dla Polonii strzelił Kamil Jankowiak.


























































