26.09.2022
Trudny mecz w Słupcy (2008)
W meczu 8. kolejki I ligi wojewódzkiej trampkarzy starszych Polonia Środa Wielkopolska po trudnym meczu pokonała 2:0 (2:0) SKP MOS Słupca. Oba gole zdobył w końcówce pierwszej części meczu Jakub Michalak. Zespół prowadzony przez Przemysława Otuszewskiego i Wojciecha Gąsiorowskiego z dużą przewagą zajmuje pierwsze miejsce w ligowej tabeli.
W sobotnie popołudnie na doskonałym boisku w Słupcy młodzi piłkarze Polonii mierzyli się z miejscowym SKP MOS. Od pierwszego gwizdka mecz był bardzo dynamiczny. Zespół gospodarzy chciał tego dnia zgarnąć pierwszy komplet punktów. Zawodnicy SKP Słupca byli bardzo zaangażowani i waleczni grając z naszymi zawodnikami w kontakcie. Pomimo takiej gry udawało nam się w pierwszej połowie dobrze kontrolować grę i stwarzać bardzo dobre sytuacje bramkowe. Pierwsze trafienie padło po uderzeniu Kuby Michalaka, wcześniej uderzenie Wiktora Motyla zatrzymało się na poprzeczce gospodarzy. Druga bramka padła po podaniu z bocznego sektora boiska. Wtedy to prawym skrzydłem pobiegł Wiktor Motyl, gdzie wygrał pojedynek 1 na 1 i zagrał piłkę wzdłuż bramki. Całą akcje ponownie dobrze zamknął Kuba Michalak. Druga połowa to również dużo walki, ale przy mniejszej dynamice w grze. Wkradło się dużo chaosu, w którym lepiej radzili sobie gospodarze meczu. Pomimo kilku sytuacji stworzonych po obu stronach nie padła żadna bramka. Ważne, że kolejny mecz udało nam się zagrać na zero z tyłu.
Polonia - trampkarz starszy C1 (2008)
I liga wojewódzka C1 Proton - grupa II
24 września 2022, godz. 14:30 - Słupca
SKP MOS Słupca 0:2 (0:2) Polonia Środa Wielkopolska
Jakub Michalak 35, 40+1
Polonia: 1. Jakub Pawlaczyk - 4. Kamil Orwat, 7. Mikołaj Szymański, 8. Mikołaj Kowalski, 9. Patryk Karczewski, 10 Wiktor Motyl, 11. Filip Zawodni, 12. Nikodem Bliskowski, 14. Paweł Sarna, 19. Adrian Wojciechowski, 77. Oliwier Pacholski. Grali także: 2. Alan Nowakowski, 13. Filip Stasiak, 20. Szymon Makowiecki, 27. Marcel Jankowiak, 30. Szymon Zając, 99. Jakub Michalak.
trenerzy: Przemysław Otuszewski oraz Wojciech Gasiorowski.
żółte kartki: Jakub Zamiatała, Wojciech Rosadowski - Oliwier Pacholski.
Tabela:
Link to tabeli i terminarza => https://wielkopolskizpn.pl/jesien-2022/#48605
| I liga wojewódzka C1 Proton - grupa II (2008) | ||||
|---|---|---|---|---|
| Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt. | |
| 1. | Polonia Środa Wielkopolska | 8 | 40:9 | 24 |
| 2. | KKS 1925 Kalisz | 7 | 19:7 | 16 |
| 3. | Amber Kalisz | 8 | 14:9 | 16 |
| 4. | Kania Gostyń | 8 | 16:20 | 12 |
| 5. | Polonia 1912 Leszno | 7 | 12:13 | 9 |
| 6. | Ostrovia 1909 | 7 | 15:19 | 6 |
| 7. | Rawia Rawicz | 7 | 7:28 | 4 |
| 8. | SKP MOS Słupca | 8 | 6:24 | 1 |
Najnowsze aktualności
-
20.12.2022
Polonia 2012 II: Podsumowanie jesieni 2022
Grupa druga orlików starszych Polonii Środa Wielkopolska prowadzona przez trenerów Dominika Rogowskiego i Patryka Słomczyńskiego współzawodniczyła w rundzie jesiennej w turniejach ligowych Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, prowadzonych bez wyników i klasyfikacji. Ponadto młodzi zawodnicy rozegrali mnóstwo gier kontrolnych i gier wewnętrznych, w których mogli bez presji wyniku rozwijać swoje umiejętności.
