13.06.2022
Sześć punktów w trzech meczach (2009)
Nieźle spisali się zawodnicy rocznika 2009 w miniony weekend. Pierwszy zespół zdominował rywali i wygrał swój mecz z AP Błękitni Owińska 4:1 (1:1). Bramki strzelali Antoni Staszak - dwie, Stanisław Jaskólski oraz Stanisław Korzeniewski. Drugi zespół zakończył wiosenne rozgrywki meczami ze Spartą Sklejką Orzechowo (4:0) oraz Przemysławem Poznań (1:2). Bramki w pierwszym z tych meczów strzelali Sebastian Grządzielewski, Dominik Falgier, Jakub Sawuć i Bartłomiej Wiczyński, natomiast jedynego gola dla Polonii w drugim pojedynku zdobył Piotr Tumidaj.
W meczu 12. kolejki I ligi okręgowej młodzików starszych Polonia Środa Wielkopolska zdecydowanie pokonała AP Błękitni Owińska 4:1 (1:1).
Gospodarze od pierwszych chwil dominowali na boisku i co chwilę stwarzali kolejne sytuacje bramkowe. Z wielu okazji udało się wykorzystać tylko jedną. Po długim podaniu bramkarza Dawida Gołębiaka do siatki trafił Antoni Staszak. Duża liczba niewykorzystanych okazji zemściła się pod koniec pierwszej połowy. W ostatniej minucie Szymon Skitek wykorzystał jeden z nielicznych kontrataków.
Druga połowa to znowu dominacja Polonii. W 42. minucie zespół na prowadzenie wyprowadził Antoni Staszak, wykorzystując podanie Antoniego Łukaszewskiego. Kilka chwil później po zagraniu Kamila Jankowiaka do siatki trafił Stanisław Jaskólski, a w 58. minucie wynik meczu ustalił Stanisław Korzeniewski, który strzałem głową wykorzystał dośrodkowanie Marcela Kuźniewskiego z rzutu rożnego.
Zawodnikom Polonii pozostał do rozegrania ostatni mecz. W poniedziałek 20 czerwca rywalem Polonistów będzie Kotwica Kórnik. W przypadku zwycięstwa nasz zespół zapewni sobie co najmniej trzecie miejsce, z szansami na zajęcie drugiej lokaty.
Polonia - Młodzik D1 I (2009)
I liga okręgowa D1 - grupa I (RW)
9 czerwca 2022, godz. 19:00 - Topola
Polonia Środa Wielkopolska 4:1 (1:1) AP Błękitni Owińska
Antoni Staszak 10, 42, Stanisław Jaskólski 48, Stanisław Korzeniewski 58 - Szymon Skitek 30
Polonia: 21. Dawid Gołębiak - 22. Stanisław Wieliński, 8. Jakub Sawuć, 19. Stanisław Korzeniewski - 18. Antoni Łukaszewski, 4. Kacper Kucharski, 13. Marcel Kuźniewski, 14. Miłosz Gauza - 7. Antoni Staszak. Grali także: 11. Stanisław Jaskólski, 99. Kamil Jankowiak.
trenerzy: Tomasz Gendera, Marcin Parus.
sędziował: Adam Kokocinski.
Grano 2x30 minut.
Tabela:
Link to tabeli i terminarza => https://www2.laczynaspilka.pl/rozgrywki/nizsze-ligi-juniorzy,45901.html
| I liga okręgowa D1 - grupa I (RW) | ||||
|---|---|---|---|---|
| Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt. | |
| 1. | Mieszko Gniezno | 9 | 26:7 | 22 |
| 2. | Poznańska 13 Poznań | 10 | 45:18 | 20 |
| 3. | Polonia Środa Wielkopolska | 11 | 24:18 | 19 |
| 4. | Kotwica Kórnik | 10 | 22:20 | 16 |
| 5. | Warta Śrem | 10 | 10:22 | 11 |
| 6. | AP Błękitni Owińska | 11 | 17:40 | 8 |
| 7. | LPFA Poznań/Skoki | 9 | 9:28 | 3 |
W rozegranym w środę meczu 10. kolejki III ligi okręgowej młodzików Polonia II Środa Wielkopolska bez większych kłopotów pokonała 4:0 (1:0) Spartę Sklejkę Orzechowo. Poloniści powinni wygrać znacznie wyżej, ale długimi fragmentami zawodziła skuteczność. Bramki strzelali Sebastian Grządzielewski, Dominik Falgier, Jakub Sawuć oraz Bartłomiej Wiczyński.
