28.11.2022
Runda na czwórkę z plusemZa nami siedemnaście kolejek rundy jesiennej sezonu 2022/23 w III lidze grupa 2 w której to rywalizowali piłkarze Polonii Środa. Obecnie nasz zespół zajmuje tam świetną czwartą lokatę z niewielką stratą do liderującej Pogoni II Szczecin. Podsumujmy zatem dokonania piłkarzy średzkiej Polonii w tej rundzie.
Po poprzednim sezonie kadra Polonii Środa uległa dość dużym zmianom. Zespół opuściło siedmiu graczy a byli to: Adam Borucki, Oskar Kozłowskim Szymon Zgarda, Luis Henriquez, Paweł Mandrysz, Jan Andrzejewski, Miłosz Garstkiewicz. Misję budowania nowego zespołu powierzono Pawłowi Juszczykowi i Marcinowi Duchale a nowa ekipa Polonii Środa miała się opierać na młodych i zdolnych piłkarzach z regionu. Przed startem przygotowań do średzkiej drużyny dołączyli: Kiewin Durueke, Mikołaj Witkowski, Michał Walczak, Aleksander Kluczyński, Aleksander Kultys, Andrii Pryimak, Filip Łasocha i Arzuman Mamedov a do kadry pierwszego zespołu na stałe zostali włączeni Krystian Michalak, Kacper Rybarczyk, Krzysztof Maślanka, Oliwer Matoszko, Hubert Kaźmierczak. Tak zmieniona Polonia przystąpiła do nowego sezonu.
W pierwszym meczu na boisku w Szczecinie poloniści zebrali ostre lanie od miejscowego Świtu przegrywając aż 0:6. Po tej porażce wielu obserwatorów skreśliło Polonię i widziało ją już w czwartej lidze. Ale młody zespół z meczu na mecz się rozkręcał i grał coraz pewniej i lepiej. Poloniści potrafili pokonać faworyzowane rezerwy Pogoni Szczecin (2:0), Zawiszę Bydgoszcz (3:1) czy Gedanię Gdańsk (3:1). Kibicom średzkiego zespołu na pewno na długo w pamięci pozostaną takie mecz jak wygrana na własnym boisku z Vinetą Wolin 8:5 (!!!) czy pokonanie w Kartuzach miejscowej Cartusii 5:1.
Ogólnie w siedemnastu spotkaniach rundy jesiennej sezonu 2022/23 poloniści zdobyli 34 punkty. Na ten dorobek złożyło się 11 zwycięstw, 1 remis i 5 porażek. Bilans bramkowy Polonii Środa to 42-29. W rundzie jesiennej poloniści więcej punktów zdobyli na własnym boisku. W Środzie Wielkopolskiej nasz zespół odniósł 6 zwycięstw i zanotował 2 porażki co przełożyło się na 18 punktów. Bilans bramkowy spotkań domowych to 26-15. Na obiektach rywali poloniści odnieśli 5 zwycięstw, zanotowali 1 remis i ponieśli 3 porażki. Bilans bramkowy spotkań domowych to 16-4.
Najlepszym strzelcem zespołu jest Bartosz Bartkowiak który ma na swoim koncie 10 bramek. Po pięć bramek mają Klaudiusz Milachowski i Jędrzej Drame, cztery trafienia zanotowali Jakub Giełda i Mikołaj Witkowski. Po trzy bramki zdobyli Krystian Pawlak, Piotr Skrobosiński i Piotr Wujec, dwa trafienia zanotował Kacper Nowak a po jednej bramce mają na swoim koncie Kiewin Durueke, Aleksander Kluczyński i Michał Walczak.
Najwięcej asyst z kolei w rundzie jesiennej ma na swoim koncie Bartosz Bartkowiak który 10 razy idealnym podaniem obsługiwał swoich partnerów z zespołu. Po cztery asysty mają Krystian Pawlak i Piotr Skrobosiński, a trzy asysty mają Damian Buczma, Jędrzej Drame i Mikołaj Witkowski. Jedną asystę na swoim koncie zapisali Kacper Nowak, Filip Łasocha, Klaudiusz Milachowski i Jakub Giełda.
Piłka do bramki rywali po strzałach polonistów najczęściej wpadała między 46., a 60. minutą i 61., a 75. minutą W obu przypadkach nasz zespół zdobył po 9 bramek. Osiem bramek nasz zespół zdobył między 1., a 15. minutą i miedzy 76., a 90. minutą. Pięć bramek dla naszego zespołu padło między 31., a 45. minutą, a tezy padły między 16., a 30. minutą.
Najwięcej minut na boisku w tej rundzie spędził bramkarz Przemysław Frąckowiak Zawodnik ten na placu gry przebywał łącznie przez 1620 minut. Drugi w tej klasyfikacji jest Bartosz Bartkowiak który ma na swoim koncie 1493 minut, a trzeci Piotr Wujec z wynikiem 1487 minut.
Dwóch zawodników Polonii Środa obejrzało w tej rundzie po sześć żółtych kartek i są to Piotr Skrobosiński i Krystian Pawlak. Pięć żółtych kartek obejrzeli Andryii Pryimak, Piotr Wujec, Mikołaj Witkowski i Bartosz Bartkowiak, a po cztery żółte kartoniki zobaczyli Jędrzej Drame i Jakub Giełda. Łącznie sędziowie pokazali polonistom w tej rundzie 58 żółtych kartek.
