25.09.2012
Rezerwy zagrają o awans do V rundy Pucharu PolskiJuż jutro piłkarze drugiego zespołu Polonii Środa Wielkopolska rozegrają trzeci mecz w tegorocznej edycji Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego. Rywalem podopiecznych Waldemara Grześkowiaka będą Czarni Czerniejewo.
Przeciwnicy są także ligowym rywalem naszego zespołu, ale na A-Klasowym szczeblu z polonistami spotkają się dopiero pod koniec października. Po siedmiu kolejkach w sześciu meczach gracze z Czerniejewa zdobyli siedem punktów, które wywalczyli w meczach przeciwko Zawiszy Dolsk 3:0, Błękitnym Owińska 3:2 i Maratończykowi Brzeźno 1:1. W ostatnią niedzielę Czarni ulegli liderowi z Niechanowa 0:5.
Przygodę w Pucharze Polski rywale rozpoczęli podobnie jak Polonia II od drugiej rundy. Na początek Czerniejewska drużyna pokonała B-Klasowe KS Gniezno 2:0, a ostatnio Orkan Jarosławiec 4:2 i znalazła się w czwartej rundzie rozgrywek.
Poloniści są w znakomitej formie. Nasi gracze zaaplikowali w sobotę GKSowi Gułtowy sześć goli i mimo rozegrania jednego meczu mniej tracą do lidera dwa punkty.
W grach pucharowych średzianie wyeliminowali po rzutach karnych Jamajkę Cynk Boys Śrem i Phytopharm Klęka 7:2.
Spotkanie zostanie rozegrane w środę na boisku w Czerniejewie o godzinie 16:00.
Najnowsze aktualności
-
11.03.2025
Komplet punktów na start (2008)
W pierwszym meczu rundy wiosennej Polonia 2008 odniosła pewne zwycięstwo. Podopieczni Dawida Kierzka oraz Marcina Duchały wygrali 3:0 (2:0) wyjazdowy pojedynek z Calisią 14 Kalisz. Do przerwy Poloniści prowadzili 2:0 po trafieniach Piotra Kamińskiego, a wynik meczu w drugiej części gry ustalił Juliusz Gawlikowski.
-
11.03.2025
Minimalna przegrana w sparingu
W sobotę 8 marca trzeci zespół Polonii rozegrał kolejny mecz kontrolny. Poloniści zmierzyli się na wyjeździe z Orlikiem Miłosław, który swoje spotkania ligowe gra na poziomie A – klasy. Poloniści minimalnie ulegli gospodarzom wynikiem 3-2 (2-0).
-
11.03.2025
Ligowy klasyk w Kleczewie
Pojedynki Polonii Środa Wielkopolska i Sokoła Kleczew to jedna z najdłużej trwających rywalizacji w trzeciej lidze grupa druga. Oba zespoły na trzecioligowym poziomie są nieprzerwanie od sezonu 2011/12. Wtedy to też spotkały się po raz pierwszy. Do tej pory w sumie w oficjalnych meczach czy to ligowych czy pucharowych na przestrzeni ostatnich czternastu lat oba zespoły spotkały się ze sobą 29 razy. I co ciekawe nigdy w tych pojedynkach nie padł jeszcze bezbramkowy remis.
-
10.03.2025
Komplet punktów z Bielawy
W ostatnią sobotę została rozegrana czternasta kolejka Orlen I Ligi Kobiet. Tym razem Polonistki udały się na Dolny Śląsk gdzie mierzyły się z drużyną Bielawianki Bielawa.
-
10.03.2025
Udany początek wiosny
Drugi zespół seniorów Polonii Środa w pierwszym ligowym meczu w rundzie wiosennej mierzył się w Strzałkowie z tamtejszym Polaninem.
-
10.03.2025
Akademia: Raport ligowy (08/09.03.2025)
W weekend 8/9 marca pierwsze zespoły akademii wznowiły rozgrywki ligowe po przerwie zimowej. W sobotę inauguracyjny mecz w 1. lidze wojewódzkiej rozegrała Polonia 2011, która po nieudanym początku potrafiła odwrócić losy meczu i w doliczonym czasie gry wydrzeć trzy punkty. W niedzielę trzy punkty zdobyła także Polonia 2008, bez większych problemów wygrywając 3:0 z Calisią 14 Kalisz. W środę zostanie rozegrany przełożony z weekendu mecz Polonii 2012 z Górnikiem Kłodawa w ramach 1. ligi wojewódzkiej D1.
-
07.03.2025
Z piekła do nieba
W drugiej wiosennej kolejce piłkarze Polonii Środa Wielkopolska podejmowali na własnym boisku drużynę Gryfa Słupsk. W pierwszym spotkaniu obu drużyn jesienią padł bezbramkowy remis ale samo spotkanie było bardzo emocjonujące.
-
06.03.2025
Transmisja meczu z Gryfem
Zapraszamy Was na transmisję z meczu 20. kolejki III ligi grupa 2 w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się z Gryfem Słupsk.
Początek transmisji w piątek 7 marca o godzinie 18:50.
Transmisja oczywiście z komentarzem Łukasza Szarzyńskiego.

























































