OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

22.05.2023

CLJ U-15: Bardzo cenne zwycięstwo z Gwardią (2008)

W meczu 12. kolejki Centralnej Ligi Juniorów do lat 15 Polonia Środa Wielkopolska wygrała na wyjeździe 1:0 (0:0) z Gwardią Koszalin. Gola na wagę niezwykle cennych trzech punktów zdobył w 80. minucie Mikołaj Kowalski. Taki rezultat oznacza spadek Gwardii Koszalin, natomiast w walce o utrzymanie pozostają Polonia oraz Orlen Gdańsk, który również wygrał swój mecz. Kolejnym rywalem Polonii będzie FASE Szczecin - mecz zostanie rozegrany w sobotę o godzinie 14:00.

Mecz pomiędzy Gwardią a średzką Polonią był batalią o przysłowiowe sześć punktów. Wygrana Gwardii z Orlenem w poprzedniej kolejce utrzymała zespół z Koszalina w bitwie o utrzymanie CLJ.

Od początku meczu było widać duże skupienie obu zespołów. Przewagę w utrzymywaniu piłki miał zespół ze Środy, jednak to wyjścia do kontry zespołu z Koszalina wydawały się bardziej "treściwe". Pierwsza połowa nie była pasjonującym widowiskiem i oba zespoły schodziły do szatni z bezbramkowym remisem.

Druga połowa była bardziej otwarta, a zespół Polonii stwarzał sytuacje bramkowe głównie po podaniach prostopadłych w pole karne. Strzelali Kowalski i Sarna, jednak bramkarz gospodarzy obronił oba strzały. Najlepszą sytuację miał Kowalski w 70. minucie, po pojedynku 1x1 z bocznej linii uderzył w kierunku bramki, ale bramkarz intuicyjnie obronił strzał. Wydawało się, że Mikołaj mógł zagrać piłke wsteczną do Pawła Sarny, który stał niepilnowany na piątym metrze, jednak instynkt snajperski zwycieżył. W 80. minucie Filip Stasiak mocno zaatakował obronców gospodarzy, czubkiem buta wybił piłkę po czym dopadł do niej Kowalski, przerzucił piłkę nad obrońcami i z woleja lewą nogą uderzył przy dalszym słupku. Była to bramka która dała bardzo ważne trzy punkty.

Warto odnotować bardzo odpowiedzialną i solidną grę całego zespołu oraz dużą odwagę Dawida Mikołajczaka, który od 60. minuty przeprowadzał co kilka chwil rajdy prawą stroną. W ostatetecznym rozrachunku trzy punkty jadą do Środy Wielkopolskiej.

Polonia - trampkarz starszy C1 (2008)
Centralna Liga Juniorów U-15 - grupa B
19 maja 2023, godz. 14:00 - Koszalin
Gwardia Koszalin 0:1 (0:0) Polonia Środa Wielkopolska
Mikołaj Kowalski 80

Polonia: 1. Jakub Pawlaczyk - 4. Kamil Orwat, 5. Patryk Karczewski, 3. Oliwier Pacholski - 17. Oleksii Steblin (53, 7. Mikołaj Szymański), 6. Aleksander Bajon (60, 15. Nikodem Bliskowski), 18. Piotr Włodarczyk, 14. Dawid Mikołajczak, 10. Wiktor Motyl (80, 2. Bartosz Idziaszek) - 8. Mikołaj Kowalski, 9. Paweł Sarna (75, 13. Filip Stasiak).
trenerzy: Przemysław Otuszewski oraz Wojciech Gąsiorowski.

żółte kartki: Wiktor Dodzian - Aleksander Bajon, Oliwier Pacholski, Piotr Włodarczyk, Bartosz Idziaszek.

Tabela:

Centralna Liga Juniorów U-15 - grupa B (2008)

Wysoka wygrana w Jarosławcu

W niedzielę 27 października w ramach 11 kolejki ligowej doszło do pojedynku derbowego pomiędzy trzecim zespołem Polonii a Pompą II Team Jarosławiec. Mecz rozegrano na boisku w Jarosławcu.

