23.10.2024
Trampkarze wygrywają (2010)
W miniony weekend rywalizowały dwa zespoły trampkarzy - drugi oraz trzeci zespół. Bardzo ważny mecz rozgrywała Polonia III, która na wyjeździe mierzyła się z wiceliderem rozgrywek, Clescevią Kleszczewo. Poloniści wyszli z tego pojedynku zwycięsko po bramkach Marcela Kalety, Bartosza Kurkowiaka i Kamila Zenkera. Polonia II natomiast bardzo wysoko pokonała na boisku CTP1 zespół OTPS Winogrady Poznań.
Polonia 2010 II: 2. liga okręgowa C1, gr. Poznań 1
20 października 2024, godz. 11:00 - Kleszczewo
Clescevia Kleszczewo 2:3 (0:2) Polonia III Środa Wielkopolska
Filip Walczak 56, Adam Robak 75 - Marcel Kaleta 9, Bartosz Kurkowiak 38, Kamil Zenker 65
Polonia: 1. Wiktor Nossow - 2. Filip Cichosz, 7. Jan Muszyński, 10. Dawid Gołębiak, 13. Franciszek Kaczmarek, 14. Jakub Mikołajczak, 20. Marcel Kaleta, 22. Dawid Buczma, 24. Oskar Tkaczyk, 25. Bartosz Stachowiak, 68. Wojciech Ignaszewski. Grali także: 16. Wiktor Dimitrov, 17. Adam Poloszyk, 23. Franciszek Smoliński, 30. Bartosz Stachowiak, 47. Kamil Zenker, 99. Adam Kłopocki. Trener: Kornel Ladrowski.
W emocjonującym meczu pomiędzy Clescevią Kleszczewo a Polonią Środa Wielkopolska, kibice mogli obserwować zaciętą rywalizację, która dostarczyła wielu emocji. Spotkanie rozpoczęło się od intensywnej gry obu drużyn, ale to Polonia szybko przejęła inicjatywę. W 9. minucie piłka wrzucona w rzutu rożnego znalazła Franka Kaczmarka, który podał głową do Marcela Kalety, a ten z bliskiej odległości umieścił ją w bramce. W 27. minucie bramkę po strzale z dystansu strzelił Bartosz Kurkowiak. Clescevia starała się podjąć walkę.
Po przerwie w 56. minucie gospodarze zdołali zdobyć kontaktową bramkę. Nossow obronił strzał w sytuacji sam na sam, ale przy dobitce nie miał szans. W 65. minucie trzecią bramkę dla Polonii zdobył Kamil Zenker, który wbiegł za linię obrony i w sytuacji 1 na 1 pokonał bramkarza gospodarzy. W 75. minucie Clescevia strzeliła drugą bramkę, wykorzystując błąd obrony Polonii. Ostatecznie to Poloniści wygrali emocjonujące spotkanie 3:2 i są bliżej awansu do wyższej klasy rozgrywkowej.
Polonia 2010: 1. liga okręgowa C1, gr. Poznań 1
20 października 2024, godz. 11:30 - Środa Wielkopolska (boisko CTP2)
Polonia II Środa Wielkopolska 25:1 (13:0) OTPS Winogrady Poznań
Bartosz Nowicki 2, 17, 25, Dawid Ebelewicz 3, 31, 75, 79, Jakub Przybylski 5, 33, 39, 49, 63, Sviatoslav Melnykov 10, 13, 14, 27, Artsiom Kisliakou 24, 58, 72, 78, Filip Maćkowiak 41, Wiktor Kujawa 45, Aleksy Stratyński 63, 68, Adam Nadobnik 72 - Tymoteusz Szeligowski 80
Polonia: 1. Krzysztof Stefański - 2. Antoni Zając, 3. Filip Maćkowiak, 4. Stanisław Wieczorek, 5. Wiktor Kujawa, 6. Aleksander Niemczewski, 7. Bartosz Nowicki, 8. Artsiom Kisliakou, 9. Jakub Przybylski, 10. Sviatoslav Melnykov, 11. Dawid Ebelewicz. Grali także: 12. Mateusz Manyś - 13. Fabian Nowaczyk, 14. Adam Nadobnik, 15. Aleksy Stratyński, 16. Filip Szubstarski. Trenerzy: Michał Furmańczyk oraz Marcin Grabowski.
