07.09.2014
Polonistki pokonały TucholankęW drugiej kolejce II ligi kobiet zespół Polonii Środa udał się do Tucholi na mecz z tamtejszą Tucholanką. Podopieczne Andrzeja Powstańskiego jechały na to spotkanie z chęcią odniesienia pierwszego zwycięstwa w nowym sezonie.
Od samego początku przewaga należała do naszego zespołu który groźnie atakował. Już w 6 minucie Julia Mikołajczak daje prowadzenie Polonii Środa. Gospodynie nie zdążyły się jeszcze otrząsnąć po stracie jednaj bramki a już przegrywały 0:2. Ponownie na listę strzelców wpisuje się Julia Mikołajczak. Była to 12 minuta spotkania. Polonia cały czas groźnie atakuje. Rywalki sporadycznie kontratakują. W 22 minucie po kolejnej dobrej akcji naszego zespołu Julia Mikołajczak strzela trzecią bramkę dla swojego zespołu zdobywając tym samym klasycznego hattricka. Wysokie prowadzenie uśpiło nieco nasze zawodniczki. W 25 minucie gospodynie wykorzystuję błąd średzkiej defensywy i strzelają bramkę dającą im jeszcze nadzieje na korzystny rezultat w tym spotkaniu. Strata bramki podrażniła polonistki które szybko chciały podwyższyć swoje prowadzenie. W 31 minucie sztuka ta udaje się naszym piłkarką, a strzelcem bramki jest Roksana Wojtecka. Prowadzeniem 4:1 Polonii Środa kończy się pierwsza część spotkania. W drugiej części obraz gry nie uległ zmianie. Przewaga cały czas leżała po stronie naszego zespołu. W 51 minucie polonistki podwyższają prowadzenie, a kolejną bramkę w tym meczu zdobywa Julia Mikołajczak. Gospodynie na to trafienie szybko odpowiedziały ponownie wykorzystując błąd naszej defensywy. W tym momencie mamy wynik 5:2 dla Polonii Środa. W 75 minucie Polonia zdobywa kolejną bramkę, a na listę strzelców wpisuje się nikt inny jak Julia Mikołajczak. Była to piąta bramka naszej zawodniczki w tym spotkaniu. Jednak i na to trafienie szybko odpowiada Tucholanka. W 80 minucie mamy wynik 6:3. Do końca meczu nic się już nie zmienia i ostatecznie nasz zespół odnosi pewne i wysokie zwycięstwo.
Polonia wystąpiła w składzie: Krajewska – Zamkotowicz, Sroczyńska, Wiśniewska, Oczkowska, Pajor, Wojtecka, Lewicz (70` Cichoń (89` Miłoszyk)), Szukalska (83` Szukalska), Mikołajczak, Gintrowicz (60` Wośkowiak (83` Jankowiak)).
Najnowsze aktualności
-
10.02.2026
Składy lig okręgowych w rundzie wiosennej 2025/2026
Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej opublikował składy grup lig okręgowych w kategoriach junior, trampkarz oraz młodzik. Tym samym swoich rywali w rozgrywkach ligowych poznały Polonia 2011 II, Polonia 2012 II, Polonia 2013 II, Polonia 2014 II, trampkarki oraz młodziczki.
-
09.02.2026
Polonia Cup 2026: Triumf Mieszka Gniezno (2015)
W niedzielę rozpoczęliśmy tegoroczny cykl turniejów Polonia Cup. Jako pierwsi do walki o medale stanęli zawodnicy rocznika 2015. Zawody rozgrywane w średzkiej hali Kobra Arena wygrał Mieszko Gniezno, który zdobył komplet punktów. Drugie miejsce wywalczył drugi zespół Mieszka, wyprzedzając Polonię dzięki lepszemu bilansowi bramek.
-
15.12.2025
Składy lig wojewódzkich w rundzie wiosennej 2025/2026 (akt. 04.02.2026)
Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej opublikował zaktualizowane w dniu 04.02.2026 składy składy grup 1. i 2. lig wojewódzkich w kategoriach junior, trampkarz oraz młodzik. Tym samym swoich rywali w rozgrywkach ligowych poznały Polonia 2009, Polonia 2010 I, Polonia 2010 II, Polonia 2011, Polonia 2012, Polonia 2013 oraz Polonia 2014.
Najważniejsza informacja dla nas jest taka, iż w związku z wycofaniem Olimpii Koło w 1. lidze wojewódzkiej D1 utrzymała się Polonia 2013.
-
02.02.2026
Polonia obroniła tytuł Halowych Mistrzyń Wielkopolski U-16!
Polonia Środa Wielkopolska obroniła tytuł Halowych Mistrzyń Wielkopolski kobiet do lat 16! Podopieczne Elżbiety Nowicz oraz Weroniki Rychlewskiej w Koninie po niebywałych emocjach wywalczyły upragnione mistrzostwo! Polonistki najpierw bez straty gola wyszły z grupy, ale w fazie pucharowej emocje sięgały zenitu. W półfinale Polonia po rzutach karnych wygrała z Lechem II Poznań, a w finale nasz zespół pokonał Wartę Poznań... po rzutach karnych! Najlepszą bramkarką turnieju, podobnie jak rok temu, wybrana została Julia Brzęcka.
-
02.02.2026
Futsal: Polonia U-19 nie awansowała do turnieju finałowego (2008/2009)
Polonia 2008/2009 nie awansowała do turnieju finałowego Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-19 w futsalu. Nasz zespół w Łowiczu pokazał z dobrej strony w starciu z zawodnikami rocznika 2007, ale ostatecznie dwukrotnie przegrał - 1:2 z Eskadrą Warszawa i 3:4 z Pelikanem Łowicz.
-
31.01.2026
Lider czwartej ligi wysoko pokonany
W drugim meczu towarzyskim rozgrywanym w sobotę 31 stycznia piłkarze Polonii Środa na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Poznaniu mierzyli się z liderem czwartej ligi Wielkopolskiej i lokalnym rywalem Kotwicą Kórnik.
-
31.01.2026
Remis w starciu z Victorią
W kolejnym meczu towarzyskim piłkarze Polonii Środa na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Poznaniu zmierzyli się z innym trzecioligowcem – Victorią Września. Jesienne starcie ligowe obu ekip dostarczyło kibicom wielu emocji i ci którzy mimo mroźnej aury wybrali się w sobotni poranek na boisko w Poznaniu liczyli na podobne w starciu sparingowym.
-
24.01.2026
Minimalna porażka z drugoligowcem
W drugim zimowym meczu towarzyskim piłkarze Polonii Środa udali się do Kalisza na pojedynek z drugoligowym KKS-em. Tradycyjnie trener Maciej Rozmarynowski zabrał dwie jedenastki które zagrały po 45 minut. W ekipie Polonii Środa zabrakło kontuzjowanych Jonatana de Amo i Gracjana Hyla. Pojawił się za to wracający po urazie Szymon Sarbinowski.


























































