04.06.2022

Sześć bramek Kotwicy

Od samego początku zespół Kotwicy uzyskał sporą przewagę i groźnie atakował średzką bramkę. Polonia odpowiadała tylko strzałami z dystansu Kacpra Nowaka ale za każdym razem czujny w bramce był Oskar Pogorzelec. W 13 minucie uderzenie z boku boiska Rafała Maćkowskiego po szybkim ataku Kotwicy kończy się bramką dla gości. Trzy minuty później Kotwica prowadziła już 2:0 a tym razem na listę strzelców wpisał się Piotr Łysiak. Na trzecią bramkę kibice czekali do 37 minuty kiedy skutecznym strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego popisał się Damian Kostkowski. Jeszcze przed przerwą zespół z Kołobrzegu zdobył czwartą bramkę a na listę strzelców wpisał się Paweł Łysiak. Prowadzeniem Kotwicy 4:0 zakończyła się pierwsza część spotkania.

Po zmianie stron spotkanie nieco się wyrównało. Kotwica nadal posiadała optyczną przewagę ale jej ataki nie były już tak groźne. Młodzi poloniści próbowali się odgryzać ale defensywa Kotwicy kierowana przez doświadczonych Damiana Kostkowskiego i Arsena Slotiuka nie popełniała błędów. W 59 minucie na listę strzelców wpisał się najlepszy strzelec Kotwicy wprowadzony po przerwie Grzegorz Goncerz i zrobiło się 5:0. Kropkę nad i zespół z Kołobrzegu postawił w tym meczu w 72 minucie kiedy to za sprawą Dawida Cempy podopieczni Dietmara Brehmera zdobyli szóstą bramkę. Takim wynikiem zakończyło się to spotkanie.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Garstkiewicz – Maślanka, Matoszko (55` Rubach), Nowak (61` Kaźmierczak), Pogonowski (61` Szymczak), Michalak K., Rosiak, Stelmaszyk (55` Kaczmarek), Pinczak (79` Michalak), Janoś, Milachowski.

Kotwica Kołobrzeg wystąpiła w składzie:  Pogorzelec – Kostkowski, Łysiak (76` Graczyk), Łysiak (66` Rościszewski), Jakubov, Slotiuk, Kozajda (46` Szygenda), Bartoś, Maćkowski (66` Cempa), Jagodziński, Grzelka (46` Goncerz).

Żółte kartki: brak

Bramki: Maćkowski (13`), Łysiak (16`), Kostkowski (37`), Łysiak (43`), Goncerz (59`), Cempa (72`)