07.04.2013
Sześć goli w meczu trampkarzyPierwszy ligowy mecz tej wiosny, rozegrał w sobotę zespół trampkarzy, który wyjazdowe spotkanie z Jarotą Jarocin zremisował 3:3.
Początek tego pojedynku nie ułożył się po myśli naszego zespołu i po upływie 11min. gry gospodarze prowadzili już 2:0. Obydwie bramki średzianie stracili w sytuacjach „jeden na jednego” napastników gospodarzy z naszym bramkarzem. W początkowych minutach nasza obrona była kompletnie zaskoczona. Polonia co prawda po raz pierwszy grała w takim ustawieniu, jednak mimo wszystko, taka niefrasobliwość nie powinna się zdarzać. Dopiero trzecia sytuacja „sam na sam” , którą wygrał nasz bramkarz odmieniła nasz zespół i od tego momentu gra toczyła się w większej części na połowie gospodarzy. Kontaktowego gola zdobył dla naszego zespołu Mikołaj Zys, który wykorzystał błąd bramkarza i posłał piłkę do pustej bramki gospodarzy. Przewaga naszego zespołu rosła z minuty na minutę, jednak mimo kilku bardzo dogodnych sytuacji bramkowych poloniści nie potrafili do przerwy zdobyć już żadnej bramki. Początek drugiej połowy to wyrównana gra obydwu drużyn. Szczęście w tym meczu było po stronie gospodarzy, którzy po rzucie wolnym zdobyli trzecią bramkę . Mimo takiego obrotu sytuacji chłopaki z Polonii pokazali charakter i olbrzymią determinację. W 67min. meczu Szymon Chudy zdobył kontaktowego gola i tak jak w pierwszej połowie tak i w drugiej nasze chłopaki rzucili się na przeciwnika, co na dwie minuty przed upływem regulaminowego czasu gry doprowadziło do uzyskania gola dającego remis. Strzelcem bramki znowu był najgroźniejszy dzisiaj nasz napastnik Szymon Chudy. W końcówce meczu Polonia wykonywała pod rząd trzy rzuty rożne, jednak mimo korzystnych sytuacji dla naszego zespołu wynik spotkania nie uległ już zmianie. Podsumowując mecz trener zespołu Ireneusz Janicki był z postawy swojej drużyny zadowolony, gdyż nie jeden zespół przy takim przebiegu spotkania nie potrafiłby się odnaleźć.
Polonia zagrała w składzie: Bartosz Wolski, Kaźmierczak Krzysztof, Kiel Stanisław, Skrobosiński Piotr, Jakub Malusiak, Chudy Szymon, Chąpiński Dawid, Janicki Mikołaj, Jóźwiak Maciej, Kościelniak Rafał, Kujawa Jędrzej, Puzicki Szymon, Typański Marcin, Zys Mikołaj, Krajewski Mariusz, Leporowski Wojciech, Chudy Maciej, Chmielewski Jakub. Obecni na meczu byli także kontuzjowani: Eryk Kowalski i Adam Grabowski.
Najnowsze aktualności
-
17.05.2022
Transmisja ze Skarszewa
Zapraszamy Was na transmisję meczu półfinałowego Wielkopolskiego Pucharu Polski w którym Polonia Środa mierzyć się będzie z występującąm w V lidze Victorią Skarszew. Startujemy o godzinie 17:50.
-
17.05.2022
Przegrany mecz z APR Jarocin (2007)
W meczu 8. kolejki I ligi wojewódzkiej trampkarzy starszych Polonia Środa Wielkopolska przegrała na swoim boisku 2:5 (1:2) z UKS AP Reissa Jarocin. Bramki dla średzkiego zespołu strzelili Rafał Kapuściński i Oskar Popis.
-
17.05.2022
Cenne zwycięstwo z Poznańską 13 (2006)
W spotkaniu ósmej serii gier I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych Polonia Środa Wielkopolska pokonała na wyjeździe Poznańską 13 Poznań. Hat trickiem popisał się Jakub Płonka, a dwie równie ważne bramki strzelił Rafał Kapuściński. Dzięki temu zwycięstwu Polonia wyprzedziła w tabeli poznański zespół.
-
17.05.2022
Porażka z KKS-em Kalisz (2005)
W meczu 10. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych zespół Polonii przegrał 0:5 (0:3) z KKS-em 1925 Kalisz. Już w 3. minucie mecz został przerwany na ponad 20 minut z powodu niefortunnego upadku naszego zawodnika - Tymoteusza Kapturka, który stracił na chwilę przytomność i został przewieziony do szpitala, gdzie przeszedł szczegółowe badania.
-
17.05.2022
Wyrwany punkt w Lesznie (2003/04)
W meczu 8. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów starszych zespół Polonii Środa Wielkopolska zremisował 2:2 (1:0) z Polonią 1912 Leszno. Średzianie prowadzili do przerwy po golu Marcela Stelmaszyka, ale gospodarze między 60. a 65. minutą strzelili dwa gola. W doliczonym czasie gry do wyrównania doprowadził Wojciech Pinczak.
-
17.05.2022
Akademia: Wyniki meczów weekendowych (14-15 maja)
Za Polonistami kolejny weekend pełny meczów ligowych oraz turniejów. W ligach wojewódzkich zwycięstwa odnieśli juniorzy młodsi (2006) oraz trampkarze młodsi (2008), natomiast juniorzy starsi w doliczonym czasie gry wywalczyli punkt. Warto odnotować sukces żaków starszych, którzy zajęli drugie miejsce w turnieju Bielik Cup 2022 w Krakowie. Lepsza okazała się tylko Wisła Kraków.
-
16.05.2022
Powalczą o finał Pucharu Polski
W środę 18 maja piłkarzy Polonii Środa czeka kolejne spotkanie pucharowe. Tym razem będzie to mecz półfinału Wielkopolskiego Pucharu Polski w którym nasz zespół zmierzy się z przedstawicielem V ligi, a zarazem jedną z największych rewelacji tegorocznych rozgrywek pucharowych – Victorią Skarszew. Spotkanie zostanie rozegrane na boisku w Skarszewie a jego początek zaplanowano na godzinę 18:00.
-
16.05.2022
Pewna wygrana w Jarosławcu
W 24 kolejce spotkań Klasy Okręgowej drużyna rezerw zagrała na wyjeździe w Jarosławcu z miejscowym Orkanem. Do tej pory pojedynki między tymi zespołami były bardzo zacięte ale tym razem nasi młodzi piłkarze od początku do końca meczu kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku.
























































