OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

04.05.2023

Świetny mecz trampkarzy w Pile (2009)

W rozegranym 3 maja meczu I ligi wojewódzkiej trampkarzy młodszych Polonia Środa Wielkopolska w bardzo ważnym dla losów tabeli meczu wygrała 3:1 (3:1) z KP Piła. Dzięki świetnej grze Poloniści już do przerwy strzelili trzy bramki, a mogło paść ich więcej. Bramki na wagę trzech punktów strzelali Antoni Staszak, Kamil Jankowiak oraz Kacper Kucharski.

Poloniści z ogromną wolą walki i świadomości wagi meczu udali się na mecz do Piły. Mimo braku podstawowego bramkarza Bartłomieja Wiczyńskiego, który odbywał pauzę za czerwoną kartkę, nasz zespół chciał zdobyć trzy punkty.

Od pierwszych minut średzka drużyna ruszyła do ataku i już w 3. minucie gry wyszła na prowadzenie. Po akcji przeprowadzonej lewą stroną boiska w pole karne dośrodkował Mikołaj Rauhut, a formalności dopełnił Antoni Staszak. Po golu zespół dążył do zdobycia kolejnych bramek, wysoko i agresywnie atakując gospodarzy. W 11. minucie po podaniu od Eryka Popisa piłkę przejął Kamil Jankowiak i w swoim stylu "położył" dwóch obrońców oraz bramkarza i ze stoickim spokojem kopnął piłkę do pustej bramki.

Obraz gry w kolejnych minutach nie zmieniał się i Poloniści mogli podwyższyć prowadzenie. Świetnie tego dnia prezentowali się skrzydłowi, którzy raz za razem napędzali kolejne ataki. Dwukrotnie po stałych fragmentach bliski szczęścia był Antoni Łukaszewski, ale piłka o centymetry mijała bramkę. Najbliżej zdobycia trzeciego gola był Kamil Jankowiak, ale trafił tylko w poprzeczkę.

Niespodziewanie w 27. minucie pilska drużyna strzeliła gola kontaktowego. W niegroźnej sytuacji piłka tak niefortunnie się podbiła, że trafiła w rękę Filipa Wojciechowskiego, a sędzia wskazał na jedenasty metr. Igor Jeleń mocnym strzałem zamienił rzut karny na gola. Już dwie minuty później Polonia jednak odpowiedziała. Kolejną dwujkową akcję przeprowadziła dwójka Miłosz Gauza - Mikołaj Rauhut. Ten pierwszy dośrodkował idelanie na głowę zamykającego akcję Kacpra Kucharskiego, a ten wpakował piłkę do bramki.

Po przerwie znów Poloniści ruszyli do ataków, ale w paru sytuacjach brakowało nieco dokładności. Sytuacji z obu stron było znacznie mniej niż w pierwszej części gry. Nasz zespół kontrolował sytuację na boisku, grał mądrze i długo utrzymywał się przy piłkę. W końcówce spotkania Pilanie mieli jedną świetną sytuację, ale po płaskim podaniu piłki nie sięgnął napastnik, który miał przed sobą pustą już bramkę. Polonia wyprawadzała kontrataki, wykorzystując ofensytwne uspobienie defensorów pilskich - bramki już jednak nie padły.

Dzięki zwycięstwu Polonia na punkt zbliżyła się do KP Piła, a przed nią kolejne ważne mecze. W sobotę zespół zmierzy się w Środzie Wielkopolskiej z Nielbą Wągrowiec.