OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

05.09.2023

Pogrom w Brzeźnie (2008/2009)

W meczu 1. kolejki II ligi okręgowej juniorów młodszych B2 zespół Polonii składający się z zawodników urodzonych w 2008 i 2009 roku pokonał na wyjeździe 15:0 Maratończyka Brzeźno. Dwóch Polonistów zdobyło w tym meczu hat tricka - Franciszek Błaszyk oraz Bartosz Szczepaniak.

Od pierwszych minut spotkania zarysowała się zdecydowana przewaga juniorów Polonii, którzy w każdym elemencie przewyższali rywala. Ułatwiła to bramka z rzutu karnego już w 3. minuci meczu. Następnie Poloniści kontrolowali przebieg spotkania przebywając z piłką cały czas na połowie przeciwnika. Gospodarze sporadycznie wyprowadzali kontry, które nie zagroziły bramce naszego zespołu. Do końca pierwszej połowy Poloniści zdobyli aż osiem bramek, nie tracąc przy tym żadnej.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Ponownie nasz zespół w roli głównej prezentował się znakomicie w ataku pozycyjnym. Tylko pierwsze 10 minut drugiej części gospodarze zdołali obronić się od utraty kolejnych bramek, a gdy w zespole Polonii pojawili się zmiennicy, podnosząc jakość gry i przyspieszając grę, goście ponownie urządzili sobie festiwal strzelecki pod bramką Maratończyka. Cały mecz zakończył się okazałym zwycięstwem 15:0.

Kolejnym rywalem zespołu Polonii 2008/2009 będzie Concordia Murowana Goślina.

Polonia 2008/2009: II liga okręgowa B2 - grupa 1
4 września 2023, godz. 17:00 - Brzeźno
Maratończyk Brzeźno 0:15 (0:8) Polonia II Środa Wielkopolska
Franciszek Błaszyk 3 (k), 11 (k), 31, Jan Marcinkowski 5, Szymon Makowiecki 22, Bartosz Szczepaniak 35, 63, 77, Eryk Popis 45, Stanisław Jaskólski 67, Marcel Konieczny 69 (k), Kacper Kucharski 79, Wiktor Rozwora 81, Stanisław Solarski 88, Antoni Krawczyk 90 (s)

Polonia: 1. Adam Banaszak - 2. Nikodem Bliskowski (65, 17. Wiktor Rozwora), 3. Bartosz Szczepaniak, 4. Marcel Konieczny (75, 15. Jakub Smolarz), 5. Kacper Kucharski, 6. Adrian Wojciechowski (46, 13. Szymon Zając), 7. Jan Marcinkowski (60, 9. Stanisław Jaskólski), 8. Eryk Popis (60, 10. Marcin Ratajczak), 11. Szymon Makowiecki, 14. Franciszek Błaszyk (65, 18. Stanisław Solarski), 16. Piotr Kozak.
trenerzy: Łukasz Kaczałka oraz Wojciech Gąsiorowski.


II liga okręgowa B2 - grupa 1 (2008)
  Drużyna Mecze Bramki Pkt.
1. Polonia II Środa Wlkp. 1 15:0 3
2. Concordia Murowana Goślina 1 5:1 3
3. Koziołek Poznań 1 6:3 3
4. Avia Kamionki 1 3:6 0
5. Wiara Lecha Poznań/Robakowo 1 1:5 0
6. Maratończyk Brzeźno 1 0:15 0

 

Najnowsze aktualności

  • 02.04.2025

    Wysokie zwycięstwo u siebie (2013)

    Kolejny dobry mecz rozegrali zawodnicy Polonii 2013, którzy na własnym boisku podejmowali UKS APR II Jarocin. Nasz zespół wygrał 7:0 po bramkach Leona Jackowa, Jakuba Przybyłka, Stanisława Majchrzaka, Jakuba Kanoniczaka, Oliwiera Wiczyńskiego oraz Sebastiana Ciszewicza. Po dwóch meczach Poloniści mają komplet punktów, a ich kolejnym rywalem będzie Polonia 1912 Leszno.

