26.09.2022
Trudny mecz w Słupcy (2008)
W meczu 8. kolejki I ligi wojewódzkiej trampkarzy starszych Polonia Środa Wielkopolska po trudnym meczu pokonała 2:0 (2:0) SKP MOS Słupca. Oba gole zdobył w końcówce pierwszej części meczu Jakub Michalak. Zespół prowadzony przez Przemysława Otuszewskiego i Wojciecha Gąsiorowskiego z dużą przewagą zajmuje pierwsze miejsce w ligowej tabeli.
W sobotnie popołudnie na doskonałym boisku w Słupcy młodzi piłkarze Polonii mierzyli się z miejscowym SKP MOS. Od pierwszego gwizdka mecz był bardzo dynamiczny. Zespół gospodarzy chciał tego dnia zgarnąć pierwszy komplet punktów. Zawodnicy SKP Słupca byli bardzo zaangażowani i waleczni grając z naszymi zawodnikami w kontakcie. Pomimo takiej gry udawało nam się w pierwszej połowie dobrze kontrolować grę i stwarzać bardzo dobre sytuacje bramkowe. Pierwsze trafienie padło po uderzeniu Kuby Michalaka, wcześniej uderzenie Wiktora Motyla zatrzymało się na poprzeczce gospodarzy. Druga bramka padła po podaniu z bocznego sektora boiska. Wtedy to prawym skrzydłem pobiegł Wiktor Motyl, gdzie wygrał pojedynek 1 na 1 i zagrał piłkę wzdłuż bramki. Całą akcje ponownie dobrze zamknął Kuba Michalak. Druga połowa to również dużo walki, ale przy mniejszej dynamice w grze. Wkradło się dużo chaosu, w którym lepiej radzili sobie gospodarze meczu. Pomimo kilku sytuacji stworzonych po obu stronach nie padła żadna bramka. Ważne, że kolejny mecz udało nam się zagrać na zero z tyłu.
Polonia - trampkarz starszy C1 (2008)
I liga wojewódzka C1 Proton - grupa II
24 września 2022, godz. 14:30 - Słupca
SKP MOS Słupca 0:2 (0:2) Polonia Środa Wielkopolska
Jakub Michalak 35, 40+1
Polonia: 1. Jakub Pawlaczyk - 4. Kamil Orwat, 7. Mikołaj Szymański, 8. Mikołaj Kowalski, 9. Patryk Karczewski, 10 Wiktor Motyl, 11. Filip Zawodni, 12. Nikodem Bliskowski, 14. Paweł Sarna, 19. Adrian Wojciechowski, 77. Oliwier Pacholski. Grali także: 2. Alan Nowakowski, 13. Filip Stasiak, 20. Szymon Makowiecki, 27. Marcel Jankowiak, 30. Szymon Zając, 99. Jakub Michalak.
trenerzy: Przemysław Otuszewski oraz Wojciech Gasiorowski.
żółte kartki: Jakub Zamiatała, Wojciech Rosadowski - Oliwier Pacholski.
Tabela:
Link to tabeli i terminarza => https://wielkopolskizpn.pl/jesien-2022/#48605
| I liga wojewódzka C1 Proton - grupa II (2008) | ||||
|---|---|---|---|---|
| Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt. | |
| 1. | Polonia Środa Wielkopolska | 8 | 40:9 | 24 |
| 2. | KKS 1925 Kalisz | 7 | 19:7 | 16 |
| 3. | Amber Kalisz | 8 | 14:9 | 16 |
| 4. | Kania Gostyń | 8 | 16:20 | 12 |
| 5. | Polonia 1912 Leszno | 7 | 12:13 | 9 |
| 6. | Ostrovia 1909 | 7 | 15:19 | 6 |
| 7. | Rawia Rawicz | 7 | 7:28 | 4 |
| 8. | SKP MOS Słupca | 8 | 6:24 | 1 |
Najnowsze aktualności
-
31.10.2022
Akademia: Wyniki meczów (29-30 października)
Ostatni weekend października okazał się być szczęśliwy dla zespołów Polonii walczących o awans do Lig Wojewódzkich. Trampkarze młodsi pewnie wygrali z wiceliderem tabeli Avią Kamionki 6:1 (5:0), czym zapewnili sobie awans na najwyższy szczebel rozgrywkowy w Wielkopolsce! W tym samym czasie swój mecz rozgrywali młodzicy młodsi, którzy na swoim boisku pokonali dotychczasowego lidera UKS Śrem 5:1 (1:0). Poloniści mają lepszy bilans bezpośrednich meczów, a zwycięstwa w kolejnych meczach zapewnią im awans bez oglądania się na inne wyniki!
