16.01.2023

Wysoka wygrana z Ostrovią 1909 (2009)

W pierwszym tego roku meczu sparingowym przygotowująca się do startu w lidze wojewódzkiej drużyna trampkarzy młodszych wygrała aż 11:0 na wyjeździe z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski. Spotkanie było podsumowaniem pierwszego tygodnia treningów, którego celem była aktywacja zawodników po przerwie świąteczno-noworocznej.

Bramki dla Polonii strzelali: Kamil Jankowiak - trzy, Jakub Janiszewski - dwie, Dawid Gołębiak, Kacper Kucharski, Marcel Kuźniewski, Antoni Staszak, Jakub Smolarz oraz Antoni Łukaszewski.

W zespole Polonii zagrało czterech zawodników testowanych, którzy wyrażają chęć dołączenia do klasy sportowej od roku szkolnego 2023/2024.

Za tydzień podopieczni Miłosza Twardowskiego i Marcina Parusa rozegrają w Pleszewie trójmecz, w którym rywalami będą Stal Pleszew oraz LKS Godziesze 1966.

Poloniści do Ostrowa Wielkopolskiego udali się w 23-osobowym składzie, dlatego trenerzy mieli możliwość wystawienia dwóch różnych jedenastek. Po wyrównanym początku, kiedy to nasi zawodnicy musieli przyzwyczaić się do sztucznej nawierzchni, Polonia zaczęła zwyskiwać przewagę. Wynik spotkania otworzył Dawid Gołębiak, który pokonał bramkarza mocnym płaskim strzałem sprzed pola karnego. W pierwszej tercji średzki zespół jeszcze dwukrotnie pokonał bramkarza gospodarzy za sprawą Kamila Jankowiaka.

Druga tercja to już duża przewaga Polonii i szybko zdobyte trzy bramki. Najpierw po dwóch bliźniaczych akacjach Jakub Janiszewski zamieniał na bramki podania Stanisława Korzeniewskiego, a później podanie Antoniego Łukaszewskiego zaskakującym strzałem na gola zamienił Kacper Kucharski.

Ostatnia tercja przyniosła najwięcej emocji, niestety tych negatywnych, ponieważ na boisku dochodziło do wielu fauli i wycieczek słownych. Poloniści jednak znów błysnęli skuczetniością, trafiając do bramki aż pięć razy. Strzelanie w tej części rozpoczął Kamil Jankowiak, ustrzeliwując jednocześnie hat tricka. Następnie pięknym strzałem bramkarza pokonał Marcel Kuźniewski, a w 83. minucie gola strzelił Antoni Staszak. Nasz napastnik popisał się pięknym rajdem przez pół boiska, mijając próbujących go wyciąć zawodników Ostrovii i strzelając obok bezradnego golkipera. Dzięsiątego gola strzelił Jakub Smolarz po kolejnej asyście Antoniego Łukaszewskiego, a sam Łukaszewski ustalił wynik meczu trzy minuty później. Po faulu w polu karnym na Miłoszu Gauzie nasz zawodnik nie wykorzystał rzutu karnego, bo jego strzał obronił bramkarz, ale skutecznie zdołał dobić.

Po spotkaniu trenerzy mogą być zadowoleni z postawy drużyny na boisku, a także dobrej i równej dyspozycji wszystkich zawodników. Pomimo szerokiej kadry nie było widać wielkich różnic w grze zespołu.

Polonia - trampkarz młodszy C2 (2009)
Mecz sparingowy
15 stycznia 2023, godz. 12:00 - Ostrów Wielkopolski
Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 0:11 (0:3, 0:6) Polonia Środa Wielkopolska
Dawid Gołębiak 15, Kamil Jankowiak 22, 25, 69, Jakub Janiszewski 38, 42, Kacper Kucharski 46, Marcel Kuźniewski 79, Antoni Staszak 83, Jakub Smolarz 86, Antoni Łukaszewski 89

Polonia (I tercja): Bartosz Kruk - zawodnik testowany I, Dawid Gołębiak, Mikołaj Rauhut - zawodnik testowany II, Filip Wojciechowski, zawodnik testowany III, Miłosz Gauza - Marcel Kuźniewski - zawodnik testowany IV, Kamil Jankowiak.
Polonia (II tercja): Bartosz Kruk (46, Bartłomiej Wiczyński) - Maksymilian Roszkiewicz, Stanisław Wieliński, Jakub Sawuć, Stanisław Korzeniewski - Antoni Łukaszewski, Wiktor Rozwora - Kacper Kucharski, Stanisław Jaskólski, Antoni Staszak - Jakub Janiszewski.
Polonia (III tercja): Bartłomiej Wiczyński - Kacper Kucharski (83, Maksymilian Roszkiewicz), zawodnik testowany I (83, Dawid Gołębiak), Jakub Sawuć (79, Stanisław Wieliński), Mikołaj Rauhut (79, Miłosz Gauza) - Marcel Kuźniewski (83, Antoni Łukaszewski), zawodnik testowany III (83, Filip Wojciechowski) - zawodnik testowany II (83, Wiktor Rozwora), Kamil Jankowiak (79, Jakub Smolarz), Stanisław Korzeniewski (83, Stanisław Jaskólski) - zawodnik testowany IV (79, Antoni Staszak; 89, Jakub Janiszewski).
trenerzy: Miłosz Twardowski oraz Marcin Parus.

Grano 30+30+35 minut

W 89. minucie Antoni Łukaszewski (Polonia) nie wykorzystał rzutu karnego - bramkarz obronił.