  • 02.04.2025

    Cztery punkty w dwóch meczach (2012)

    Zespół młodzików starszych (rocznik 2012) rozegrał kolejne mecze ligowe w sobotę i we wtorek. Podopieczni Bartosza Tomaszewskiego najpierw zremisowali 1:1 z Lechem Poznań/Południe, a bramkę na wagę remisu strzelił Witold Chojnacki. Z kolei we wtorek zespół udał się do Nowych Skalmierzyc, gdzie wygrał 3:1 z miejscową Pogonią po bramkach Szymona Kempskiego, Witolda Chojnackiego oraz Jeremiego Sójki.

  • 02.04.2025

    Sześć punktów trampkarzy (2011)

    Ostatnie dni były udane dla zespołu Polonii 2011 rywalizującego w 1. lidze wojewódzkiej C2. Poloniści w sobotę wygrali wyjazdowy mecz z Akadermią Krecika Ostrów Wielkopolski po golach Jana Jankowiaka i Oskara Różewicza. Natomiast w środę Polonia pokonała na płycie głównej średzkiego stadionu Orkan Chorzemin strzelając aż siedem bramek. Dwukrotnie do siatki trafiali Giovani Henriquez-Gajda oraz Oskar Różewicz, a po jednym golu dołożyli Jan Jankowiak, Kuba Kucharski oraz Antoni Kaus.

  • 02.04.2025

    Wysoka wygrana z Trzynastką (2010)

    Dobrą formę utrzymuje Polonia 2010, która odniosła trzecie z rzędu zwycięstwo w 1. lidze wojewódzkiej C1. Tym razem nasz zespół wygrał na wyjeździe 8:0 (2:0) z Poznańska 13 Poznań. Po dwie bramki strzelili Sviatoslav Melnykov, Kamil Jankowiak i Łukasz Miszkiewicz, a po jednym trafieniu dołożyli Mateusz Fórmaniak oraz Borys Kasprzak. Zespół rywalizujący w 2. lidze wojewódzkiej po ciekawym i pełnym goli spotkaniu przegrał 4:5 (1:3) z Polonią 1912 II Leszno, z kolei trzeci zespół wysoko przegrał z faworytem do awansu - Unią Swarzędz.

  • 01.04.2025

    Punkty stracone w doliczonym czasie (2009)

    Po wyrównanym meczu Polonia 2009 podzieliła się w niedzielę z punktami z Unią Swarzędz. Goście wyszli na prowadzenie na początku meczu, ale Poloniści zdołali wyjść na prowadzenie po golach Michała Deręgowskiego i Antoniego Łukaszewskiego. Kiedy wydawało się, że Poloniści zdobędą trzy punkty to goście w doliczonym czasie wyrównali, a po kilku chwilach arbiter zakończył mecz.

  • 01.04.2025

    Trzeci remis juniorów (2008)

    Zespół juniorów Polonii Środa (rocznik 2008) rozegrał czwarty mecz ligowy w rundzie wiosennej i trzeci raz zremisował. Tym razem podopieczni Dawida Kierzka i Marcina Duchały zremisowali 1:1 (1:0) z KKS-em 1925 Kalisz. Nasz zespół prowadził od 16. minuty po trafieniu Filipa Staszaka, ale gospodarze doprowadzili do wyrównania i ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem.

  • 01.04.2025

    Akademia: Raport ligowy (29/30.03.2025)

    W ostatni weekend marca zostało rozegranych dziewięć meczów akademii. Poloniści trzy razy wygrali, trzy razy remisowali i trzy razy schodzili z boiska pokonani. Swoje mecze wygrały Polonia 2010, Polonia 2011 oraz Polonia 2013, zaś remisy zanotowały roczniki 2008, 2009 oraz 2012.

  • 31.03.2025

    Pewna wygrana w Wolsztynie

    W ostatni weekend marca rozgrywki wznowiła IV liga kobiet. Polonistki po rundzie jesiennej zajmowały drugie miejsce w tabeli z dorobkiem 24 punktów i na wiosnę chcą powalczyć o wygranie ligi i awans klasę wyżej. W pierwszym wiosennym meczu podopieczne Weroniki Rychlewskiej mierzyły się w Wolsztynie z tamtejszym Gromem.

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET SREBRNY
BRĄZOWY PARTNERZY
SPONSORZY KOBIET
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.