-
20.12.2022
Polonia 2012 I: Podsumowanie jesieni 2022
Orlicy starsi z rocznika 2012 przez całą rundę co weekend rozgrwali mecze lub turnieje. Rywalizowali między innymi w turniejach ligowych Wielkopolskiego ZPN, meczach kontrolnych oraz ogólnopolskich turniejach piłkarskich, między innymi we Wrocławiu i Nowej Rudzie.
W międzyczasie, poza wspólnie spędzonym czasem na boisku, zespół miał okazję na spotkania integracyjne m.in. wyjazd na piłkarskie Derby Poznania i do parku trampolin Jump.
-
20.12.2022
Gra żaków z rodzicami (2015)
W sobotę żacy młodsi (rocznik 2015) rzucili piłkarskie wyzwanie swoim rodzicom. Mecz Rodzice vs Dzieci odbył się w hali przy ul. Lipowej. Podczas gry padło wiele pięknych bramek, które były poprzedzone bardzo ciekawymi akcjami z jednej jak i z drugiej strony. Młodzi Poloniści byli bardzo zmotywowani, aby udowodnić rodzicom, że odziedziczyli po nich swój piłkarski talent. Z racji wysokiej frekwencji, mecze odbywały się w dwóch turach. Po zmaganiach na boisku rodzice zorganizowali pomeczowy posiłek i napoje.
-
20.12.2022
Polonia Dziewczęta: Podsumowanie jesieni 2022
Dwie drużyny dziewcząt reprezentowały Polonię Środa Wielkopolska w rozgrywkach Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej w rundzie jesiennej. Udział w ligach brały juniorki (rocznik 2008) oraz młodziczki (rocznik 2010) prowadzone przez Kamila Kudłę oraz Karolinę Puzdrakiewicz.
Juniorki zakończyły rywalizację na czwartym miejscu wśród czterech drużyn, ale warto zauważyć, iż w Polonii graly głównie zawodniczki urodzone w 2010 roku.
Młodziczki wygrały swoją grupę ligową, wyprzedzając zespół Medyka Konin, natomiast finały wojewódzkie zakończyły na trzecim miejscu - za Wartą Poznań i AZS UAM Poznań.
-
20.12.2022
Polonia 2011: Podsumowanie jesieni 2022
Przez spore zmiany personalne, zarówno w sztabie trenerskim, jak też wśród zawodników, był to niezwykle trudny sezon dla młodzików młodszych (rocznik 2011). Zespół, który latem opuściło ośmiu zawodników, rywalizował w lidze wojewódzkiej oraz I lidze okręgowej.
Ostatecznie obu drużynom nie udało się utrzymać w rozgrywkach, ale z każdym meczem było widać postęp wśród zawodników, co napawa dużym optymizmem przed rundą wiosenną. Młodzicy wiosną będą rywalizować I lidze okręgowej oraz II lidze okręgowej.
-
20.12.2022
Polonia 2010 II: Podsumowanie jesieni 2022
Druga grupa młodzików starszych jesienią rywalizowała w III lidze okręgowej. Podopieczni trenerów Dominika Rogowskiego i Patryka Słomczyńskiego zakończyli zmagania na trzecim miejscu w tabeli. Nasz zespół grał bardzo nierówno, ale warto zauważyć, iż potrafił wyrwać punkty każdej drużynie, remisując między innymi z niepokonaną Victorią Września.
-
19.12.2022
2. miejsce w SBG Cup (2006)
Juniorzy młodsi Polonii Środa Wielkopolska w weekend wzięli udział w turnieju piłkarskim SBG Cup w Jarocinie. Nasz zespół zakończył trzydniowe zawody na drugim miejscu, w finale ulegając 1:2 Poznańskiej Trzynastce. Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Polonista - Jakub Sienkiewicz.
-
19.12.2022
Gry wewnętrzna orlików (2012/2013)
W sobotę i niedzielę na orliku przy ulicy Lipowej gry wewnętrzne rozegrały drużyny orlików Polonii, roczniki 2012 oraz 2013. Chłopcom nie straszna była mroźna pogoda, a podczas gier wykazali się dużym zaangażowaniem.























































