13.05.2010
Stella lepsza od rezerwW dniu wczorajszym zespół rezerw uległ w Luboniu Stelli 2-0 (2-0). Polonia wystąpiła w składzie: R. Reszka - M. Michalak, Ł. Ratajczak, S. Łopatka, S. Pleśnierowicz - J. Jarmuszkiewicz, J. Sambo (60 M. Matuszak), K. Nowaczyk (65 min R. Górliński), B. Godziszewski - P. Rydlewski, M. Wiśniewski (80 min D. Ludwiczak). Zespół Stelli wygrał ten mecz jak najbardziej zasłużenie stwarzając sobie więcej sytuacji bramkowych. W pierwszych 30 min meczu gospodarze aż siedmiokrotnie celnie uderzali na bramkę Reszki, który stawał na wysokości zadania.
W tym samym czasie nasz zespół a dokładnie Rydlewski dwukrotnie strzelał na bramkę gospodarzy, lecz były to strzały niecelne. Przełomowy moment miał miejsce w 32 min, kiedy to Mikołaj Michalak odezwał się do sędziego Mikołaja Kłodzińskiego i obejrzał czerwoną kartkę. To zdarzenie uskrzydliło piłkarzy z Lubonia, którzy zaczęli jeszcze groźniej atakować. Efektem tego była sytuacja z 39 min, w której to po prostopadłym podaniu ze środka boiska zawodnik gospodarzy będąc w sytuacji sam na sam z Reszką strzelił pierwszego gola dla Stelli.
Minutę później w środku boiska piłkę przejął Wiśnia, minął kilku rywali i został nieprzepisowo zatrzymany przed polem karnym. Za to przewinienie sędzia podyktował rzut wolny. Do piłi podszedł Nowaczyk lecz uderzył minimalnie za nisko i obrońcy stojący w murzy wybili piłkę na róg. W 43 min lewą stroną boiska przedarł się Godziszewski i ładnie uderzył, lecz brakarz gospodarzy wybił piłkę na róg. Po dośrodkowaniu z tego rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Wisnia, lecz stojący w bramce obrońca wybił piłkę. Szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy w doliczonym czasie gry. Wykonywali oni rzut wolny z 20 metrów. Piłka minęła mur ,nasz bramkarz wybił piłkę przed siebie i napastnik Stelli strzelił z blskiej odległości zdobywając drugą bramkę.
Po zmianie stron nasz zespół ruszył do ataku, lecz bramki nie strzelił. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Poloniści ryzykując próbowali strzelić gola, lecz bez skutku. Gospodarze groźnie kontratakowali, ale będący w dobrej dyspozycji Reszka nie wyjął już ani razu piłki z siatki. Po ciekawym meczu zespół z Lubonia pokonał podopiecznych Jacka Nowaczyka 2-0.
Najnowsze aktualności
-
22.05.2023
Bez bramek z Mieszkiem (2010)
Polonia Środa Wielkopolska tylko bezbramkowo zremisowała w meczu I ligi wojewódzkiej młodzików starszych z Mieszkiem Gniezno. Taki wynik z pewnością nie zadowala żadnej z drużyn, które walczą o utrzymanie. Drugi zespół natomiast przegrał 2:5 (1:2) z LPFA Poznań/Rogoźno.
-
22.05.2023
Dobra gra nie wystarczyła (2009)
W meczu 11. kolejki I ligi wojewódzkiej trampkarzy młodszych Polonia Środa Wielkopolska przegrała 1:6 (1:1) z liderem rozgrywek - Wartą Poznań. Nasz zespół objął prowadzenie już w 12. minucie, ale jeszcze przed przerwą gospodarze wyrównali. W drugiej połowie Warta zdominowała już jednak zawody i zasłużenie wygrała. Poloniści zagrali jednak tego dnia bardzo dobrze i sprawili wiele trudności faworytom.
Druga drużyna udała się do odległego Damasławka na mecz z Sokołem. Nasi zawodnicy nie dali rywalom szans, aplikując im aż dziesięć bramek.
-
22.05.2023
CLJ U-15: Bardzo cenne zwycięstwo z Gwardią (2008)
W meczu 12. kolejki Centralnej Ligi Juniorów do lat 15 Polonia Środa Wielkopolska wygrała na wyjeździe 1:0 (0:0) z Gwardią Koszalin. Gola na wagę niezwykle cennych trzech punktów zdobył w 80. minucie Mikołaj Kowalski. Taki rezultat oznacza spadek Gwardii Koszalin, natomiast w walce o utrzymanie pozostają Polonia oraz Orlen Gdańsk, który również wygrał swój mecz. Kolejnym rywalem Polonii będzie FASE Szczecin - mecz zostanie rozegrany w sobotę o godzinie 14:00.
-
22.05.2023
Akademia: Podsumowanie weekendu (20/21 maja)
Bardzo ważne zwycięstwo odnieśli w weekend trampkarze starsi w Centralnej Lidze Juniorów. Nasz zespół po golu Mikołaja Kowalskiego z końcówki meczu pokonał 1:0 (0:0) Gwardię Koszalin. Swoje mecze wygrali także Polonia II 2009 oraz Polonia III 2010, natomiast młodzicy starsi oraz młodsi zremisowali swoje mecze. Orlicy młodsi z rocznika 2012 zajęli siódme miejsce w turnieju SBG Cup.
-
18.05.2023
Akademia: Zapowiedź weekendu 20/21 maja
Już w piątek w Koszalinie rozpoczną się piłkarskie emocje dla naszej akademii na nadchodzący weekend. O godzinie 14:00 średzka Polonia zmierzy się z Gwardią Koszalin w meczu Centralnej Ligi Juniorów U-15. Będzie to kluczowe starcie w kontekście walki o utrzymanie na szczeblu centralnym. Trzymajcie kciuki za naszych zawodników!
W sobotę swoje mecze rozegrają m.in. nasi przedstawiciele w ligach wojewódzkich - trampkarze młodsi 2009 oraz młodzicy starsi 2010. Trwają także rozgrywki ligowe w pozostałych kategoriach, a najmłodsi rozegrają kolejne ligowe turnieje. Orlicy starsi 2012 wezmą natomiast udział w turniej SBG Cup! Wielkie emocje gwarantowane!
-
18.05.2023
CLJ U-15: Kluczowy mecz z Gwardią! (2008)
Już jutro o godzinie 14:00 zespół Polonii Środa Wielkopolska zagra na wyjeździe z Gwardią Koszalin w meczu Centralnej Ligi Juniorów do lat 15. Będzie to kluczowe starcie dla obu drużyn w walce o utrzymanie w tych rozgrywkach. Gwardia zajmuje ósme miejsce i traci cztery punkty do Polonii.
-
17.05.2023
Reprezentacja Polonii w turnieju Mama Cup!
W niedzielę na poznańskim Golęcinie odbył się turniej piłkarski Mama Cup, w którym udział wzięła również reprezentacja Polonii Środa Wielkopolska prowadzona przez trenerów Marcina Sporakowskiego i Karolinę Puzdrakiewicz!
-
17.05.2023
Dużo grania żaków (2015)
Wiele rozegranych minut mają za sobą żaki młodsze (rocznik 2015), które rywalizowało zarówno w piątek, jak też w sobotę. W piątek nasz zespół zagrał towarzysko z Jarotą Jarocin, a w sobotę zagrał z Polonią 2014 i wziął udział w turnieju ligowym Wielkopolskiego ZPN, podczas którego rywalizował z rok starszymi kolegami.


























