Od pierwszej do ostatniej sekundy Poloniści dominowali na boisku. Już w pierwszych minutach stworzyli kilka sytuacji bramkowych, ale strzelali niecelnie. Krzysztof Maciejewski trafił w poprzeczkę, chybiali też Karol Jaguś, Sebastian Grządzielewski, czy Mikołaj Rauhut. Dopiero w 14. minucie podanie Maciejewskiego na bramkę zamienił Grządzielewski. Gospodarze oddali dwa groźne strzały, ale jeden z nich był niecelny, a drugi świetnie wybronił Bartłomiej Wiczyńśki, który w drugiej połowie zagrał w polu.
Druga połowa wyglądała podobnie i Poloniści dołożyli kolejne trzy bramki, dając gospodarzom przeprowadzić tylko jedną groźną akcję. Na 2:0 podwyższył Dominik Falgier, wykorzystując podanie Sebastiana Grządzielewskiego. Chwilę później po indywidualnej akcji z dystansu potężnie uderzył Jakub Sawuć, a wynik w 47. minucie ustalił… Bartłomiej Wiczyński, który najlepiej odnalazł się w polu karym i dobił piłkę odbitą przez bramkarza po strzale Mikołaja Rauhuta.
Polonia - Młodzik D1 II (2009)
III liga okręgowa D1 - grupa V (RW)
8 czerwca 2022, godz. 17:00 - Orzechowo
Sparta Sklejka Orzechowo 0:4 (0:1) Polonia II Środa Wielkopolska
Sebastian Grządzielewski 14, Dominik Falgier 41, Jakub Sawuć 43, Bartłomiej Wiczyński 47
Polonia: 1. Bartłomiej Wiczyński - 24. Dominik Falgier, 62. Mikołaj Rauhut, 23. Wiktor Rozwora - 66. Karol Jaguś, 9. Sebastian Grządzielewski, 16. Jakub Stachowiak, 6. Piotr Tumidaj - 27. Krzysztof Maciejewski. Grali także: 12. Bartosz Kruk - 8. Jakub Sawuć, 13. Bartosz Rusin, 33. Jakub Smolarz, 70. Filip Lewandowski, 90. Wojciech Jarota.
trener: Marcin Parus.
sędziował: Tomasz Kaźmierczak.
Grano 2x30 minut.
W rozegranym w sobotę meczu 9. kolejki III ligi okręgowej młodzików Polonia II Środa Wielkopolska po dobrym meczu przegrała 1:2 (0:2) z Przemysławem Poznań. Poloniści źle weszli w mecz i po siedmiu minutach przegrywali 0:2. Mimo iź z każdą minutą zespół grał coraz lepiej, udało się strzelić tylko jednego gola, autorstwa Piotra Tumidaja.
Poloniści popełniali dużo błędów w pierwszych minutach spotkania i właśnie indywidualne niedociągnięcia spowodowały utratę dwóch goli w 4. i 7. minucie gry. Zespół szybko się jednak poprawił i z każdą minutą grał coraz lepiej. Do przerwy mimo kilku okazji nie udało się jednak strzelić gola kontaktowego.
Po przerwie Średzianie już dominowali, ale dobrze zorganizowani goście nie dopuszczali naszego zespołu w pole karne. Dopiero w 54. minucie gola strzelił Piotr Tumidaj. Poloniści stworzyli kilka dobrych sytuacji bramkowych, ale zabrakło skuteczności i zimnej krwi pod bramką. Bardzo ciekawy mecz zakończył się ostatecznie minimalną porażką naszego zespołu.
Polonia - Młodzik D1 II (2009)
III liga okręgowa D1 - grupa V (RW)
11 czerwca 2022, godz. 14:00 - Środa Wielkopolska (boisko główne)
Polonia II Środa Wielkopolska 1:2 (0:2) Przemysław Poznań
Piotr Tumidaj 54 - Bartosz Borkowski 4, 7
Polonia: 1. Bartłomiej Wiczyński - 22. Stanisław Wieliński, 8. Jakub Sawuć, 17. Arkadiusz Falgier - 24. Dominik Falgier, 4. Kacper Kucharski, 9. Sebastian Grządzielewski, 14. Miłosz Gauza - 7. Antoni Staszak. Grali także: 12. Bartosz Kruk - 6. Piotr Tumidaj, 16. Jakub Stachowiak, 21. Dawid Gołębiak, 23. Wiktor Rozwora, 27. Krzysztof Maciejewski, 33. Jakub Smolarz, 99. Kamil Jankowiak.
trenerzy: Marcin Parus, Tomasz Gendera.
sędziował: Dawid Popielas.
