OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

28.07.2015

Sparta przetestuje polonistów

Już w środę 29 lipca na głównej płycie średzkiego stadionu piłkarze Polonii Środa rozegrają kolejne spotkanie towarzyskie. Tym razem rywalem naszego zespołu będzie występująca na co dzień w klasie okręgowej Sparta Orzechowo.

Dla piłkarzy Polonii będzie to piąte spotkanie towarzyskie tego lata. Do tej pory podopieczni Mariusza Bekasa wygrali jeden mecz i trzy przegrali. Na pewno wpływ na to miał fakt że z różnych powodów nasz zespół do tej pory nie zagrał w optymalnym składzie. Uraz leczy Krystian Pawlak, dopiero w tym tygodniu do zespołu dołączył Krzysztof Bartoszak, a jak dodać do tego kilku zawodników testowanych którzy są nie zgrani z zespołem to na razie efekt wynikowy nie jest do końca zadowalający. Jednak średzki szkoleniowiec nie załamuje rąk. Jak sam mówi podstawowa jedenastka coraz bardziej się krystalizuje i teraz z każdym meczem będzie pracować nad zgraniem ze sobą poszczególnych formacji.

W naszym zespole na pewno w tym spotkaniu wystąpią po raz kolejny testowani zawodnicy wśród których pojawi się nowy napastnik. Średzki sztab szkoleniowy będzie im się przyglądał pod kątem wzmocnienia konkurencji w składzie naszego zespołu.

Sparta na co dzień występuje w klasie okręgowej. W minionym sezonie zespół prowadzony przez Janusza Hofmana zajął 7 miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 45 punktów w 30 meczach na co złożyło się 13 zwycięstw, 6 remisów i 11 porażek. Bilans bramkowy zespołu z Orzechowa to 59 bramek strzelonych i 49 straconych.

Spotkanie ze Spartą Orzechowo rozpocznie się w środę 29 lipca o godzinie 17:30 na głównej płycie średzkiego stadionu. Już teraz serdecznie zapraszamy na ten mecz wszystkich sympatyków. Jednocześnie przypominamy że w piątek 31 lipca o godzinie 16:00 także na średzkim stadionie nasz zespół rozegra mecz towarzyski z Formacją Port 2000 Mostki.

 

Najnowsze aktualności

  • 21.11.2022

    Akademia: Wyniki meczów (19-20 listopada)

    Weekend, którym drużyny Polonii kończyły ligowe zmagania w rundzie jesiennej, był udany dla naszych reprezentantów!

    W sobotę na Nowym Stadionie CSiR pierwszy mecz barażowy o awans do CLJ U-15 rozegrał rocznik 2008. Podopieczni Przemysława Otuszewskiego i Wojciecha Gąsiorowskiego w zimowej aurze zremisowali 2:2 z Sucharami Suchy Las.

    Awans do Ligi Wojewódzkiej wywalczyli młodzicy starsi, którzy musieli wygrać swoje ostatnie dwa spotkania, aby wyprzedzić w tabeli UKS Śrem. Ta sztuka udała się bez problemów, bo Polonia wygrała 6:0 z Liderem Swarzędz oraz 9:0 z Mieszkiem II Gniezno.

    Swoje mecze wygrali także trampkarze starsi i młodzicy młodsi, którzy mierzyli się z Kotwicą Kórnik. Rocznik 2009 wygrał 4:1, natomiast rocznik 2011 wygrał 5:0.

  • 19.11.2022

    Udane zakończenie jesieni

    W sobotę 19 listopada piłkarze Polonii Środa rozegrali ostatnie ligowe spotkanie w rundzie jesiennej sezonu 2022/23. Rywalem podopiecznych Pawła Juszczyka i Marcina Duchały był Stolem Gniewino.

  • 18.11.2022

    Poznajmy się: Aleksander Kluczyński

    Kolejnym zawodnikiem którego sylwetkę chcemy Wam przybliżyć w ramach naszego nowego cyklu Poznajmy się jest Aleksander Kluczyński który jest wychowankiem Polonii Środa i po kilku latach spędzonych poza naszym miastem w tym sezonie wrócił do Środy Wielkopolskiej żeby reprezentować barwy naszego klubu.

  • 18.11.2022

    Adam Kłopocki w Wielkim Teście TVP!

    Zawodnik Polonii Środa Wielkopolska - Adam Kłopocki (rocznik 2010) - wziął udział w telewizyjnym Wielkim Teście o piłce nożnej w Telewizji Polskiej. Była to nagroda za zwycięstwo w wojewódzkim etapie testu Poznaj Polskę Na Sportowo. Adam wraz z innymi dziećmi świetnie się spisał pod wodzą kapitana, aktora Przemysława Cypryańskiego.

  • 17.11.2022

    Akademia: Harmonogram meczów (19-20 listopada)

    Przed akademią ostatni ligowy weekend w rundzie jesiennej sezonu 2022/2023! Nasze zespoły rozegrają swoje ostatnie mecze, w których stawką są nawet awanse do wyższej klasy.

    W sobotę pierwszy mecz barażu wojewódzkiego o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15 rozegrają trampkarze starsi. O godzinie 16:00 na Nowym Stadionie CSiR podejmą Suchary Suchy Las. Rewanż w niedzielę 27 listopada o godz. 10:15 w Poznaniu. Stawką dwumeczu jest awans do barażu makroregionalnego, w którym czeka już SI Arka Gdynia.

    O awans do Ligi Wojewódzkiej walczą młodzicy starsi, którzy w weekend zagrają dwa mecze - oba muszą wygrać. W piątek w Zalasewie zagrają z Liderem Swarzędz, a w sobotę podejmą Mieszko II Gniezno.

  • 17.11.2022

    Polonia na meczu Polska - Chile!

    Wczoraj grupa 41 młodych piłkarzy z zespołów trampkarzy starszych i młodszych (2008 oraz 2009) naszej Akademii Piłkarskiej w ramach programu PZPN "Poznaj Polskę Na Sportowo" udała się do Warszawy na mecz towarzyski Polska - Chile, który był ostatnim sprawdzianem naszej reprezentacji przed Mistrzostwami Świata w Katarze.

  • 16.11.2022

    Stadion Średzki Cup 2022 - edycja halowa

    Młodzi piłkarze i piłkarki z naszego regionu już niebawem przyjadą do Środy Wielkopolskiej, by wziąć udział w sportowych zmaganiach. W dniach 26-27 listopada oraz 3-4 grudnia rozegrana zostanie edycja halowa turnieju Stadion Średzki Cup. Organizatorem zawodów jest Polonia Środa Wielkopolska.

  • 15.11.2022

    Gry kontrolne z Orlikiem i Meblorzem (2014)

    W sobotę podopieczni trenerów Radosława Piotrowskiego i Macieja Sikorskiego rozegrali dwie gry kontrolne. Oba mecze odbyły się w Środzie Wlkp. na orliku przy ulicy Lipowej. Pierwszym rywalem była drużyna Orlika Miłosław. W drugim spotkaniu chłopcy zmierzyli się z zespołem Meblorza Swarzędz.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.