28.07.2015
Sparta przetestuje polonistówJuż w środę 29 lipca na głównej płycie średzkiego stadionu piłkarze Polonii Środa rozegrają kolejne spotkanie towarzyskie. Tym razem rywalem naszego zespołu będzie występująca na co dzień w klasie okręgowej Sparta Orzechowo.
Dla piłkarzy Polonii będzie to piąte spotkanie towarzyskie tego lata. Do tej pory podopieczni Mariusza Bekasa wygrali jeden mecz i trzy przegrali. Na pewno wpływ na to miał fakt że z różnych powodów nasz zespół do tej pory nie zagrał w optymalnym składzie. Uraz leczy Krystian Pawlak, dopiero w tym tygodniu do zespołu dołączył Krzysztof Bartoszak, a jak dodać do tego kilku zawodników testowanych którzy są nie zgrani z zespołem to na razie efekt wynikowy nie jest do końca zadowalający. Jednak średzki szkoleniowiec nie załamuje rąk. Jak sam mówi podstawowa jedenastka coraz bardziej się krystalizuje i teraz z każdym meczem będzie pracować nad zgraniem ze sobą poszczególnych formacji.
W naszym zespole na pewno w tym spotkaniu wystąpią po raz kolejny testowani zawodnicy wśród których pojawi się nowy napastnik. Średzki sztab szkoleniowy będzie im się przyglądał pod kątem wzmocnienia konkurencji w składzie naszego zespołu.
Sparta na co dzień występuje w klasie okręgowej. W minionym sezonie zespół prowadzony przez Janusza Hofmana zajął 7 miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 45 punktów w 30 meczach na co złożyło się 13 zwycięstw, 6 remisów i 11 porażek. Bilans bramkowy zespołu z Orzechowa to 59 bramek strzelonych i 49 straconych.
Spotkanie ze Spartą Orzechowo rozpocznie się w środę 29 lipca o godzinie 17:30 na głównej płycie średzkiego stadionu. Już teraz serdecznie zapraszamy na ten mecz wszystkich sympatyków. Jednocześnie przypominamy że w piątek 31 lipca o godzinie 16:00 także na średzkim stadionie nasz zespół rozegra mecz towarzyski z Formacją Port 2000 Mostki.
Najnowsze aktualności
-
21.11.2022
Akademia: Wyniki meczów (19-20 listopada)
Weekend, którym drużyny Polonii kończyły ligowe zmagania w rundzie jesiennej, był udany dla naszych reprezentantów!
W sobotę na Nowym Stadionie CSiR pierwszy mecz barażowy o awans do CLJ U-15 rozegrał rocznik 2008. Podopieczni Przemysława Otuszewskiego i Wojciecha Gąsiorowskiego w zimowej aurze zremisowali 2:2 z Sucharami Suchy Las.
Awans do Ligi Wojewódzkiej wywalczyli młodzicy starsi, którzy musieli wygrać swoje ostatnie dwa spotkania, aby wyprzedzić w tabeli UKS Śrem. Ta sztuka udała się bez problemów, bo Polonia wygrała 6:0 z Liderem Swarzędz oraz 9:0 z Mieszkiem II Gniezno.
Swoje mecze wygrali także trampkarze starsi i młodzicy młodsi, którzy mierzyli się z Kotwicą Kórnik. Rocznik 2009 wygrał 4:1, natomiast rocznik 2011 wygrał 5:0.
-
19.11.2022
Udane zakończenie jesieni
W sobotę 19 listopada piłkarze Polonii Środa rozegrali ostatnie ligowe spotkanie w rundzie jesiennej sezonu 2022/23. Rywalem podopiecznych Pawła Juszczyka i Marcina Duchały był Stolem Gniewino.
-
18.11.2022
Poznajmy się: Aleksander Kluczyński
Kolejnym zawodnikiem którego sylwetkę chcemy Wam przybliżyć w ramach naszego nowego cyklu Poznajmy się jest Aleksander Kluczyński który jest wychowankiem Polonii Środa i po kilku latach spędzonych poza naszym miastem w tym sezonie wrócił do Środy Wielkopolskiej żeby reprezentować barwy naszego klubu.
-
18.11.2022
Adam Kłopocki w Wielkim Teście TVP!
Zawodnik Polonii Środa Wielkopolska - Adam Kłopocki (rocznik 2010) - wziął udział w telewizyjnym Wielkim Teście o piłce nożnej w Telewizji Polskiej. Była to nagroda za zwycięstwo w wojewódzkim etapie testu Poznaj Polskę Na Sportowo. Adam wraz z innymi dziećmi świetnie się spisał pod wodzą kapitana, aktora Przemysława Cypryańskiego.
-
17.11.2022
Akademia: Harmonogram meczów (19-20 listopada)
Przed akademią ostatni ligowy weekend w rundzie jesiennej sezonu 2022/2023! Nasze zespoły rozegrają swoje ostatnie mecze, w których stawką są nawet awanse do wyższej klasy.
W sobotę pierwszy mecz barażu wojewódzkiego o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15 rozegrają trampkarze starsi. O godzinie 16:00 na Nowym Stadionie CSiR podejmą Suchary Suchy Las. Rewanż w niedzielę 27 listopada o godz. 10:15 w Poznaniu. Stawką dwumeczu jest awans do barażu makroregionalnego, w którym czeka już SI Arka Gdynia.
O awans do Ligi Wojewódzkiej walczą młodzicy starsi, którzy w weekend zagrają dwa mecze - oba muszą wygrać. W piątek w Zalasewie zagrają z Liderem Swarzędz, a w sobotę podejmą Mieszko II Gniezno.
-
17.11.2022
Polonia na meczu Polska - Chile!
Wczoraj grupa 41 młodych piłkarzy z zespołów trampkarzy starszych i młodszych (2008 oraz 2009) naszej Akademii Piłkarskiej w ramach programu PZPN "Poznaj Polskę Na Sportowo" udała się do Warszawy na mecz towarzyski Polska - Chile, który był ostatnim sprawdzianem naszej reprezentacji przed Mistrzostwami Świata w Katarze.
-
16.11.2022
Stadion Średzki Cup 2022 - edycja halowa
Młodzi piłkarze i piłkarki z naszego regionu już niebawem przyjadą do Środy Wielkopolskiej, by wziąć udział w sportowych zmaganiach. W dniach 26-27 listopada oraz 3-4 grudnia rozegrana zostanie edycja halowa turnieju Stadion Średzki Cup. Organizatorem zawodów jest Polonia Środa Wielkopolska.
-
15.11.2022
Gry kontrolne z Orlikiem i Meblorzem (2014)
W sobotę podopieczni trenerów Radosława Piotrowskiego i Macieja Sikorskiego rozegrali dwie gry kontrolne. Oba mecze odbyły się w Środzie Wlkp. na orliku przy ulicy Lipowej. Pierwszym rywalem była drużyna Orlika Miłosław. W drugim spotkaniu chłopcy zmierzyli się z zespołem Meblorza Swarzędz.


























































