26.07.2016
Trudny sprawdzian Polonii ŚrodaW środę 27 lipca piłkarze Polonii Środa rozegrają siódme tego lata spotkanie towarzyskie. Tym razem przeciwnikiem naszego zespołu będzie przebywający w Opalenicy na zgrupowaniu przedstawiciel Cypryjskiej Ekstraklasy – Anarthosis Famagusta.
Poloniści mają za sobą ciężki okres przygotowawczy z którego wychodzą tak aby być w jak najbardziej optymalnej formie przed startem rozgrywek ligowych. Trener Mariusz Bekas będzie miał już do dyspozycji wszystkich zawodników znajdujących się w kadrze pierwszego zespołu. Jednak nasz zespół czeka trudne spotkanie. Silny rywal powoduje że nasz zespół będzie musiał wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności aby pokazać się z jak najlepszej strony i spróbować osiągnąć korzystny wynik. Dodatkowo dla naszych piłkarzy to będzie dodatkowa atrakcja i na pewno miły przerywnik w treningach gra z tak renomowanym rywalem.
Anarthosis Famagusta poprzedni sezon Cypryjskiej Ekstraklasy zakończył na wysokim 5 miejscu. Po rundzie zasadniczej zespół ten był na trzeciej lokacie w tabeli ale słabsza w wykonaniu Anarthosisu była runda play off po której zespół ten spadł właśnie na 5 miejsce. Najlepszym strzelcem zespołu jest reprezentant Republiki Południowej Afryki Dino Ndlovu (w kadrze swojego kraju zawodnik ten zaliczył 5 spotkań) który bramkarzy rywali pokonywał 17 razy. Innym bardzo rozpoznawalnym zawodnikiem Anarthosisu jest Portugalczyk Helio Pinto. To ten sam zawodnik który w sezonie 2013/14 zdobył Mistrzostwo Polski z zespołem Legii Warszawa, a sezon później z tym samym zespołem wygrał Puchar i Superpuchar Polski. Ważnymi elementami zespołu są też bramkarz pochodzący ze Słowenii Jan Koprivec który ma za sobą występy w Serie A w zespole Cagliari i Udinese, a także pomocnik hiszpańskiego pochodzenia Toni Calvo – wychowanek hiszpańskiej Barcelony mający za sobą występy w Serie A w zespole Parmy. Trenerem zespołu jest Hiszpan Antonio Puche.
Do tej pory latem zespół Anorthosisu rozegrał następujące mecze towarzyskie:
14.07.2016 Anorthosis Famagusta - Cyprus Aris Limassol 1:1 - Larnaka
21.07.2016 Anorthosis Famagusta - Maccabi Sha'arayim 0:0 - Opalenica
24.07.2016 Anorthosis Famagusta - Hapoel Tel Aviv 0:2 – Opalenica
Spotkanie z Cypryjczykami odbędzie się w środę 27 lipca o godzinie 17:00 na głównym boisku w Opalenicy.
Najnowsze aktualności
-
17.01.2023
Gra kontrolna w Miłosławiu (2013)
W sobotę druga grupa orlików młodszych (rocznik 2013) rozegrała na wyjeździe grę kontrolną z Orlikiem Miłosław. 75-minutowe spotkanie rozgrywane było przy pięknej, słonecznej pogodzie. Nasi zawodnicy strzelili pięć bramek i stworzyli wiele sytuacji bramkowych.
-
16.01.2023
Sparowali z Lechem Poznań (2013)
W sobotę 14 stycznia zespół orlików młodszych (rocznik 2013) rywalizował na boisku przy ulicy Lipowej ze swoimi rówieśnikami z Lecha Poznań. 75-minutowy pojedynek był doskonałą okazją do sprawdzenia umiejętności na tle młodzieży z jednej z największy akademii w Polsce.
-
16.01.2023
Kontrolnie z Liderem Swarzędz 2011 (2012)
Nie z LPFA Gniezno 2011, ale z Liderem Swarzędz 2011 zagrali ostatecznie w weekend orlicy starsi Polonii Środa Wielkopolska. Widać było różnice w fizyczności zawodników obu zespołów, ale podopieczni Bartosza Bejmy i Miłosza Chojnackiego mimo to pokazali się z dobrej strony. Warto dodać, że była do pierwsza gra zespołu w formacie 9x9.
-
16.01.2023
Halowy sparing młodziczek (2010)
W sobotnie popołudnie zespół młodziczek rozegrał grę kontrolną w hali w Zaniemyślu. Polonistkom przyszło się zmierzyć z koleżankami ze Sparty Miejska Górka.
-
16.01.2023
Zagrali w turnieju Rehau Football Park (2011)
W sobotę w Śremie odbył się Turniej Rehau Football Park, w którym barwy Polonii Środa Wielkopolska reprezentowali młodzicy młodsi (rocznik 2011). Chłopcy zmierzyli się z takimi zespołami jak Warta Śrem, Avia Kamionki, Suchary Suchy Las, Unia Swarzędz oraz Canarinhos Skórzewo.
-
16.01.2023
Wysoka wygrana z Ostrovią 1909 (2009)
W pierwszym tego roku meczu sparingowym przygotowująca się do startu w lidze wojewódzkiej drużyna trampkarzy młodszych wygrała aż 11:0 na wyjeździe z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski. Spotkanie było podsumowaniem pierwszego tygodnia treningów, którego celem była aktywacja zawodników po przerwie świąteczno-noworocznej.
Bramki dla Polonii strzelali: Kamil Jankowiak - trzy, Jakub Janiszewski - dwie, Dawid Gołębiak, Kacper Kucharski, Marcel Kuźniewski, Antoni Staszak, Jakub Smolarz oraz Antoni Łukaszewski.
W zespole Polonii zagrało czterech zawodników testowanych, którzy wyrażają chęć dołączenia do klasy sportowej od roku szkolnego 2023/2024.
Za tydzień podopieczni Miłosza Twardowskiego i Marcina Parusa rozegrają w Pleszewie trójmecz, w którym rywalami będą Stal Pleszew oraz LKS Godziesze 1966.
-
16.01.2023
Sześć bramek z Mieszkiem
W sobotę 14 stycznia piłkarze Polonii Środa rozegrali pierwszą grę kontrolną tej zimy. Rywalem naszego zespołu był czwarty zespół czwartej ligi Mieszko Gniezno. Sztab szkoleniowy podzielił nasz zespół na dwie jedenastki z których każda miała rozegrać po czterdzieści pięć minut.
-
12.01.2023
Akademia: Harmonogram meczów (14-15 stycznia)
Wszystkie zespoły naszej akademii wróciły już do treningów i intensywnie przygotowują się do rundy wiosennej bieżącego sezonu. Na weekend trenerzy zaplanowali mnóstwo gier kontrolnych dla swoich podopiecznych.
























