W siedemnastu spotkaniach rundy jesiennej sędziowie podyktowali dla naszego zespołu sześć rzutów karnych. Wszystkie sześć pewnie wykorzystali nasi zawodnicy. Pięć razy z jedenastego metra nie pomylił się Bartosz Bartkowiak, a raz Michał Walczak.
Piłkarze Polonii Środa będą jeszcze trenować do 9 grudnia. Potem nasi zawodnicy udadzą się na urlopy świąteczne i do treningów powrócą 9 stycznia 2023 roku. Wtedy rozpoczną zimowy okres przygotowawczy.
Najnowsze aktualności
-
12.05.2023
Akademia: Zapowiedź weekendu 13/14 maja
Kolejne piłkarskie emocje przed nami. W weekend 13/14 maja rozegrane zostają kolejne mecze oraz turnieje ligowe drużyn akademii. W sobotę swoje mecze rozegrają przedstawiciele naszego klubu w Centralnej Lidze Juniorów oraz Ligach Wojewódzkich. W CLJ Poloniści zmierzą się z kolejną topową akademią - Pogonią Szczecin. W ligach wojewódzkich rywalami Polonii będą Ostrovia (2006), Lech Poznań (2009) oraz Poznańska 13 (2010). W niedzielę kolejny turniej ligowy rozegrają młodziczki, a ponadto kolejne piłkarskie zawody rozegrają najmłodsi.
-
11.05.2023
Koniec pucharowej przygody
W środę 10 maja piłkarze Polonii Środa stoczyli pojedynek którego stawką była kolejna runda Wielkopolskiego Pucharu Polski. Rywalem średzkiego zespołu był inny trzecioligowiec – Sokół Kleczew.
-
11.05.2023
Victoria o bramkę lepsza (2010)
W zaległym meczu 1. kolejki II ligi okręgowej młodzików starszych zespół Polonii Środa Wielkopolska przegrał na boisku CTP 1 z Victorią Września 0:1 (0:1). O zwycięstwie niepokonanych dotąd w lidze gości zdecydowała bramka zdobyta w 15. minucie spotkania.
-
11.05.2023
Porażka młodziczek w barażu o CLJ
W pierwszym meczu barażowym o awans do Centralnej Ligi Juniorek zespół Polonii Środa Wielkopolska, składający się w większości z zawodniczek urodzonych w 2010 roku, przegrał w Grodzisku Wielkopolskim z Wartą Poznań 0:8 (0:3). Dla porównania w kadrze Warty znajdowało się dziesięć zawodniczek urodzonych w roku 2008. Mimo ogromnej różnicy w fizyczności nasze piłkarki dzielnie walczyły, pozostawiając po sobie bardzo dobre wrażenie.
-
10.05.2023
Ligowo w Śremie (2015)
W niedzielę 7 maja zespół żaków z rocznika 2015 pojechał do Śremu, aby wziąć udział w turnieju ligowym Wielkopolskiego ZPN organizowanym przez miejscową Wartę. Mecze odbywały się na dwóch boiskach, a gry były bardzo intensywne i bogate w składne akcje i bramki. Było sporo uśmiechu i radości. W każdym meczu nasi młodzi zawodnicy pokazali charakter i wysokie umiejętności. W turnieju rywalizowaliśmy z Wartą Śrem, UKS Śrem i Spartą-Sklejką Orzechowo.
-
10.05.2023
Zagrali w Marathon Cup (2014)
W miniony weekend drużyna żaków starszych (rocznik 2014) wzięła udział w turnieju piłkarskim Marathon Cup. Do Poznania zjechały się zespoły z całej Wielkopolski, a także dwa zespoły z Niemiec. W pierwszej fazie turnieju drużyny rywalizowały w dwóch grupach, a po części eliminacyjnej utworzone zostały cztery grupy, w których odbyła się walka o ostateczne miejsca w turnieju.
-
10.05.2023
Sparingowo z Unią Swarzędz (2012)
W deszczowy sobotni poranek młodzi Poloniści z rocznika 2012 rozegrali mecz towarzyski z zespołem Unii Swarzędz. Mimo szybko straconych dwóch bramek Poloniści szybko odrobili straty, a następnie w dobrym stylu zdobywali kolejne gole.
-
10.05.2023
Trzy medale w turnieju Piłkarska Kadra Czeka!
Trzy zespoły Polonii rywalizowały wczoraj w wojewódzkich finałach ogólnopolskiego turnieju Piłkarska Kadra Czeka. Z powiatu rawickiego nasi zawodnicy i zawodniczki wrócili z trzema medalami - dwoma złotymi i brązowym. Młodziczki (rocznik 2010) oraz trampkarze (roczniki 2008/2009) wygrali swoje turnieje, natomiast młodzicy (rocznik 2010) zajęli trzecie miejsce.
Ogólnopolskie finały trampkarzy i młodziczek odbędą się w lipcu. Młodziczki będą rywalizować w dniach 4-7 lipca w Reńskiej Wsi, natomiast trampkarze w dniach 17-20 lipca w Ostródzie.

























































