27.01.2014
Rezerwy wygrały turniej w KleszczewieW sobotę 25 stycznia zespół rezerw Polonii Środa Wlkp. wziął udział w Turnieju Halowym w piłce nożnej o Puchar Prezesa Clescevii Kleszczewo. Nasi młodzi zawodnicy spisali się bardzo dobrze i zostali zwycięzcą tych zawodów.
W turnieju wzięło udział 6 zespołów: Clescevia Kleszczewo, Złoci Złotkowo, Orkan Jarosławiec, Orły Plewiska, Avia Kamionki i Polonia Środa Wlkp. Rozgrywki odbyły się systemem „każdy z każdym”, a poszczególne mecze trwały po 15 minut.
W pierwszej potyczce Poloniści zagrali mecz z zespołem Avia Kamionki. Niestety spotkanie to zakończyło się porażką naszego zespołu 2:0. Nasi zawodnicy w tym meczu zagrali słabiej, stworzyli sobie tylko kilka sytuacji bramkowych. Natomiast przeciwnicy grając bardzo ambitnie, bardzo dobrze się bronili i wyprowadzali szybkie akcje. Taka taktyka pozwoliła im na osiągnięcie zasłużonego zwycięstwa.
W drugim meczu Polonia zagrała z zespołem Złotych Złotkowo i wygrała je w stosunku 3:1. Początek meczu był bardzo obiecujący, bowiem już po 4 minutach po bramkach Adriana Olczyka, Krystiana Olczyka i Przemysława Frąckowiaka prowadziliśmy 3:0. Następne fazy gry były już nie co słabsze, co wykorzystali rywale zdobywając jedną bramkę.
W trzecim meczu Polonia spotkała się z gospodarzami turnieju, czyli zespołem Clescevii Kleszczewo. Nasi rywale do tego meczu wszystkie spotkania wygrali nie tracąc nawet bramki. Polonia stanęła na wysokości zadania i bardzo pewnie oraz zasłużenie pokonała rywala 2:0. Bramki w tym meczu zdobyli Mateusz Stanisławski i Grzegorz Filipiak.
Czwarty mecz to bardzo wysokie zwycięstwo Polonii z zespołem Orły Plewiska w stosunku 9:0. Poloniści przez całe 15 minut zdecydowanie dominowali na parkiecie. Bramki w tym spotkaniu zdobyli: Grzegorz Filipiak, Adrian Olczyk, Krystian Olczyk po 2 oraz Mateusz Stanisławski, Tomasz Kaźmierski i Mateusz Lipiecki po 1.
Ostatni mecz naszych zawodników miał decydujące znaczenie. Aby wygrać cały turniej Polonia musiała pokonać zespół Orkana Jarosławiec. I tak też się stało, ale rozmiary tego zwycięstwa były bardzo druzgocące dla przeciwników. Nasi gracze bowiem „rozjechali” Orkan Jarosławiec wygrywając 14:1. Był to najwyższy wynik w turnieju i jak najbardziej zasłużony z przebiegu gry. Bramki e tym spotkaniu zdobyli: Krystian Olczyk – 5, Grzegorz Filipiak – 4, Adrian Olczyk i Przemysław Frąckowiak po 2 oraz Mateusz Stanisławski – 1.
Poloniści jak najbardziej zasłużenie wygrali ten turniej, będąc także najmłodszym zespołem złożonym w całości z juniorów z rocznika 1996/1997. Z meczu na mecz nasz zespół się rozkręcał, prezentując co raz lepszą grę.
Na dodatek najlepszym strzelcem turnieju został Krystian Olczyk zdobywca 8 bramek.
Końcowa tabela turnieju:
1. Polonia Środa Wlkp.
2. Clescevia Kleszczewo
3. Avia Kamionki
4. Złoci Złotkowo
5. Orkan Jarosławiec
6. Orły Plewiska
Polonia w zawodach wystąpiła w składzie:
Bartosz Kurasiak, Grzegorz Filipiak, Adrian Olczyk, Krystian Olczyk, Mateusz Stanisławski, Mateusz Lipiecki, Tomasz Kaźmierski, Przemysław Frąckowiak.
Najnowsze aktualności
-
31.08.2019
Kolejny beniaminek odprawiony
W szóstej kolejce zmagań ligowych podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego zmierzyli się na wyjeździe z Chemikiem Police który jest beniaminkiem ligowych rozgrywek.
-
30.08.2019
Grają poloniści
Przed nami weekend pełen piłkarskich emocji. Tym razem odbędzie się jedenaście spotkań i jeden turniej ligowy. Cztery mecze i jeden turniej odbędą się na boisku w naszym mieście, a siedem spotkań odbędzie się na boiskach rywali.
-
30.08.2019
Transmisja z Polic
Z meczu z Polic przeprowadzimy dla Was oczywiście transmisje na którą już teraz zapraszamy! Jej początek w sobotę 31 sierpnia o godzinie 15:50.
-
29.08.2019
Sobota w Policach
W ostatni dzień sierpnia piłkarze Polonii Środa rozegrają kolejne spotkanie ligowe w sezonie 2019/2020. Tym razem nasz zespół uda się do Polic na spotkanie z tamtejszym Chemikiem który w tym roku awansował do rozgrywek trzecioligowych.
-
26.08.2019
Fludra sp. z o o na kolejny sezon!
#KolejnyWspólnySezon #nowa #umowa #witamy #partnerstwo #sponsoring
-
26.08.2019
Polonia z kompletem punktów
W drugim meczu ligowym piłkarki Polonii Środa podejmowały na swoim boisku beniaminka rozgrywek Ząbkovię Ząbki.
-
25.08.2019
Kotwica zatopiona (2004)
W sobotnie przedpołudnie na górnym boisku Centrum Treningowego Polonia, Juniorzy młodsi rocznika 2004, w ramach 3 kolejki I ligi Wojewódzkiej, podejmowali w derbowym spotkaniu kolegów z Kotwicy Kórnik.
Kórniczanie do tej pory rozegrali tylko jeden mecz, ulegając w nim bardzo wysoko Koziołkowi Poznań, a poloniści rozegrali dwa spotkania. W pierwszym pokonali Polonię Poznań a w drugim doznali porażki z UKS AP Reiss Poznań.
























































