10.06.2012
Trampkarze pokonali AmikęDrużyna trampkarzy Polonii Środa Wlkp., pokonała lidera swojej grupy Amikę Wronki 2:0. Był to kolejny udany mecz naszych chłopców, którzy grają z meczu na mecz coraz lepiej. W dzisiejszym meczu zabrakło Jędrzeja Kujawy, lecz pod jego nieobecność bardzo dobrze z roli środkowego rozgrywającego wywiązał się Szymon Chudy. Na pochwałę zasługuje cały zespół, który walczył o piłkę na całej długości i szerokości boiska. Do swojej optymalnej formy dochodzi Michał Górzyński, który zmusza swoimi akcjami obrońców gości do maksymalnego wysiłku. Do przerwy licząc stworzone sytuacje bramkowe, nasz zespół mógł prowadzić różnicą trzech goli, jednak pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem Polonii Środa. Gola zdobył po dośrodkowaniu Marcina Typańskiego, Maciej Jóźwiak, który strzałem w górny róg branki, nie dał szans bramkarzowi gości. Przy tej akcji należą się słowa pochwały Jakubowi Malusiakowi, który wcześniej zamykał akcję a odbitą piłkę przez bramkarza dobił Maciej Jóźwiak.
Druga połowa toczyła się przy lekkiej przewadze zespołu Amiki, lecz bramkę zdobył nasz zespół po strzale Michała Górzyńskiego, który po minięciu bramkarza gości wtoczył piłkę do pustej bramki bezradnych przeciwników. Przy prowadzeniu dwa do zera, zespół Amiki stworzył sobie trzy znakomite sytuacje bramkowe, jednak nasz bramkarz Dawid Machajewski był dzisiaj nieomylny a na dodatek szczęście było tym razem po jego stronie. Dwie sytuacje, które wybronił, były nagrodzone oklaskami wszystkich kibiców znajdujących się na stadionie.
Do końca rozgrywek pozostały jeszcze trzy mecze, które poloniści rozegrają w najbliższym tygodniu.
Polonia: Dawid Machajewski - Piotr Skrobosiński, Adam Grabowski, Adam Cichoń, Bartosz Wolski - Szymon Chudy, Mariusz Krajewski, Mikołaj Janicki, Wojciech Leporowski, Rafał Kościelniak - Marcin Typański, Jakub Malusiak , Michał Górzyński, Maciej Jóźwiak, Mikołaj Zys i Adam Brzóstowicz.
Najnowsze aktualności
-
17.05.2022
Transmisja ze Skarszewa
Zapraszamy Was na transmisję meczu półfinałowego Wielkopolskiego Pucharu Polski w którym Polonia Środa mierzyć się będzie z występującąm w V lidze Victorią Skarszew. Startujemy o godzinie 17:50.
-
17.05.2022
Przegrany mecz z APR Jarocin (2007)
W meczu 8. kolejki I ligi wojewódzkiej trampkarzy starszych Polonia Środa Wielkopolska przegrała na swoim boisku 2:5 (1:2) z UKS AP Reissa Jarocin. Bramki dla średzkiego zespołu strzelili Rafał Kapuściński i Oskar Popis.
-
17.05.2022
Cenne zwycięstwo z Poznańską 13 (2006)
W spotkaniu ósmej serii gier I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych Polonia Środa Wielkopolska pokonała na wyjeździe Poznańską 13 Poznań. Hat trickiem popisał się Jakub Płonka, a dwie równie ważne bramki strzelił Rafał Kapuściński. Dzięki temu zwycięstwu Polonia wyprzedziła w tabeli poznański zespół.
-
17.05.2022
Porażka z KKS-em Kalisz (2005)
W meczu 10. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych zespół Polonii przegrał 0:5 (0:3) z KKS-em 1925 Kalisz. Już w 3. minucie mecz został przerwany na ponad 20 minut z powodu niefortunnego upadku naszego zawodnika - Tymoteusza Kapturka, który stracił na chwilę przytomność i został przewieziony do szpitala, gdzie przeszedł szczegółowe badania.
-
17.05.2022
Wyrwany punkt w Lesznie (2003/04)
W meczu 8. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów starszych zespół Polonii Środa Wielkopolska zremisował 2:2 (1:0) z Polonią 1912 Leszno. Średzianie prowadzili do przerwy po golu Marcela Stelmaszyka, ale gospodarze między 60. a 65. minutą strzelili dwa gola. W doliczonym czasie gry do wyrównania doprowadził Wojciech Pinczak.
-
17.05.2022
Akademia: Wyniki meczów weekendowych (14-15 maja)
Za Polonistami kolejny weekend pełny meczów ligowych oraz turniejów. W ligach wojewódzkich zwycięstwa odnieśli juniorzy młodsi (2006) oraz trampkarze młodsi (2008), natomiast juniorzy starsi w doliczonym czasie gry wywalczyli punkt. Warto odnotować sukces żaków starszych, którzy zajęli drugie miejsce w turnieju Bielik Cup 2022 w Krakowie. Lepsza okazała się tylko Wisła Kraków.
-
16.05.2022
Powalczą o finał Pucharu Polski
W środę 18 maja piłkarzy Polonii Środa czeka kolejne spotkanie pucharowe. Tym razem będzie to mecz półfinału Wielkopolskiego Pucharu Polski w którym nasz zespół zmierzy się z przedstawicielem V ligi, a zarazem jedną z największych rewelacji tegorocznych rozgrywek pucharowych – Victorią Skarszew. Spotkanie zostanie rozegrane na boisku w Skarszewie a jego początek zaplanowano na godzinę 18:00.
-
16.05.2022
Pewna wygrana w Jarosławcu
W 24 kolejce spotkań Klasy Okręgowej drużyna rezerw zagrała na wyjeździe w Jarosławcu z miejscowym Orkanem. Do tej pory pojedynki między tymi zespołami były bardzo zacięte ale tym razem nasi młodzi piłkarze od początku do końca meczu kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku.
























































