10.03.2020
Remis z Zawiszą Bydgoszcz (2004) - bramki YTW niedzielne popołudniu do Środy Wlkp. zawitali piłkarze Zawiszy Bydgoszcz, aby rozegrać jedno z ostatnich już spotkań kontrolnych przed zbliżającą się rundą wiosenną. Mecz pomiędzy zawodnikami rocznika 2004 odbył się w pobliskiej Topoli na boisku trawiastym.
Od początku mecz dobrze ułożył się dla średzkich piłlarzy, gdyż po przejęciu piłki, Kamil Baranowski z 20 metrów oddał strzał i już w pierwszej minucie mecze pokonał bramkarza bydgoskiego Zawiszy. Dalsza część pierwszej połowy toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, ale obie drużyny stwarzały sobie groźne sytuacje. Po jednej z nich w 12 minucie piłkarz gości zza linii pola karnego, posłał piłkę pod poprzeczkę i Mateusz Perliński musiał skapitulować. W pierwszej połowie kibice już bramek nie obejrzeli, za to widowisko było bardzo napięte gdyż na placu gry iskrzyło wielokrotnie. Kilka razy potrzebna była pomoc medyczna. Nikt nogi nie odstawiał i mimo żeto mecz kontrolny, to obie drużyny traktowały go jak walka o 3 punkty.
Po zmianie stron, mecz wyglądał podobnie. Dużo walki, dużo zaciętości a przy tym podobnie jak w pierwszej części meczu, dwie bramki. Najpierw po rzucie wolnym dla Polonii trafił Wojtek Pinczak a na 10 minut przedkońcem meczu z rzutu karego wyrównał zawiszak. Wynikiem 2:2 zakończyło się to spotkanie w regulaminowym czasie gry. Dla ostudzenia atmosfery, obie ekipy wykonywały rzutu karne. Każdy zawodnik miał szanse pokonać bramkarza drużyny przeciwnej. W tej rywalizacji o jedną bramkę okozała się lepsza Polonia Środa Wlkp.
W następny weekend juniorzy młodsi zmierzą się z drużyną Złoci Złotkowo.
Polonia wystąpiła w składzie:
M.Perliński, D. Boniecki, W. Stępień (80' K. Sołtysiak), J. Szymczak, K. Michalak, Sz. Rożek, H. Kaźmierczak, K. Baranowski (72' J. Lammel), S. Wajszczuk, P. Paczyńśki (45' N.Dymski), W. Pinczak (80' F. Łuczak)
Najnowsze aktualności
-
24.04.2025
Z Flotą o kolejne punkty
Tym razem w niedzielę 27 kwietnia piłkarze Polonii Środa rozegrają kolejne spotkanie ligowe. Nasz zespół na własnym boisku podejmować będzie Flotę Świnoujście. Jesienią w starciu obu ekip był remis 1:1, a spotkanie to było debiutem na ławce trenerskiej Polonii Środa w roli pierwszego trenera Macieja Rozmarynowskiego.
-
24.04.2025
Bezpłatne dmuchańce na meczu z Flotą
Na kibiców którzy wybiorą się w niedzielę 27 kwietnia na stadion na mecz z Flotą Świnoujście będzie czekało sporo atrakcji.
-
23.04.2025
Pewny awans do półfinału
W środowe popołudnie 23 kwietnia piłkarze Polonii Środa rozegrali kolejną rundę Wielkopolskiego Pucharu Polski. Ich rywalem była czwartoligowa Obra a spotkanie odbywało się w Kościanie. Stawką tego meczu był awans do półfinału pucharowych rozgrywek.
-
23.04.2025
Akademia: Zapowiedź (26/27.04.2025)
Na pełnych obrotach zespoły akademii wracają do gry po przerwie świątecznej. Na nadchodzący weekend zaplanowanych zostało jedenaście meczów, głównie lig wojewódzkich. Jako pierwsi, bo już w czwartek, na boisko wybiegną młodzicy z rocznika 2012, który na wyjeździe zmierzą się z Jarotą Jarocin. W sobotę ważny mecz rozegrają juniorki - w Miejskiej Górce będą rywalizować z miejscową Spartą. W niedzielę rozegranych zostanie sześć meczów lig wojewódzkich roczników 2008-2013.
-
23.04.2025
W Zaniemyślu na piątkę (2012)
Prowadzony przez Kornela Ladrowskiego zespół Polonii 2012 II w czwartek wygrał na wyjeździe 5:0 (3:0) z Kłosem Zaniemyśl. Bramki dla Polonii strzelali Karol Marciniak - dwie, Marcin Buczak, Jan Wojciechowski oraz Nikodem Mazurczak. W tabeli 2. ligi okręgowej D1 nasz zespół zajmuje drugie miejsce.
-
23.04.2025
Polonia gromi u siebie (2012)
Prawdziwy festiwal strzelecki obejrzeli kibice oglądający domowy mecz Polonii 2012, która wygrała 10:0 (5:0) ze Zjednoczonymi Rychwał w spotkaniu 1. ligi wojewódzkiej młodzików D1. Bramki dla drużyny Bartosza Tomaszewskiego strzelało trzech zawodników i każdy z nich skompletował hat tricka. Do siatki rywali trafiali Jeremi Sójka - 3 gole, Marcel Hoffmann - 4 gole oraz Jakub Jacków - 3 gole.
-
23.04.2025
Porażka i zwycięstwo trampkarzy (2011)
Dwa mecze z tygodniu świątecznym rozegrała Polonia 2011 w 1. lidze wojewódzkiej trampkarzy C2. W czwartek zespół udał się do Konina, gdzie dość nieoczekiwanie doznał porażki 1:6 (0:3). Jedynego gola dla naszej drużyny zdobył Oskar Różewicz. We wtorek na stadionie CSiR zespół rozegrał po zaciętym spotkaniu wywalczył trzy punkty w starciu z SMS APR Ślesin, wygrywając 2:0 (0:0). Bramki na wagę cennych trzech punktów strzelili Wojciech Śnitko oraz Oskar Różewicz.
-
23.04.2025
Bez punktów ze Stellą (2010)
Zespół Polonii 2010 II w sobotę rozegrał mecz 1. ligi okręgowej ze Stellą Luboń. Nasz trzeci zespół w kategorii C1 przegrał 0:9 (0:6) ze Stellą Luboń. Kolejnym rywalem Polonii będą Błękitni Owińska.




























































