OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

18.05.2022

Drugie miejsce w Bielik Cup 2022! (2013)

Zespół żaków udał się w weekend na finały turnieju Bielik Cup 2022 do Krakowa. Podopieczni trenerów Piotra Kleczewskiego i Dominika Rogowskiego w sobotę zdominowali swoją grupę i wygrali wszystkie mecze, natomiast w niedzielę brali udział w meczach fazy finałowej. Po emocjonujących starciach nasz zespół w drodze do finału pokonał kolejno Football Family Zakopane, GKS Katowice oraz APR Poznań. Dopiero w finale lepsza okazała się Wisła Kraków. Chłopcy osiągnęli ogromny sukces zdobywając srebrny medal w tak mocno obsadzonym turnieju!

W piątek zawodnicy Polonii Środa Wielkopolska z rocznika 2013 wyjechali do Krakowa na finałowy turniej Bielik Cup 2022, do którego prawo gry uzyskali w eliminacjach w Poznaniu w lutym tego roku. Młodzi Poloniści w piątkowy wieczór zameldowali się w stolicy Małopolski, by już w sobotę rano rozpocząć rywalizację w turnieju. W finałowych rozgrywkach wzięło udział 28 zespołów podzielonych na 4 grupy.

W sobotę mecze rozgrywane były w systemie każdy z każdym, na trzech boiskach jednocześnie i trwały 18 minut. Polonia trafiła od grupy B, gdzie rywalizowała z AP Wieliczka, Cracovią, FA Lublin, APR Poznań i UKS Leńcze. Zespół Polonii zagrał koncertowo, w każdym spotkaniu odnosząc zwycięstwo, ale co najważniejsze pokazując bardzo dobrą grę. Z kompletem punktów kończymy rywalizację w grupie na 1. miejscu. W czasie wolnym młodzi Poloniści wybrali się na spacer po Starym Mieście. Zobaczyli najważniejsze zabytki Krakowa i odwiedzili Smoka Wawelskiego.

W niedzielę do gry stanęło 16 najlepszych drużyn z sobotnich gier grupowych. W 1/8 finału młodzi Poloniści podejmowali zespół Football Family Zakopane. Zdobywając jedną bramkę więcej od przeciwników Średzianie zapewnili sobie prawo do gry o wysokie pozycje.

W ćwierćfinale trafiliśmy na bardzo silny zespół GKS Katowice. Po bardzo zaciętych 18-minutach pada remis 5:5 i o dalszych losach zespołów musiały zadecydować rzuty karne. Dopiero w 10 serii strzałów lepsi okazali się Poloniści i tym samym, awansowali do półfinału.

Tam czekał już na nas zespół APR Poznań. Poznaniacy postawili wysoko poprzeczkę i po bardzo intensywnym meczu zremisowaliśmy ponownie 5:5. Finalistę musiał wyłonić konkurs rzutów karnych. Próbę nerwów i umiejętności lepiej znieśli nasi zawodnicy wygrywając w karnych 5:4.

W finale turnieju Bielik Cup 2022 rywalem młodej Polonii była Wisła Kraków. W finałowym spotkaniu każdy zawodnik dał z siebie 100%, ale widoczne były już zmęczenie, urazy i trudy związane z emocjami z poprzednich spotkań. Wisła okazała się być silnym zespołem i musieliśmy przełknąć gorycz porażki. Ostatecznie naszą przygodę w Grodzie Kraka kończymy na bardzo wysokim 2. miejscu!


Polonia - Żak F1 I (2013)
Turniej Bielik Cup 2022
14-15 maja 2022 - Kraków
Podium turnieju:

  1. Wisła Kraków
  2. Polonia Środa Wielkopolska
  3. AP Reissa Poznań

Polonia: Szymon Plewiński, Krystian Kasprzak, Brajan Ostański, Paweł Szumski, Kacper Fiołka, Damian Siwek, Leon Jacków, Kuba Przybyłek, Karol Maleszka, Mikołaj Kaczałka.
trenerzy: Piotr Kleczewski, Dominik Rogowski.

Najnowsze aktualności

  • 07.04.2026

    Młodzicy w kratkę (2014)

    Dwa mecze w czwartek rozegrała Polonia 2014. Pierwszy zespół w 1. lidze wojewódzkiej przegrał 3:7 (1:3) z Lechem Poznań Niebieskimi. Dwie bramki w tym meczu strzelił Karol Krawczewski, a jedną Witold Artomski. Drugi zespół, który rywalizuje w 2. lidze okręgowej, na własnym boisku wygrał 6:0 (2:0) z Kłosem Zaniemyśl.

