25.04.2013
Polonia zagości u lideraW najbliższą sobotę piłkarze Polonii Środa Wielkopolska podejmą na wyjeździe w meczu 22. kolejki III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej Wdę Świecie.
Świecka drużyna to obecnie lider tabeli. Po dziewiętnastu rozegranych spotkaniach Wda ma na swoim koncie czterdzieści punktów, czyli dziesięć więcej od naszej Polonii i o cztery więcej niż druga w tabeli Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski. Dodać należy jednak że ostrowianie i średzianie mają o jeden mecz odbyty mniej. Zespół ze Świecia ma najwięcej strzelonych i najmniej straconych goli. W defensywie równie dobrze spisują się nasi piłkarze, którzy również stracili tylko jedenaście bramek.
Po rundzie jesiennej z Wdą pożegnało się pięciu piłkarzy: Damian Sulowski, Daniel Grzywaczewski, Radosław Mik, Adam Reise i Waldemar Polkowski. Zespół wzmocniło natomiast ośmiu nowych: Jakub Witucki (Gryf Słupsk), Mateusz Skowroński (Zawisza Bydgoszcz), Mateusz Fredyk (Lech Rypin), Patryk Cuper (Zawisza II Bydgoszcz), Emil Borowy (Alicante CF - drużyny młodzieżowe), Ihor Wons (Polonia 1912 Leszno), Szymon Kocieniewski (z juniorów) oraz Patryk Kiełpiński (Miedź Legnica).
Początek rundy wiosennej Wda ma bardzo dobry. Najpierw świecianie rozgromili Notecinakę Pakość 5:0, później pokonali na wyjeździe Unię Roszak Solec Kujawski 2:0, a ostatnio w meczu na szczycie III ligi zremisowali w Ostrowie Wielkopolskim z Ostrovią 1:1. Najlepszą skutecznością w tych trzech spotkaniach wykazał się sprowadzony z Polonii 1912 Leszno Ihor Wons - zdobywca trzech goli. Raz mniej do bramki rywali trafił Piotr Żurek, który dwukrotnie otwierał wynik. W ostatnią środę zawodnicy ze Świecia grający w nieco rezerwowym składzie pożegnali się z Pucharem Polski ulegając po rzutach karnych Cuiavii Inowrocław.
W jesiennym starciu Polonii z Wdą lepsi byli nasi gracze, którzy po ciężkim meczu wygrali 2:1. Prowadzenie rywalom nieco kwadrans przed końcem dał Radosław Mik, ale pięć minut później wyrównał Maciej Kononowicz, a po chwili debiutujący w pierwszym zespole Damian Buczma zapewnił średzianom trzy punkty. Była to jak na razie jedyna porażka Wdy w tym sezonie.
Faworytem sobotniego meczu są na pewno piłkarze Wdy, którzy uznawani są za najpoważniejszego kandydata do awansu. Po dokonanych wzmocnieniach kadra świecian prowadzona przez Marka Końko spisuje się rewelacyjnie w meczach sparingowych, gdzie pokonali m.in. pierwszoligową Olimpię Grudziądz 2:1 jak i ligowych. Młodych piłkarzy Polonii czeka na pewno bardzo trudny sprawdzian na ciężkim terenie w Świeciu. Trener Czesław Owczarek nie będzie mógł również skorzystać z kilku zawodników, których dopadły kontuzje.
Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 17:00. Na naszej stronie tradycyjnie śledzić będzie można relację live z tego wydarzenia.
Najnowsze aktualności
-
07.06.2018
Porażka juniorów starszych
W czwartek 7 czerwca juniorzy starsi zmierzyli się na wyjeździe z Huraganem Pobiedziska.
-
07.06.2018
Bałtyk w Środzie
W 32 kolejce zmagań ligowych piłkarze Polonii Środa będą podejmować na własnym boisku zajmujący trzecie miejsce w ligowej tabeli Bałtyk Gdynia
-
06.06.2018
Wysoka wygrana z Lechem (2008 Orlik Młodszy)
W środę 6 czerwca swój ostatni mecz Ligowy w roli gospodarza rozegrali Orlicy Młodsi z rocznika 2008. Naszym przeciwnikiem była drużyna Lecha Poznań.
-
09.06.2018
Bałtyk pokonany
W 32 kolejce zmagań ligowych piłkarze Polonii Środa będą podejmowali na własnym boisku zajmujący trzecie miejsce w ligowej tabeli Bałtyk Gdynia. Nasi rywale do meczu przystąpili po zeszłotygodniowej utracie szans na awans do 2. Ligi, a kolei nasi zawodnicy opromienieni obroną Wojewódzkiego Pucharu Polski.
-
06.06.2018
Puchar jest nasz
W środę 6 czerwca piłkarze Polonii Środa stanęli przed szansą obrony Wielkopolskiego Pucharu Polski. W Trzciance nasz zespół mierzył się z miejscowym Lubuszaninem.
-
06.06.2018
Skromna wygrana z Sucharami (2006)
We wtorek 05.06.2018 o godz. 18.20. na boisku w Suchym Lesie pierwsza drużyna młodzika młodszego rozegrała kolejne spotkanie o mistrzostwo Ligi Młodzika D2 z zespołem Suchary Suchy Las. Mecz zakończył się zwycięstwem Polonii Środa 2-1. Bramki zdobył Rauhut Szymon - 2.
-
06.06.2018
Kołobrzeg zdobyty
W 20 kolejce rozgrywek o mistrzostwo II ligi kobiet, drużyna „Polonii” Środa udała się na wyjazdowy mecz do Kołobrzegu.
-
05.06.2018
Dwa zwycięstwa wyjazdowe trampkarzy (2004)
Bardzo udanie zakończył się miniony długi weekend dla zawodników z rocznika 2004, którzy w przeciągu 4 dni rozegrali dwa spotkania ligowe. Co ważne były to mecze wyjazdowe na ciężkich terenach, ale najważniejsze, że poloniści zawsze wracali z kompletem punktów do Środy.
























































