16.08.2012
Rezerwy lepsze w sparinguW rozegranym dziś meczu sparingowym piłkarze Polonii Środa przegrali z drugą drużyną naszego klubu 2:3. Spotkanie miało charakter bardziej treningowy i trwało dwa razy po trzydzieści minut.
W pierwszych minutach spotkania dwie składne akcje przeprowadzili Kamil Krajewski i Krystian Pawlak. Najpierw popularny „Zibi” dograł piłkę do Krystiana a ten z ostrego kąta trafił w bramkarza, następnie po dośrodkowaniu Kamila, Krystian z przewrotki uderzył obok słupka.
W dziewiątej minucie Marek Błachowicz zagrał piłkę nad obrońcami do Damiana Buczmy, który najpierw trafił w słupek, ale przy dobitce był już skuteczny i wyprowadził rezerwy na prowadzenie.
Dziesięć minut później na bramkę drugiego zespołu strzelał Kamil Krajewski, ale Rafał Korbik wybił piłkę przed siebie, a następnie dobijał ją Mateusz Pluciński lecz ponownie górą był golkiper.
Dwie minuty później ponownie Marek Błachowicz dograł piłkę, tym razem między obrońcami, do Damiana Buczmy, który uderzeniem przy słupku podwyższył wynik na 0:2. Jeszcze przed końcem pierwszej części gry głową strzelał Marcin Falgier, ale był on niecelny.
W przerwie trener Marian Kurowski dokonał trzech zmian. Z drugiego zespołu do pierwszego desygnował Damiana Buczmę, który zastąpił Mateusza Plucińskiego, Adrian Błaszak zamienił się drużyną z Piotrem Leporowskim, a w bramce stanął Rafał Korbik. Pięć minut po przerwie obok słupka strzelał Łukasz Przybyłek, a po chwili nad poprzeczką Damian Buczma.
W 41. minucie podopieczni Waldemara Grześkowiaka strzelili trzeciego gola. Piłkę na dwudziestym metrze otrzymał Dominik Mucha i hukną nią, nie do obrony, pod poprzeczkę.
Trzy minuty później walkę z obrońcami wygrał Damian Buczma i pewnym strzałem zdobył pierwszą bramkę dla pierwszego zespołu.
Po kolejnych kilku minutach zawodnicy prowadzeni przez Mariana Kurowskiego przeprowadzili składną akcję po której Kamil Krajewski zgrał futbolówkę do Łukasza Przybyłka, a ten strzelił kontaktowego gola.
Jeszcze przed końcem spotkania swoje sytuacje strzeleckie mieli Maciej Gendek, ale uderzył z głowy obok słupka, Łukasz Przybyłek, który strzelił nad poprzeczką oraz w rezerwach Mateusz Chudy trafiając w boczną siatkę.
Polonia Środa – Polonia II Środa 2:3 (0:2)
Buczma 44, Ł. Przybyłek 50 – Buczma 9, 21, Mucha 41
Polonia: Robert Reszka (31. Rafał Korbik) – Marcin Falgier, Maciej Gendek, Marek Matysiak, Łukasz Przybyłek, Michał Okninski, Adrian Błaszak (31. Piotr Leporowski), Łukasz Ratajczak, Krystian Pawlak, Kamil Krajewski, Mateusz Pluciński (31. Damian Buczma)
Polonia II: Rafał Korbik (46. Przemysław Pietrzak) – Tomasz Kostecki, Arkadiusz Pawlak, Dominik Baziór, Przemysław Warot, Damian Buczma, Dominik Mucha, Piotr Leporowski (31. Adrian Błaszak), Adrian Markiewicz, Marek Błachowicz, Jakub Kusik oraz Mateusz Chudy, Bartłomiej Paczkowski, Kamil Kudła, Łukasz Czech, Radosław Czech
Najnowsze aktualności
-
05.09.2014
Piłkarski weekend w Środzie Wlkp.
W najbliższy weekend swoje rozgrywki ligowe wznawiają już wszystkie drużyny młodzieżowe Polonii Środa. W związku z tym szykuje się prawdziwie piłkarski weekend na średzkich boiskach na których odbędzie się aż sześć spotkań i jeden turniej ligowy.
-
05.09.2014
PP: Jarosławiec, Zaniemyśl i Kobylnica
Dzisiaj w siedzibie Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej ustalone zostały pary 1/64 finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego. W tym gronie znalazły się aż trzy drużyny naszej Polonii!
-
05.09.2014
Derby z Orkanem Jarosławiec
W niedzielę 7 września drugi zespół Polonii Środa podejmie na własnym boisku Orkan Jarosławiec. Będą to gminne derby które zawsze są bardzo emocjonujące.
-
04.09.2014
Zapowiedź 5 kolejki III ligi
W sobotę 6 września rozpocznie się piąta kolejka III ligi grupy kujawsko pomorsko wielkopolskiej.
-
04.09.2014
Kolejne starty naszych biegaczy
W ostatnim czasie dwóch zawodników sekcji biegowej Polonii Środa brało udział w zawodach.
-
04.09.2014
Skrót meczu z Clescevią
Zapraszamy do obejrzenia skrótu meczu 2 kolejki A klasy w którym drugi zespół Polonii Środa pokonał na wyjeździe drużynę Clescevii Kleszczewo 1:2 (0:1).
-
04.09.2014
W sobotę z Victorią Września
Najbliższy weekend przyniesie nam piątą kolejkę rozgrywek III ligi. Tym razem Polonia Środa zmierzy się na wyjeździe z Victorią Września.
-
04.09.2014
Maciej Lanckowski sędzią meczu z Victorią
Sobotnie spotkanie 5 kolejki III ligi grupy kujawsko pomorsko wielkopolskiej w którym Polonia Środa zmierzy się we Wrześni z tamtejszą Victorią poprowadzi Maciej Lanckowski z Torunia. Asystować mu będą na liniach Tomasz Kobędza i Patryk Gryckiewicz. Cała trójka reprezentuje kolegium sędziów Kujawsko Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.





















