  • 07.04.2026

    Porażka z Lesznem w końcówce (2013)

    Nie udało się w minioną środę wywalczyć punktów Polonii 2013. Mecz z Polonią 1912 był wyrównany i oba zespoły stwarzały sobie okazje bramkowe. Decydująca okazała się końcówka spotkania, kiedy to w 78. i 80. minucie goście zdobyli bramki na wagę trzech punktów. Po pięciu meczach Polonia jest 7. w ligowej tabeli.

  • 07.04.2026

    Pewne zwycięstwo z Dąbroczanką (2012)

    W czwartek na Stadionie Gminnym im. Zygmunta Woźniaka w Klęce zespół Polonii 2012 odniósł kolejne pewne zwycięstwo, pokonując 6:0 (3:0) Dąbroczankę Pępowo. Goście od początku skupili się na bronieniu własnej bramki i tylko sporadycznie wyprowadzali kontrataki, Poloniści zaś długimi fragmentami bili głową w mur, ale ostatecznie udało im się strzelić sześć bramek, które strzelali Tymoteusz Włodarczak i Szymon Kempski po dwie oraz Jakub Jacków i Piotr Nowaczyk po jednej.

  • 07.04.2026

    Na piątkę z Lechem (2011)

    W czwartek 2 kwietnia zespół Polonii 2011 odniósł swoje trzecie w tej rundzie zwycięstwo. Podopieczni Mateusza Zawalskiego i Adriana Wojtysiaka na własnym boisku wygrali 5:0 (3:0) z Lechem Poznań 2012. Po dwie bramki strzelili Kuba Kucharski oraz Mikołaj Podlak, a raz piłkę do własnej bramki skierował zawodnik gości. W ligowej tabeli nasza drużyna jest czwarta, mając jednak tyle samo punktów co wicelider i trzeci zespół.

  • 07.04.2026

    Pierwszy triumf drugiej drużyny (2010)

    Pierwsze zwycięstwo odniosła druga drużyna Polonii 2010, która w Baranowie pokonała 2:1 (2:1) UKS APR Lampart Poznań. Bramki dla Polonii strzelali Olivier Grodziski oraz Jakub Królak. Punktów nie udało się tym razem wywalczyć pierwszej drużynie, która rywalizowała z GES-em Poznań. Mecz zakończył się wynikiem 1:2 (0:2), a jedyną bramkę dla Średzian strzelił z rzutu karnego Sviatoslav Melnykov.

  • 07.04.2026

    Niedosyt po remisie (2009)

    W minioną środę zespół Polonii 2009 rywalizował w ramach 1. ligi wojewódzkiej B1 z GES Sport Academy. Rozgrywane w Poznaniu spotkanie, którego gospodarzem była Polonia, zakończyło się podziałem punktów po remisie 1:1. Gola dla średzkiej drużyny zdobył Benjamin Wałuszko. Zawodnicy czuli jednak spory niedosyt, bo mimo wielu okazji bramkowych nie udało się zdobyć gola na wagę trzech punktów. Polonia jest trzecia w tabeli, a w środę rozegra zaległy mecz z Unią Swarzędz.

  • 07.04.2026

    Klasa A: Porażka po walce

    Po ciekawym, pełnym walki i emocji meczu trzeci zespół Polonii przegrał w Klęce 1:2 (1:1) z trzecią siłą ligi - Błękitnymi Psary Polskie. Nasz zespół wyszedł na prowadzenie w 6. minucie po trafieniu Huberta Łosińskiego, ale goście wyrównaniu tuż przed przerwą po mocno dyskusyjnym rzucie karnym. Błękitni wynik meczu ustalili w 60. minucie i mimo prób Polonistom nie udało się doprowadzić do wyrównania między innymi przez doskonałą dyspozycję golkipiera przyjezdnych.

  • 07.04.2026

    Kolejne derby Wielkopolski

    Nie zwalniają tempa rozgrywki trzecioligowe sezonu 2025/26. Już w najbliższy piątek piłkarze Polonii Środa rozegrają kolejny mecz. Tym razem podopieczni Macieja Rozmarynowskiego w kolejnych derbach Wielkopolski podejmą na własnym boisku Unię Swarzędz.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.