13.05.2010
Stella lepsza od rezerwW dniu wczorajszym zespół rezerw uległ w Luboniu Stelli 2-0 (2-0). Polonia wystąpiła w składzie: R. Reszka - M. Michalak, Ł. Ratajczak, S. Łopatka, S. Pleśnierowicz - J. Jarmuszkiewicz, J. Sambo (60 M. Matuszak), K. Nowaczyk (65 min R. Górliński), B. Godziszewski - P. Rydlewski, M. Wiśniewski (80 min D. Ludwiczak). Zespół Stelli wygrał ten mecz jak najbardziej zasłużenie stwarzając sobie więcej sytuacji bramkowych. W pierwszych 30 min meczu gospodarze aż siedmiokrotnie celnie uderzali na bramkę Reszki, który stawał na wysokości zadania.
W tym samym czasie nasz zespół a dokładnie Rydlewski dwukrotnie strzelał na bramkę gospodarzy, lecz były to strzały niecelne. Przełomowy moment miał miejsce w 32 min, kiedy to Mikołaj Michalak odezwał się do sędziego Mikołaja Kłodzińskiego i obejrzał czerwoną kartkę. To zdarzenie uskrzydliło piłkarzy z Lubonia, którzy zaczęli jeszcze groźniej atakować. Efektem tego była sytuacja z 39 min, w której to po prostopadłym podaniu ze środka boiska zawodnik gospodarzy będąc w sytuacji sam na sam z Reszką strzelił pierwszego gola dla Stelli.
Minutę później w środku boiska piłkę przejął Wiśnia, minął kilku rywali i został nieprzepisowo zatrzymany przed polem karnym. Za to przewinienie sędzia podyktował rzut wolny. Do piłi podszedł Nowaczyk lecz uderzył minimalnie za nisko i obrońcy stojący w murzy wybili piłkę na róg. W 43 min lewą stroną boiska przedarł się Godziszewski i ładnie uderzył, lecz brakarz gospodarzy wybił piłkę na róg. Po dośrodkowaniu z tego rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Wisnia, lecz stojący w bramce obrońca wybił piłkę. Szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy w doliczonym czasie gry. Wykonywali oni rzut wolny z 20 metrów. Piłka minęła mur ,nasz bramkarz wybił piłkę przed siebie i napastnik Stelli strzelił z blskiej odległości zdobywając drugą bramkę.
Po zmianie stron nasz zespół ruszył do ataku, lecz bramki nie strzelił. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Poloniści ryzykując próbowali strzelić gola, lecz bez skutku. Gospodarze groźnie kontratakowali, ale będący w dobrej dyspozycji Reszka nie wyjął już ani razu piłki z siatki. Po ciekawym meczu zespół z Lubonia pokonał podopiecznych Jacka Nowaczyka 2-0.
Najnowsze aktualności
-
30.08.2023
Zwycięstwo na Winogradach! (2015)
W sobotę oba zespoły żaków starszych Polonii wzięły udały się na poznańskie Winogrady, aby wziąć udział w XIII Turnieju im. Mariana Tadeusza Rogowskiego organizowanym przez klub OTPS Winogrady Poznań. Nasze zespoły spisały się fenomenalnie, zajmując pierwsze i piąte miejsce w klasyfikacji turnieju!
-
29.08.2023
Michał Jakóbowski zawodnikiem Polonii Środa
Mimo że rozgrywki trzeciej ligi trwają już w najlepsze nasz klub przeprowadził jeszcze jeden transfer w tym okienku. Tym razem Polonia Środa pozyskała bardzo doświadczonego gracza mającego za sobą występy w najwyższej klasie rozgrywkowej w naszym kraju – Michała Jakóbowskiego. Zawodnik ten ma wnieść do zespołu i szatni boiskowe doświadczenie i pokierować młodym zespołem Polonii Środa w kolejnych meczach.
-
29.08.2023
Dziesięć goli z Avią (2013)
Kolejny mecz I ligi okręgowej młodzików młodszych D2 rozegrał zespół orlików starszych Polonii (rocznik 2013) rywalizujący w starszej kategorii wiekowej. Nasza drużyna nie dała szans gospodarzom w wyjazdowym starciu z Avią Kamionki. Polonia wygrała 10:0 (3:0) po bramkach Jakuba Przybyłka (2), Pawła Szumskiego (2), Krystiana Kasprzaka, Kacpra Woźniaka, Sebastiana Ciszewicza, Oliwiera Wiczyńskigo, Karola Maleszki oraz Jakuba Kanoniczaka.
-
29.08.2023
Szesnaście goli młodzików młodszych (2012)
W piątek zespół młodzików młodszych Polonii zainaugurował sezon w rozgrywkach ligowych. W pierwszym spotkaniu II ligi okręgowej nasza drużyna wygrała aż 16:1 (5:1) z UKS-em Śrem, a aż trzech zawodników ustrzeliło hat tricka - Timur Tsarenko, Nikodem Mazurczak oraz Adam Płóciennik.
-
29.08.2023
Komplet zwycięstw młodzików (2011)
Komplet zwycięstw w miniony weekend odnotowały drużyny Polonii w kategorii młodzik starszy prowadzone przez trenerów Kamia Kudłę oraz Kornela Ladrowskiego. Zespół rywalizujący w I lidze okręgowej wygrał aż 10:1 w wyjazdowej potyczce z Avią Kamionki, zaś w domowym meczu II ligi okręgowej Polonia II wygrała 4:0 z Błękitnymi Psary Polskie.
-
28.08.2023
Flota po dwudziestu siedmiu latach
Ponownie w piątek swoje spotkanie domowe rozegrają piłkarze Polonii Środa Wielkopolska. Tym razem rywalem naszego zespołu będzie ostatni już z tegorocznych beniaminków Flota Świnoujście. Ostatni raz zespół ze Świnoujścia gościł w Środzie Wlkp. dwadzieścia siedem lat temu w 1996 roku.
-
28.08.2023
Grad goli w II lidze okręgowej (2010)
Był do niezwykle ciekawy weekend dla naszych zespołów trampkarzy młodszych rywalizujących w II lidze okręgowej. Najpierw w czwartek zmierzyły się one w bratobójczym pojedynku na boisku w Zielnikach. Trzy punkty padły łupem Polonii II prowadzonej przez Łukasza Żeglenia, która w sobotę wygrała jeszcze z zespołem dziewcząt Sparks Poznań 12:0.
Polonia III w sobotę także rozegrała kolejny mecz i na osłodę po czwartkowej porażce podopieczni Patryka Słomczyńskiego pokonali 8:1 drużynę Lotnika 1997 Poznań.
-
28.08.2023
Nielba pokonana (2010)
Drugie zwycięstwo w lidze wojewódzkiej odniósł zespół trampkarzy młodszych. Tym razem podopieczni Łukasza Żeglenia i Marcina Grabowskiego pokonali na płycie głównej Stadionu Średzkiego zespół Nielby Wągrowiec 7:3 (3:0). Poloniści już po trzech minutach prowadzili 2:0 i w pełni kontrolowali przebieg gry, choć nie ustrzeli się błędów. Hat trickiem popisał się Łukasz Miszkiewicz, a kolejne gole dołożyli Nikodem Odwrot, Filip Maćkowiak, Antoni Zając oraz zawodnik gości, który trafił do własnej bramki.




























































