16.08.2012
Rezerwy lepsze w sparinguW rozegranym dziś meczu sparingowym piłkarze Polonii Środa przegrali z drugą drużyną naszego klubu 2:3. Spotkanie miało charakter bardziej treningowy i trwało dwa razy po trzydzieści minut.
W pierwszych minutach spotkania dwie składne akcje przeprowadzili Kamil Krajewski i Krystian Pawlak. Najpierw popularny „Zibi” dograł piłkę do Krystiana a ten z ostrego kąta trafił w bramkarza, następnie po dośrodkowaniu Kamila, Krystian z przewrotki uderzył obok słupka.
W dziewiątej minucie Marek Błachowicz zagrał piłkę nad obrońcami do Damiana Buczmy, który najpierw trafił w słupek, ale przy dobitce był już skuteczny i wyprowadził rezerwy na prowadzenie.
Dziesięć minut później na bramkę drugiego zespołu strzelał Kamil Krajewski, ale Rafał Korbik wybił piłkę przed siebie, a następnie dobijał ją Mateusz Pluciński lecz ponownie górą był golkiper.
Dwie minuty później ponownie Marek Błachowicz dograł piłkę, tym razem między obrońcami, do Damiana Buczmy, który uderzeniem przy słupku podwyższył wynik na 0:2. Jeszcze przed końcem pierwszej części gry głową strzelał Marcin Falgier, ale był on niecelny.
W przerwie trener Marian Kurowski dokonał trzech zmian. Z drugiego zespołu do pierwszego desygnował Damiana Buczmę, który zastąpił Mateusza Plucińskiego, Adrian Błaszak zamienił się drużyną z Piotrem Leporowskim, a w bramce stanął Rafał Korbik. Pięć minut po przerwie obok słupka strzelał Łukasz Przybyłek, a po chwili nad poprzeczką Damian Buczma.
W 41. minucie podopieczni Waldemara Grześkowiaka strzelili trzeciego gola. Piłkę na dwudziestym metrze otrzymał Dominik Mucha i hukną nią, nie do obrony, pod poprzeczkę.
Trzy minuty później walkę z obrońcami wygrał Damian Buczma i pewnym strzałem zdobył pierwszą bramkę dla pierwszego zespołu.
Po kolejnych kilku minutach zawodnicy prowadzeni przez Mariana Kurowskiego przeprowadzili składną akcję po której Kamil Krajewski zgrał futbolówkę do Łukasza Przybyłka, a ten strzelił kontaktowego gola.
Jeszcze przed końcem spotkania swoje sytuacje strzeleckie mieli Maciej Gendek, ale uderzył z głowy obok słupka, Łukasz Przybyłek, który strzelił nad poprzeczką oraz w rezerwach Mateusz Chudy trafiając w boczną siatkę.
Polonia Środa – Polonia II Środa 2:3 (0:2)
Buczma 44, Ł. Przybyłek 50 – Buczma 9, 21, Mucha 41
Polonia: Robert Reszka (31. Rafał Korbik) – Marcin Falgier, Maciej Gendek, Marek Matysiak, Łukasz Przybyłek, Michał Okninski, Adrian Błaszak (31. Piotr Leporowski), Łukasz Ratajczak, Krystian Pawlak, Kamil Krajewski, Mateusz Pluciński (31. Damian Buczma)
Polonia II: Rafał Korbik (46. Przemysław Pietrzak) – Tomasz Kostecki, Arkadiusz Pawlak, Dominik Baziór, Przemysław Warot, Damian Buczma, Dominik Mucha, Piotr Leporowski (31. Adrian Błaszak), Adrian Markiewicz, Marek Błachowicz, Jakub Kusik oraz Mateusz Chudy, Bartłomiej Paczkowski, Kamil Kudła, Łukasz Czech, Radosław Czech
Najnowsze aktualności
-
07.04.2014
Jednobramkowe zwycięstwo młodzików
Pierwsze spotkanie rundy wiosennej Polonia rozegrała na wyjeździe. Przeciwnikiem naszej drużyny był zespół Karolinki Kozieglowy.
-
06.04.2014
Skrót meczu Polonia - Unia
Zapraszamy do obejrzenia skrótu sobotniego spotkania piłkarzy Polonii z Unią Swarzędz. Niestety nie udało się naszej drużynie odnieść zwycięstwa i podzielili się z unitami punktami.
-
06.04.2014
Fotorelacja z meczu Polonia - Unia
Dostępna jest już fotorelacja z sobotniego meczu 22. kolejki III ligi w którym średzka Polonia zremisowała 1:1 z Unią Swarzędz.
-
05.04.2014
Wyniki 22. kolejki III ligi
Po 22. kolejka na czele trzeciej ligi nadal Sokół Kleczew, który tym razem rozgromił Noteciankę Pakość 6:0. Z walki o awans nie rezygnuje Lech II Poznań. Rezerwy poznańskiego Lecha zwyciężyły Włocłavie Włocławek 3:1.
-
05.04.2014
Ten remis boli
Tylko remisem zakończyło się spotkanie 22. kolejki III ligi pomiędzy Polonią Środa wielkopolska, a Unią Swarzędz. Poloniści na prowadzenie wyszli w 77. minucie po golu Michała Stańczyka. Wyrównał siedem minut później Marek Gołembowski.
-
05.04.2014
III liga bez Fogo Luboń
Fogo Luboń nie zagra już w trzeciej lidze. Po niepełnych dwóch sezonach występów na trzecim froncie lubońscy działacze w czwartek podjęli decyzję o wycofaniu zespołu seniorów z rozgrywek.
-
03.04.2014
Rozgrywki młodzieży
Pięć zespołów młodzieżowych naszego klubu rozegra w najbliższy weekend mecze ligowe.





















































