23.10.2024
Trampkarze wygrywają (2010)
W miniony weekend rywalizowały dwa zespoły trampkarzy - drugi oraz trzeci zespół. Bardzo ważny mecz rozgrywała Polonia III, która na wyjeździe mierzyła się z wiceliderem rozgrywek, Clescevią Kleszczewo. Poloniści wyszli z tego pojedynku zwycięsko po bramkach Marcela Kalety, Bartosza Kurkowiaka i Kamila Zenkera. Polonia II natomiast bardzo wysoko pokonała na boisku CTP1 zespół OTPS Winogrady Poznań.
Polonia 2010 II: 2. liga okręgowa C1, gr. Poznań 1
20 października 2024, godz. 11:00 - Kleszczewo
Clescevia Kleszczewo 2:3 (0:2) Polonia III Środa Wielkopolska
Filip Walczak 56, Adam Robak 75 - Marcel Kaleta 9, Bartosz Kurkowiak 38, Kamil Zenker 65
Polonia: 1. Wiktor Nossow - 2. Filip Cichosz, 7. Jan Muszyński, 10. Dawid Gołębiak, 13. Franciszek Kaczmarek, 14. Jakub Mikołajczak, 20. Marcel Kaleta, 22. Dawid Buczma, 24. Oskar Tkaczyk, 25. Bartosz Stachowiak, 68. Wojciech Ignaszewski. Grali także: 16. Wiktor Dimitrov, 17. Adam Poloszyk, 23. Franciszek Smoliński, 30. Bartosz Stachowiak, 47. Kamil Zenker, 99. Adam Kłopocki. Trener: Kornel Ladrowski.
W emocjonującym meczu pomiędzy Clescevią Kleszczewo a Polonią Środa Wielkopolska, kibice mogli obserwować zaciętą rywalizację, która dostarczyła wielu emocji. Spotkanie rozpoczęło się od intensywnej gry obu drużyn, ale to Polonia szybko przejęła inicjatywę. W 9. minucie piłka wrzucona w rzutu rożnego znalazła Franka Kaczmarka, który podał głową do Marcela Kalety, a ten z bliskiej odległości umieścił ją w bramce. W 27. minucie bramkę po strzale z dystansu strzelił Bartosz Kurkowiak. Clescevia starała się podjąć walkę.
Po przerwie w 56. minucie gospodarze zdołali zdobyć kontaktową bramkę. Nossow obronił strzał w sytuacji sam na sam, ale przy dobitce nie miał szans. W 65. minucie trzecią bramkę dla Polonii zdobył Kamil Zenker, który wbiegł za linię obrony i w sytuacji 1 na 1 pokonał bramkarza gospodarzy. W 75. minucie Clescevia strzeliła drugą bramkę, wykorzystując błąd obrony Polonii. Ostatecznie to Poloniści wygrali emocjonujące spotkanie 3:2 i są bliżej awansu do wyższej klasy rozgrywkowej.
Polonia 2010: 1. liga okręgowa C1, gr. Poznań 1
20 października 2024, godz. 11:30 - Środa Wielkopolska (boisko CTP2)
Polonia II Środa Wielkopolska 25:1 (13:0) OTPS Winogrady Poznań
Bartosz Nowicki 2, 17, 25, Dawid Ebelewicz 3, 31, 75, 79, Jakub Przybylski 5, 33, 39, 49, 63, Sviatoslav Melnykov 10, 13, 14, 27, Artsiom Kisliakou 24, 58, 72, 78, Filip Maćkowiak 41, Wiktor Kujawa 45, Aleksy Stratyński 63, 68, Adam Nadobnik 72 - Tymoteusz Szeligowski 80
Polonia: 1. Krzysztof Stefański - 2. Antoni Zając, 3. Filip Maćkowiak, 4. Stanisław Wieczorek, 5. Wiktor Kujawa, 6. Aleksander Niemczewski, 7. Bartosz Nowicki, 8. Artsiom Kisliakou, 9. Jakub Przybylski, 10. Sviatoslav Melnykov, 11. Dawid Ebelewicz. Grali także: 12. Mateusz Manyś - 13. Fabian Nowaczyk, 14. Adam Nadobnik, 15. Aleksy Stratyński, 16. Filip Szubstarski. Trenerzy: Michał Furmańczyk oraz Marcin Grabowski.
Najnowsze aktualności
-
07.03.2022
Porażka z Lechią Kostrzyn
W niedzielę 06.03.2022 o godz. 10.00 na boisku w Trzemesznie drużyna rezerw Polonii Środy rozegrała spotkanie towarzyskie z zespołem Lechii Kostrzyn. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2-0.
-
07.03.2022
Towarzysko z FA Ostrów (2010)
W sobotnie przedpołudnie, młodzicy młodsi rozegrali mecz sparingowy z FA Ostrów.
-
07.03.2022
Weekendowe granie żaków (2014)
Sobota meczowa Żaka Młodszego - zespoły Polonii rocznika 2014 rozegrały mecze sparingowe z zespołami Lechii Kostrzyn.
-
07.03.2022
Pracowita sobota orlików (2012)
Sobotnie przedpołudnie Poloniści z rocznika 2012 spędzili bardzo pracowicie. Punktualnie o godzinie 9 młodzi piłkarze rozegrali grę kontrolną z rówieśnikami z drużyny Warty Poznań, następnie kolejna grupa rozegrała trójmecz z zespołami Victorii Września oraz FA Orlik Miłosław.
-
07.03.2022
Trzy punkty na inaugurację
W sobotę ruszyła długo wyczekiwana przez wszystkich runda wiosenna I ligi kobiet. Z samego rana a właściwie w środku nocy nasze piłkarki udały się do dalekiego Głogówka. W poprzedniej rundzie pokonałyśmy rywalki różnicą pięciu goli ale do tego spotkania podchodziłyśmy bardzo ostrożnie. Przede wszystkim ze względów pogodowych. Podczas prawie całego meczu padał intensywnie śnieg co bardzo utrudniało konstruowanie akcji. Jeden błąd mógł tutaj decydować o losach meczu.
-
05.03.2022
Wygrana z Sokołem
W przedostatnim meczu towarzyskim przed startem rundy wiosennej sezonu 2021/22 piłkarze Polonii Środa zmierzyli się w Budzisławiu Kościelnym na boisku z naturalną nawierzchnią z ligowym rywalem Sokołem Kleczew.
-
04.03.2022
Gramy dalej z KNOTT
Z ogromną przyjemnością ogłaszamy przedłużenie partnerstwa z firmą KNOTT! Cieszymy się ze współpracy ze średzką firmą, która w swojej branży cieszy się światowym uznaniem i sukcesami.
-
03.03.2022
Przegrana z Wartą Śrem
W środę 02.03.2022 o godz. 19.00 na boisku w Śremie drużyna rezerw Polonii Środy rozegrała spotkanie towarzyskie z zespołem Warty Śrem występującą w rozgrywkach w 5 lidze, zajmując czołowe miejsce po rundzie jesiennej. Mecz zakończył się zwycięstwem Warty Śrem 5-4. Bramki dla Polonii strzelili: Wojciech Pinczak - 2, Mateusz Rosiak - 1, Marcel Stelmaszyk - 1.

























































