OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

26.07.2016

Trudny sprawdzian Polonii Środa

W środę 27 lipca piłkarze Polonii Środa rozegrają siódme tego lata spotkanie towarzyskie. Tym razem przeciwnikiem naszego zespołu będzie przebywający w Opalenicy na zgrupowaniu przedstawiciel Cypryjskiej Ekstraklasy – Anarthosis Famagusta.

Poloniści mają za sobą ciężki okres przygotowawczy z którego wychodzą tak aby być w jak najbardziej optymalnej formie przed startem rozgrywek ligowych. Trener Mariusz Bekas będzie miał już do dyspozycji wszystkich zawodników znajdujących się w kadrze pierwszego zespołu. Jednak nasz zespół czeka trudne spotkanie. Silny rywal powoduje że nasz zespół będzie musiał wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności aby pokazać się z jak najlepszej strony i spróbować osiągnąć korzystny wynik. Dodatkowo dla naszych piłkarzy to będzie dodatkowa atrakcja i na pewno miły przerywnik w treningach gra z tak renomowanym rywalem.

Anarthosis Famagusta poprzedni sezon Cypryjskiej Ekstraklasy zakończył na wysokim 5 miejscu. Po rundzie zasadniczej zespół ten był na trzeciej lokacie w tabeli ale słabsza w wykonaniu Anarthosisu była runda play off po której zespół ten spadł właśnie na 5 miejsce. Najlepszym strzelcem zespołu jest reprezentant Republiki Południowej Afryki Dino Ndlovu (w kadrze swojego kraju zawodnik ten zaliczył 5 spotkań) który bramkarzy rywali pokonywał 17 razy. Innym bardzo rozpoznawalnym zawodnikiem Anarthosisu jest Portugalczyk Helio Pinto. To ten sam zawodnik który w sezonie 2013/14 zdobył Mistrzostwo Polski z zespołem Legii Warszawa, a sezon później z tym samym zespołem wygrał Puchar i Superpuchar Polski. Ważnymi elementami zespołu są też bramkarz pochodzący ze Słowenii Jan Koprivec który ma za sobą występy w Serie A w zespole Cagliari i Udinese, a także pomocnik hiszpańskiego pochodzenia Toni Calvo – wychowanek hiszpańskiej Barcelony mający za sobą występy w Serie A w zespole Parmy. Trenerem zespołu jest Hiszpan Antonio Puche.

Do tej pory latem zespół Anorthosisu rozegrał następujące mecze towarzyskie:

14.07.2016 Anorthosis Famagusta - Cyprus Aris Limassol 1:1 - Larnaka

21.07.2016 Anorthosis Famagusta - Maccabi Sha'arayim 0:0 - Opalenica

24.07.2016 Anorthosis Famagusta - Hapoel Tel Aviv 0:2 – Opalenica

Spotkanie z Cypryjczykami odbędzie się w środę 27 lipca o godzinie 17:00 na głównym boisku w Opalenicy.

Najnowsze aktualności

  • 20.12.2022

    Polonia 2012 II: Podsumowanie jesieni 2022

    Grupa druga orlików starszych Polonii Środa Wielkopolska prowadzona przez trenerów Dominika Rogowskiego i Patryka Słomczyńskiego współzawodniczyła w rundzie jesiennej w turniejach ligowych Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, prowadzonych bez wyników i klasyfikacji. Ponadto młodzi zawodnicy rozegrali mnóstwo gier kontrolnych i gier wewnętrznych, w których mogli bez presji wyniku rozwijać swoje umiejętności.

  • 20.12.2022

    Polonia 2012 I: Podsumowanie jesieni 2022

    Orlicy starsi z rocznika 2012 przez całą rundę co weekend rozgrwali mecze lub turnieje. Rywalizowali między innymi w turniejach ligowych Wielkopolskiego ZPN, meczach kontrolnych oraz ogólnopolskich turniejach piłkarskich, między innymi we Wrocławiu i Nowej Rudzie.