Najnowsze aktualności
-
18.05.2022
Skrzaty na festynie rodzinnym (2015)
W niedzielę 15 maja skrzaty G1 z rocznika 2015 brały udział w festynie rodzinnym w Pleszewie, organizowanym przez miejscowy Klub Sportowy Stal Pleszew. Podczas tego dnia były organizowane gry z miejscowymi zawodnikami (2013 i młodsi) oraz wiele innych atrakcji, sportowych i nie tylko.
-
18.05.2022
Drugie miejsce w Bielik Cup 2022! (2013)
Zespół żaków udał się w weekend na finały turnieju Bielik Cup 2022 do Krakowa. Podopieczni trenerów Piotra Kleczewskiego i Dominika Rogowskiego w sobotę zdominowali swoją grupę i wygrali wszystkie mecze, natomiast w niedzielę brali udział w meczach fazy finałowej. Po emocjonujących starciach nasz zespół w drodze do finału pokonał kolejno Football Family Zakopane, GKS Katowice oraz APR Poznań. Dopiero w finale lepsza okazała się Wisła Kraków. Chłopcy osiągnęli ogromny sukces zdobywając srebrny medal w tak mocno obsadzonym turnieju!
-
18.05.2022
Ligowe granie z LPFA Gniezno (2012)
Zespół orlików młodszy Polonii Środa Wielkopolska zagrał w niedzielę ligowy mecz w kategorii orlika starszego z LPFA Gniezno. Przed meczem odbyła się również gra kontrolna.
-
18.05.2022
Zwycięstwo z Wartą Poznań (2011)
W mecz I ligi okręgowej orlików zespół Polonii Środa Wielkopolska pokonał na wyjeździe Wartę Poznań 4:2 (2:1). Wynik spotkania otworzył Giovani Henriquez-Gajda, a później hat tricka dołożył Adam Jankowski. Druga drużyna wygrała w III lidze okręgowej 10:2 z Orlikiem Miłosław.
-
17.05.2022
Trzy mecze ligowe młodzików (2010)
Pierwszy zespół młodzików młodszych przegrał 0:5 (0:3) z Mieszkiem Gniezno w meczu I ligi wojewódzkiej. Drugi zespół pokonał na wyjeździe 4:0 (1:0) AKF Poznań po bramkach Bartosza Nowickiego, Marcela Kalety, Jakuba Przybylskiego oraz Franciszka Leżały. Trzecia drużyna przegrała 1:7 (0:3) z Pelikanem Niechanowo, a jedynego gola strzelił z rzutu karnego Wojciech Ignaszewski.
-
17.05.2022
Zwycięstwo i porażka młodzików (2009)
Rywalizujący w I lidze okręgowej zespół młodzików starszych przegrał na swoim boisku 0:2 (0:1) z liderem tabeli - Mieszkiem Gniezno. Mecz był dość wyrównany, ale goście wykazali się lepszą skutecznością i zainkasowali trzy punkty. Drugi zespół natomiast bez większych problemów pokonał Spartę Sklejkę Orzechowo 3:1 (2:0) w rozgrywkach III ligi okręgowej. Bramki strzelali: Marcel Kuźniewski - dwie, a także Krzysztof Maciejewski.
-
17.05.2022
Trzy punkty zdobyte w Koninie (2008)
W meczu 10. kolejki I ligi wojewódzkiej trampkarzy młodszych Poloniści pokonali na wyjeździe zespół Górnika Konin 4:2. Do przerwy nasz zespół prowadził 1:0 po trafieniu Patryka Karczewskiego, po przerwie dwie bramki zdobył Mikołaj Kowalski, natomiast czwarty gol to samobójcze trafienie rywala. Po tym spotkania zespół Polonii awansował na pierwsze miejsce w ligowej tabeli.
-
17.05.2022
Transmisja ze Skarszewa
Zapraszamy Was na transmisję meczu półfinałowego Wielkopolskiego Pucharu Polski w którym Polonia Środa mierzyć się będzie z występującąm w V lidze Victorią Skarszew. Startujemy o godzinie 17:50.



























