Grano 2x30 minut.
Tabela:
Link to tabeli i terminarza => https://www2.laczynaspilka.pl/rozgrywki/nizsze-ligi-juniorzy,46251.html
| III liga okręgowa D1 - grupa V (RW) | ||||
|---|---|---|---|---|
| Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt. | |
| 1. | Przemysław Poznań | 9 | 80:5 | 27 |
| 2. | Wiara Lecha Poznań/Robakowo | 9 | 51:16 | 19 |
| 3. | Polonia II Środa Wielkopolska | 10 | 35:21 | 16 |
| 4. | Pogoń Książ Wielkopolski | 9 | 31:42 | 15 |
| 5. | LPFA Poznań/Krzykosy | 9 | 8:68 | 4 |
| 6. | Sparta Sklejka Orzechowo | 10 | 8:61 | 1 |
Najnowsze aktualności
-
07.09.2014
Trampkarze starsi rozpoczęli sezon
W sobotę 6 września zainaugurowali sezon trampkarze starsi. Ich rywalem w tym dniu był zespół Orlika Miłosław , który bardzo zmobilizowany przyjechał do Środy z chęcią pokonania naszej drużyny.
-
07.09.2014
Polonistki pokonały Tucholankę
W drugiej kolejce II ligi kobiet zespół Polonii Środa udał się do Tucholi na mecz z tamtejszą Tucholanką. Podopieczne Andrzeja Powstańskiego jechały na to spotkanie z chęcią odniesienia pierwszego zwycięstwa w nowym sezonie.
-
07.09.2014
Zdjęcia z derbów z Orkanem
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z niedzielnego meczu 3 kolejki A klasy w którym nasz zespół wysoko uległ Orkanowi Jarosławiec 1:5 (0:2). Zdjęcia przygotował tradycyjnie nasz fotoreporter Czesław Kościelski.
-
07.09.2014
Kłos okazał się za silny
Pierwsze spotkanie trampkarzy młodszych w rundzie jesiennej odbyło się w dniu 06.09.2014 o godz. 15.00. Polonia podejmowała zespół Kłosa Zaniemyśl. Był to pierwszy mecz rozegrany na dużym boisku przez naszych zawodników.
-
07.09.2014
Wysoka wygrana z Kotwicą
W sobotę 6 września o godzinie 13:00 odbył się pierwszy mecz Orlików Młodszych. W pierwszej kolejce rywalami podopiecznych trenera Fryderyka Haremskiego był zespół Kotwicy Kórnik. Był to pierwsze spotkanie obu zespołów na boisku. Jednak to gracze Polonii udowodnili że są dobrze przygotowani do sezonu i pewnie pokonali rywala 6:2.
-
07.09.2014
Pokonali Jarotę Jarocin
Drużyna juniorów młodszych w swoim piątym meczu jesiennej rundy rozgrywek ligowych wygrała 4:2 bardzo ważny mecz z zespołem Jaroty Jarocin.
-
07.09.2014
Skrót meczu z Victorią
Można już obejrzeć skrót meczu 5 kolejki III ligi w którym Polonia Środa pokonała na wyjeździe Victorię Września 0:1 (0:0). Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył w 72 minucie Damian Buczma. Było to pożegnalne spotkanie trenera Czesława Owczarka który po tym meczu opuścił Polonię Środa. Jego następcą został Mariusz Bekas.
-
07.09.2014
Orkan rozgromił rezerwy
W niedzielne przedpołudnie w 3 kolejce A klasy rezerwy Polonii Środa uległy Orkanowi Jarosławiec aż 1:5 (0:2). Jedyną bramkę dla naszego zespołu zdobył w 90 minucie z rzutu karnego Grzegorz Filipiak.





















































