05.04.2014
III liga bez Fogo LubońFogo Luboń nie zagra już w trzeciej lidze. Po niepełnych dwóch sezonach występów na trzecim froncie lubońscy działacze w czwartek podjęli decyzję o wycofaniu zespołu seniorów z rozgrywek.
Począwszy od 22. kolejki wszystkie zaplanowane mecze z udziałem Fogo Luboń będą weryfikowane jako walkowery dla przeciwników.
Piłkarze Polonii z Fogo mieli zagrać w przedostatniej, 33. kolejce.
W związku z licznymi pytaniami kibiców o ilość spadających zespołów do IV ligi informujemy że zgodnie z regulaminem zdegradowane zostanie tyle drużyn, by w kolejnym sezonie III liga liczyła 18. zespołów. Liczba spadkowiczów uzależniona jest od ilości zespołów spadających z II ligi i rezultatów meczów barażowych o awans do II ligi.
Na dzień dzisiejszy z drugiej ligi spadają trzy drużyny (Ostrovia, Calsia, Jarota), a więc do IV ligi spada siedem ostatnich zespołów, liczba ta może wynieść sześć, gdyby do II ligi awansował Sokół Kleczew (obecnie 1. miejsce w tabeli). W drugiej lidze tylko trzy punkty nad strefą spadkową ma Warta Poznań. Spadek poznaniaków oznaczałby degradację dla kolejnego zespołu.
Najnowsze aktualności
-
10.08.2012
Zdjęcia z obozu trampkarzy
W naszej galerii dostępne są już zdjęcia z dziesięciodniowego obozu trampkarzy Polonii Środa Wielkopolska w Białym Dunajcu.
-
09.08.2012
Polonia II pokonała juniorów młodszych
W środę, 8 sierpnia w ramach treningu drużyna rezerw Polonii Środa rozegrała sparingowe spotkanie z zespołem juniorów młodszych naszego klubu. Mecz wygrali podopieczni Waldemara Grześkowiaka 4:0.
-
09.08.2012
Ostatni trening przed Ostrovią
Dziś o godzinie 17:00 na głównej płycie boiska stadionu Ośrodka Sportu i Rekreacji w Środzie piłkarze Polonii Środa odbyli ostatni trening przed sobotnim meczem ligowym z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski.
-
09.08.2012
Kadra Polonii na sezon 2012/2013
Poniżej przedstawiamy kadrę Polonii Środa Wielkopolska na nadchodzącą rundę jesienną III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej w sezonie 2012/2013. Do drużyny przed startem rozgrywek dołączyło siedmiu nowych zawodników, natomiast z zespołem pożegnało się czterech graczy.
-
09.08.2012
Agencja Allianz Adam Kasprzak nowym członkiem KPPiB
Firma Allianz, agencja w Środzie Wielkopolskiej prowadzona przez Adama Kasprzaka została kolejnym partnerem Klubu Partnera Piłka i Biznes. Firma wykupiła pakiet bordowy.
-
09.08.2012
Cztery lata bez porażki na inaugurację
Od czterech lat piłkarze Polonii Środa Wielkopolska nie doznali porażki w pierwszym meczu rozpoczynającym sezon ligowy.
-
08.08.2012
Stoisko z karnetami w centrum miasta
Zapraszamy wszystkich kibiców do zakupu karnetu na rundę jesienną sezonu 2012/2013 już w najbliższy czwartek. Od godziny 9:00 do 12:00 niedaleko skrzyżowania ulicy Wałowej i Jana Henryka Dąbrowskiego dostępne będzie stoisko przy którym będzie można nabyć karnety, zadać pytania dotyczące nadchodzącego sezonu oraz podzielić się spostrzeżeniami i pomysłami dotyczącymi naszego Klubu.
-
08.08.2012
Wypowiedzi nowych zawodników
Poniżej prezentujemy wypowiedzi Krzysztofa Wolkiewicza oraz Radosława Barabasza tuż po podpisaniu kontraktu z naszym Klubem.






















































