OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

13.05.2010

Stella lepsza od rezerw

W dniu wczorajszym zespół rezerw uległ w Luboniu Stelli 2-0 (2-0).  Polonia wystąpiła w składzie: R. Reszka - M. Michalak, Ł. Ratajczak, S. Łopatka, S. Pleśnierowicz - J. Jarmuszkiewicz, J. Sambo (60 M. Matuszak), K. Nowaczyk (65 min R. Górliński), B. Godziszewski - P. Rydlewski, M. Wiśniewski (80 min D. Ludwiczak).  Zespół Stelli wygrał ten mecz jak najbardziej zasłużenie stwarzając sobie więcej sytuacji bramkowych. W pierwszych 30 min meczu gospodarze aż siedmiokrotnie celnie uderzali na bramkę Reszki, który stawał na wysokości zadania.

W tym samym czasie nasz zespół a dokładnie Rydlewski dwukrotnie strzelał na bramkę gospodarzy, lecz były to strzały niecelne.  Przełomowy moment miał miejsce w 32 min, kiedy to Mikołaj Michalak  odezwał się do sędziego Mikołaja Kłodzińskiego i obejrzał czerwoną kartkę. To zdarzenie uskrzydliło piłkarzy z Lubonia, którzy zaczęli jeszcze groźniej atakować. Efektem tego była sytuacja z 39 min, w której to po prostopadłym podaniu ze środka boiska zawodnik gospodarzy będąc w sytuacji sam na sam z Reszką strzelił pierwszego gola dla Stelli.

Minutę później w środku boiska piłkę przejął Wiśnia, minął kilku rywali i został nieprzepisowo zatrzymany przed polem karnym. Za to przewinienie sędzia podyktował rzut wolny. Do piłi podszedł Nowaczyk lecz uderzył minimalnie za nisko i obrońcy stojący w murzy wybili piłkę na róg. W 43 min lewą stroną boiska przedarł się Godziszewski i ładnie uderzył, lecz brakarz gospodarzy wybił piłkę na róg. Po dośrodkowaniu z tego rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Wisnia, lecz stojący w bramce obrońca wybił piłkę. Szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy w doliczonym czasie gry. Wykonywali oni rzut wolny z 20 metrów. Piłka minęła mur ,nasz bramkarz wybił piłkę przed siebie i napastnik Stelli strzelił z blskiej odległości zdobywając drugą bramkę. 

Po zmianie stron nasz zespół ruszył do ataku, lecz bramki nie strzelił. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Poloniści ryzykując próbowali strzelić gola, lecz bez skutku. Gospodarze groźnie kontratakowali, ale będący w dobrej dyspozycji Reszka nie wyjął już ani razu piłki z siatki.  Po ciekawym meczu zespół z Lubonia pokonał podopiecznych Jacka Nowaczyka 2-0.

 

Najnowsze aktualności

  • 06.09.2023

    Zagrali z Wartą i obejrzeli Lecha (2013)

    Bardzo aktywnie i sportowo sobotę spędzili zawodnicy Polonii 2013 II. Najpierw rozegrali grę kontrolną z Wartą Poznań w Śremie, a popołudniu zespół udał się do Poznania, aby na żywo obejrzeć mecz PKO Ekstraklasy: Lech Poznań - Górnik Zabrze.

  • 06.09.2023

    Transmisja ze Swarzędza

    Oczywiście ze spotkania siódmej  kolejki III ligi grupy 2 sezonu 2023/24 w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się z zespołem Unii Swarzędz przeprowadzimy bezpośrednią transmisję na naszym kanale na You Tubie.

    Początek transmisji o godzinie 16:45.

  • 05.09.2023

    Przegrali z AKF Poznań (2010)

    W 4. kolejce II ligi okręgowej trampkarzy młodszych Polonia III Środa Wielkopolska prowadzona przez Patryka Słomczyńskiego i Dominika Rogowskiego przegrała 0:5 z poznańską Akademią Kreatywnego Futbolu.

  • 05.09.2023

    Pogrom w Brzeźnie (2008/2009)

    W meczu 1. kolejki II ligi okręgowej juniorów młodszych B2 zespół Polonii składający się z zawodników urodzonych w 2008 i 2009 roku pokonał na wyjeździe 15:0 Maratończyka Brzeźno. Dwóch Polonistów zdobyło w tym meczu hat tricka - Franciszek Błaszyk oraz Bartosz Szczepaniak.

  • 05.09.2023

    Strzelecki pojedynek z Wartą Śrem (2013)

    Intensywną niedzielę mieli orlicy starsi z rocznika 2013. Podopieczni Radosława Falgiera i Kamila Drzewieckiego z rana udali się na turniej ligowy do Psar Polskich, a wieczorem rozegrali emocjonujący mecz I ligi okręgowej młodzików młodszych przeciwko rok starszym chłopakom z Warty Śrem. Spotkanie zakończyło się porażką Polonii 4:6.

  • 05.09.2023

    Małe derby Wielkopolski

    W piątek na stadionie w Swarzędzu odbędzie się spotkanie trzeciej ligi grupy drugiej pomiędzy miejscową Unią a Polonią Środa Wielkopolska. Rywalizacja obu ekip ze względu na odległość dzielącą oba stadiony to takie małe derby Wielkopolski które elektryzują społeczność obu miejscowości.

  • 05.09.2023

    Trudna potyczka w Książu (2012)

    W 3. kolejce zespół młodzików młodszych (rocznik 2012) prowadzony przez Dominika Rogowskiego i Kornela Ladrowskiego udał się do Książa Wielkopolskiego. Po ekscytującym pojedynku średzki zespół przywiózł do domu trzy punkty. Drużyny grały cios za cios, a decydujące trafienie Poloniści zdobyli minutę przed końcem spotkania - w 79. minucie gola na wagę trzech punktów zdobył Timur Tsarenko.

  • 05.09.2023

    Zwycięstwo i porażka młodzików młodszych (2012)

    Dwa wyjazdowe spotkania w I lidze wojewódzkiej rozegrali młodzicy młodsi z rocznika 2012. Podopieczni Bartosza Tomaszewskiego i Miłosza Chojnackiego najpierw pokonali 10:2 zespół UKS AP Reissa Jarocin, a hat trick skompletowali Witold Chojnacki oraz Piotr Nowaczyk. Następnie w poniedziałek przegrali z SMS AP Reissa Ślesin 0:3.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.