Akademia: Raport z rozgrywek (26/27.10.2024)

Małymi krokami rozgrywki młodzieżowe w rundzie jesiennej zmierzają ku końcowi. W miniony weekend nasze zespoły rozegrały trzynaście meczów i odniosły w nich sześć zwycięstw, a dwa spotkania zakończyły się podziałem punktów. W piątek Polonia 2010 zapewniła sobie triumf w rozgrywkach 1. ligi wojewódzkiej C1 po zwycięstwie aż 9:0 z Górnikiem Konin. Polonia 2008 w domowym meczu niespodziewanie zremisowała z Notecią Czarnków i straciła prowadzenie w tabeli na rzecz KKS-u 1925 Kalisz, z którym zmierzy się już w nadchodzący weekend w bezpośrednim starciu. Komplet punktów wywalczyły jeszcze roczniki 2008 II, 2009, 2010 II, 2010 III oraz 2012, a podziałem punktów zakończył się wyjazdowy mecz juniorek ze Spartą Miejska Górka.

Dziewczyny zagrały na płycie głównej (Młodziczki)

W sobotę 19 października zespół młodziczek rozgrał ostatni jesienny turniej w ramach rozgrywek Wielkopolskiego ZPN. Młode Polonistki były jego gospodarzem, a zawody zostały rozegrane na płycie głównej Stadionu Średzkiego. Budujący się zespół zebrał w tej rundzie bardzo cenne doświadczenie, które w kolejnych grach z pewnością zaprocentuje.

Pro-Turnieje Grassroots Cup #2 (2016)

Poprzedni weekend zespół Polonii 2016 spędził w Licheniu Starym, gdzie wziął udział w dwudniowym turnieju Pro-Turnieje Grassroots Cup #2 rozgrywanym w formule 5x5. Do turnieju zgłoszone zostały dwa zespoły, które zajęły ósme i szesnaste miejsce.

• 24.10.2024

Akademia: Zapowiedź weekendu (26/27.10.2024)

Już w piątek rozpoczynamy pełen piłkarskich emocji weekend meczem 1. ligi wojewódzkiej C2, w którym Polonia 2010 zagra z Górnikiem Konin. W sobotę rozegranych zostanie pięć meczów, a wśród nich dwa starcia lig wojewódzkich - Polonia 2008 zagra z Notecią Czarnków, a juniorki na wyjeździe stawią czoła Sparcie Miejska Górka. Niedziela także będzie ciekawa, bo zagrają między innymi Polonia 2009, Polonia 2011 oraz Polonia 2012 w kolejnych meczach ligi wojewódzkiej.

Gry orlików z AP Reissa Dębiec (2015)

Miniony weekend był bardzo intensywny dla naszego rocznika 2015. W sobie grupa biała i grupa czerwona udały się do Poznania, gdzie rozgrały mecze kontrolne z zespołem AP Reissa Dębiec. Ponadto w niedzielę grupa biała rozegrała kolejny turniej rozgrywek Wielkopolskiego ZPN, którego gospodarzem tym razem był UKS AP Reissa Jarocin.

• 23.10.2024

Gra kontrolna młodzików z LPFA (2013)

Zespół Polonii 2013 II z powodu pauzy w rozgrywkach w sobotę rozegrał wyjazdowy mecz kontrolny z LPFA Poznań/Dominowo. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:5, a dla Polonii bramki strzelili Artur Szatkowski oraz Jerzy Diduszko.

Wysoka forma młodzików (2012/2013)

Dobrą formę podtrzymują młodzicy Polonii rywalizujący w ligach wojewódzkich. Polonia 2012 niezmiennie prowadzi w ligowej tabeli, a w miniony weekend wygrała 9:1 (6:0) ze Stalą Pleszew. Polonia 2013 była jeszcze skuteczniejsza i wygrała aż 17:1 (11:0) wyjazdowe spotkanie z Lubońskim Klubem Sportowym. Szczególnie skuteczni byli Jakub Przybyłek (sześć goli) oraz Sebastian Ciszewicz (pięć goli). Druga drużyna rocznika 2012/2013 przegrała 1:4 z prowadzącą w 1. lidze okręgowej Pogonią Książ Wielkopolski, a Polonia III przegrała 3:14 z Kłosem Zaniemyśl.