13.05.2010
Stella lepsza od rezerwW dniu wczorajszym zespół rezerw uległ w Luboniu Stelli 2-0 (2-0). Polonia wystąpiła w składzie: R. Reszka - M. Michalak, Ł. Ratajczak, S. Łopatka, S. Pleśnierowicz - J. Jarmuszkiewicz, J. Sambo (60 M. Matuszak), K. Nowaczyk (65 min R. Górliński), B. Godziszewski - P. Rydlewski, M. Wiśniewski (80 min D. Ludwiczak). Zespół Stelli wygrał ten mecz jak najbardziej zasłużenie stwarzając sobie więcej sytuacji bramkowych. W pierwszych 30 min meczu gospodarze aż siedmiokrotnie celnie uderzali na bramkę Reszki, który stawał na wysokości zadania.
W tym samym czasie nasz zespół a dokładnie Rydlewski dwukrotnie strzelał na bramkę gospodarzy, lecz były to strzały niecelne. Przełomowy moment miał miejsce w 32 min, kiedy to Mikołaj Michalak odezwał się do sędziego Mikołaja Kłodzińskiego i obejrzał czerwoną kartkę. To zdarzenie uskrzydliło piłkarzy z Lubonia, którzy zaczęli jeszcze groźniej atakować. Efektem tego była sytuacja z 39 min, w której to po prostopadłym podaniu ze środka boiska zawodnik gospodarzy będąc w sytuacji sam na sam z Reszką strzelił pierwszego gola dla Stelli.
Minutę później w środku boiska piłkę przejął Wiśnia, minął kilku rywali i został nieprzepisowo zatrzymany przed polem karnym. Za to przewinienie sędzia podyktował rzut wolny. Do piłi podszedł Nowaczyk lecz uderzył minimalnie za nisko i obrońcy stojący w murzy wybili piłkę na róg. W 43 min lewą stroną boiska przedarł się Godziszewski i ładnie uderzył, lecz brakarz gospodarzy wybił piłkę na róg. Po dośrodkowaniu z tego rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Wisnia, lecz stojący w bramce obrońca wybił piłkę. Szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy w doliczonym czasie gry. Wykonywali oni rzut wolny z 20 metrów. Piłka minęła mur ,nasz bramkarz wybił piłkę przed siebie i napastnik Stelli strzelił z blskiej odległości zdobywając drugą bramkę.
Po zmianie stron nasz zespół ruszył do ataku, lecz bramki nie strzelił. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Poloniści ryzykując próbowali strzelić gola, lecz bez skutku. Gospodarze groźnie kontratakowali, ale będący w dobrej dyspozycji Reszka nie wyjął już ani razu piłki z siatki. Po ciekawym meczu zespół z Lubonia pokonał podopiecznych Jacka Nowaczyka 2-0.
Najnowsze aktualności
-
05.05.2023
Akademia: Zapowiedź weekendu 6/7 maja
W nadchodzący weekend pięć zespołów akademii rozegra swoje mecze ligowe na średzkich boiskach. Bardzo ciekawie zapowiadają się pojedynki juniorów i trampkarzy starszych, które będą gościć liderów rozgrywek. Juniorzy zmierzą się o godzinie 10:00 na Nowym Stadionie CSiR z zespołem GES Academy Poznań, a po nich o godzinie 15:00 trampkarze starsi podejmą Lecha Poznań w meczu Centralnej Ligi Juniorów.
Szczegółowy harmonogram poniżej.
-
04.05.2023
CLU U-15: W sobotę z Lechem Poznań (2008)
W sobotę o godz. 15:00 na płycie Nowego Stadionu Średzkiego trampkarze starsi rozegrają mecz 10. kolejki Centralnej Ligi Juniorów do lat 15. Nasz zespół zmierzy się z Lechem Poznań, z którym w pierwszym meczu przegrał 1:5.
-
04.05.2023
Transmisja ze Szczecina
Ze spotkania 27. kolejki III ligi grupy 2 w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się z drugim zespołem Pogoni Szczecin przeprowadzimy bezpośrednią transmisję na naszym kanale na You Tubie.
Początek transmisji o godzinie 11:45.
-
04.05.2023
Z Trzcinicy z trzema punktami (2006)
W spotkaniu 8. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych Polonia Środa Wielkopolska wygrała na wyjeździe z GKS Trzcinica 2:0 (1:0). Bramki dla Polonii strzelili Michał Bańkowski i Krzysztof Biadała. Nasz zespół zajmuje trzecie miejsce w ligowej tabeli, mając na koncie tyle samo punktów co drugi Jarota Jarocin.
-
04.05.2023
Świetny mecz trampkarzy w Pile (2009)
W rozegranym 3 maja meczu I ligi wojewódzkiej trampkarzy młodszych Polonia Środa Wielkopolska w bardzo ważnym dla losów tabeli meczu wygrała 3:1 (3:1) z KP Piła. Dzięki świetnej grze Poloniści już do przerwy strzelili trzy bramki, a mogło paść ich więcej. Bramki na wagę trzech punktów strzelali Antoni Staszak, Kamil Jankowiak oraz Kacper Kucharski.
-
04.05.2023
Turniej ligowy orlików w Środzie (2012)
W ostatnią sobotę kwietnia zawodnicy grupy II orlików starszych Polonii byli gospodarzem turnieju ligowego Wielkopolskiego ZPN. Mecze rozegrano na boiskach Centrum Treningowego w systemie każdy z każdym. Na boiskach stawiły się drużyny Kotwicy Kórnik, Kłosa Zaniemyśl i Warty Śrem.
-
02.05.2023
Gra kontrolna orlików i żaków (2013/2014)
W weekend zespoły orlików młodszych (2013 II) oraz żaków starszych (2014) rozegrały mecz kontrolny na boisku Centrum Treningowego Polonii.
-
02.05.2023
Zwycięstwo w Trzemesznie (2011)
Dwa mecze ligowe rozegrali w weekend młodzicy młodsi Polonii. W sobotę rywalizujący w II lidze okręgowej zespół po dobrym meczu zremisował 1:1 (0:0) z LPFA/Wełną Skoki. W niedzielę pierwsza drużyna pokonała na wyjeździe 4:1 (2:1) MKS Trzemeszno.

























