Swój pierwszy punkt w rozgrywkach zdobyły juniorki Polonii Środa Wielkopolska, które niespodziewanie wywalczyły punkt w wyjazdowym meczu z AZS UAM Poznań. Warto dodać, że nasze zawodniczki przegrywały już 1:3, a mimo to zdołały wyszarpać punkt!
-
29.10.2022
Horror z happy endem
W sobotę 29 października piłkarze Polonii Środa w kolejnym meczu ligowym zmierzyli się z zespołem Błękitnych Stargard. Było to drugie wyjazdowe spotkanie naszego zespołu z rzędu. Będący na fali średzki zespół był faworytem tego pojedynku. Poloniści wygrali cztery ligowe spotkania z rzędu i znaleźli się w ścisłej czołówce ligowej tabeli.
-
27.10.2022
Poznajmy się: Aleksander Kultys
Kolejnym zawodnikiem którego sylwetkę chcemy Wam przybliżyć w ramach naszego nowego cyklu Poznajmy się jest Aleksander Kuktys który latem dołączył do zespołu Polonii Środa z Warty Poznań.
-
27.10.2022
Transmisja ze Stargardu
Zapraszamy Was na transmisję meczu 14 kolejki III ligi grupy 2 w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się z Błękitnymi Stargard. Początek transmisji o godzinie 12:50.
Realizacja transmisji:
PoloniaTV
-
26.10.2022
Akademia: Harmonogram meczów (29-30 października)
Ostatni weekend października ponownie będzie intensywny w mecze na obiektach średzkiej Polonii. W sobotę ostatni mecz na swoim boisku przed barażami o awans do CLJ rozegrają trampkarze starsi, którzy na Nowym Stadionie CSiR podejmą Ostrovię 1909. Przed nimi bardzo ważny pojedynek stoczą trampkarze młodsi. O 10:00 podejmą Avię Kamionki, a punkt zdobyty w tym meczu zagwarantuje im awans do Ligi Wojewódzkiej. Na boisku CTP 1 swoje mecze ligowe rozegrają młodzicy. Rocznik 2010 zagra ważny w kontekście awansu mecz z UKS-em Śrem (godz. 10:00), a rocznik 2011 zmierzy się z MKS-em Trzemeszno (godz. 14:00).
W niedzielę już o 9:00 rano swój mecz zagra druga drużyna rocznika 2009, która w meczu na szczycie III ligi okręgowej podejmie wicelidera - Concordię Murowana Goślina. Ponadto o 12:00 na boisku CTP 1 młodzicy starsi zagrają z Victorią Września.
-
26.10.2022
Turnieje ligowe żaków młodszych (2015)
Żaki młodsze Polonii w weekend brały udział w turniejach Wielkopolskiego ZPN. Grupa czerwona rozegrała swój turniej w sobotę 22 października w Mosinie, natomiast grupa biała dzień później pojechała do Śremu zbierać swoje kolejne minuty rywalizując z rówieśnikami z innych klubów.
-
26.10.2022
Turniej ligowy w Jarocinie (2014)
Żaki starsze prowadzone przez trenerów Radosława Piotrowskiego i Macieja Sikorskiego w sobotę rozegrały mecze w ramach turnieju ligowego Wielkopolskiego ZPN rozgrywanego w Jarocinie.
-
26.10.2022
Turnieje i sparingi orlików (2012/2013)
Wszystkie zespoły kategorii orlik rozgrywały mecze lub brały udział w turniejach ligowych. Pierwsze zespoły orlika starszego i młodszego zagrały turnieje w Środzie Wielkopolskiej i w Jarocinie, drugi zespół orlików starszych rozegrał mecz kontrolny z Tarnovią Tarnowo Podgórne, natomiast orlicy młodsi zagrali z rówieśnikami z AP Wilki Dąbrówka.

























