    W międzyczasie, poza wspólnie spędzonym czasem na boisku, zespół miał okazję na spotkania integracyjne m.in. wyjazd na piłkarskie Derby Poznania i do parku trampolin Jump.

  • 20.12.2022

    Gra żaków z rodzicami (2015)

    W sobotę żacy młodsi (rocznik 2015) rzucili piłkarskie wyzwanie swoim rodzicom. Mecz Rodzice vs Dzieci odbył się w hali przy ul. Lipowej. Podczas gry padło wiele pięknych bramek, które były poprzedzone bardzo ciekawymi akcjami z jednej jak i z drugiej strony. Młodzi Poloniści byli bardzo zmotywowani, aby udowodnić rodzicom, że odziedziczyli po nich swój piłkarski talent. Z racji wysokiej frekwencji, mecze odbywały się w dwóch turach. Po zmaganiach na boisku rodzice zorganizowali pomeczowy posiłek i napoje.

  • 20.12.2022

    Polonia Dziewczęta: Podsumowanie jesieni 2022

    Dwie drużyny dziewcząt reprezentowały Polonię Środa Wielkopolska w rozgrywkach Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej w rundzie jesiennej. Udział w ligach brały juniorki (rocznik 2008) oraz młodziczki (rocznik 2010) prowadzone przez Kamila Kudłę oraz Karolinę Puzdrakiewicz.

    Juniorki zakończyły rywalizację na czwartym miejscu wśród czterech drużyn, ale warto zauważyć, iż w Polonii graly głównie zawodniczki urodzone w 2010 roku.

    Młodziczki wygrały swoją grupę ligową, wyprzedzając zespół Medyka Konin, natomiast finały wojewódzkie zakończyły na trzecim miejscu - za Wartą Poznań i AZS UAM Poznań.

  • 20.12.2022

    Polonia 2011: Podsumowanie jesieni 2022

    Przez spore zmiany personalne, zarówno w sztabie trenerskim, jak też wśród zawodników, był to niezwykle trudny sezon dla młodzików młodszych (rocznik 2011). Zespół, który latem opuściło ośmiu zawodników, rywalizował w lidze wojewódzkiej oraz I lidze okręgowej.

    Ostatecznie obu drużynom nie udało się utrzymać w rozgrywkach, ale z każdym meczem było widać postęp wśród zawodników, co napawa dużym optymizmem przed rundą wiosenną. Młodzicy wiosną będą rywalizować I lidze okręgowej oraz II lidze okręgowej.

  • 20.12.2022

    Polonia 2010 II: Podsumowanie jesieni 2022

    Druga grupa młodzików starszych jesienią rywalizowała w III lidze okręgowej. Podopieczni trenerów Dominika Rogowskiego i Patryka Słomczyńskiego zakończyli zmagania na trzecim miejscu w tabeli. Nasz zespół grał bardzo nierówno, ale warto zauważyć, iż potrafił wyrwać punkty każdej drużynie, remisując między innymi z niepokonaną Victorią Września.

  • 19.12.2022

    2. miejsce w SBG Cup (2006)

    Juniorzy młodsi Polonii Środa Wielkopolska w weekend wzięli udział w turnieju piłkarskim SBG Cup w Jarocinie. Nasz zespół zakończył trzydniowe zawody na drugim miejscu, w finale ulegając 1:2 Poznańskiej Trzynastce. Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Polonista - Jakub Sienkiewicz.

  • 19.12.2022

    Gry wewnętrzna orlików (2012/2013)

    W sobotę i niedzielę na orliku przy ulicy Lipowej gry wewnętrzne rozegrały drużyny orlików Polonii, roczniki 2012 oraz 2013. Chłopcom nie straszna była mroźna pogoda, a podczas gier wykazali się dużym zaangażowaniem.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.