OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

23.04.2025

Pewny awans do półfinału

W środowe popołudnie 23 kwietnia piłkarze Polonii Środa rozegrali kolejną rundę Wielkopolskiego Pucharu Polski. Ich rywalem była czwartoligowa Obra a spotkanie odbywało się w Kościanie. Stawką tego meczu był awans do półfinału pucharowych rozgrywek.

Od samego początku podopieczni Macieja Rozmarynowskiego ruszyli do zdecydowanych ataków na bramkę rywala a na efekty tej taktyki nie trzeba było długo  czekać. Już w 3 minucie  podanie Klaudiusza Milachowskiego na bramkę zamienia Damian Kołtański i mamy 1:0. Ta bramka uspokoiła polonistów którzy już nie atakowali z taką furią a starali się kontrolować przebieg boiskowych wydarzeń. W 35 minucie Bartosz Bartkowiak przedryblował kilku rywali a będąc przed bramką Obry zdecydował się na uderzenie które wpadło obok zaskoczonego bramkarza. Nie minęły trzy minuty i ekipa Polonii Środa dołożyła trzecie trafienie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Kamil Budych który z ostrego kąta umieścił piłkę w bramce. Prowadzeniem 3:0 Polonii Środa zakończyła się pierwsza część spotkania.

Po zmianie stron poloniści jeszcze bardziej podkręcili tempo spychając rywali do głębokiej defensywy. W 54 minucie po uderzeniu Jakuba Szczypka bramkarz Obry odbił piłkę przed siebie a dobitka Damiana Kołtańskiego zatrzepotała w siatce. Dwanaście minut później długie zagranie w pole karne Piotra Skrobosińskiego dociera do Mikołaja Kowalskiego a ten ze spokojem ją przyjmuje i pewnym strzałem umieszcza w bramce. Była to debiutancka bramka młodego pomocnika w pierwszym zespole. W 75 minucie w polu karnym rywali faulowany jest Adam Krzos i sędzia dyktuje rzut karny dla Polonii Środa. Do piłki podszedł Filip Nawrocki i pewnym strzałem w drugi róg niż ten który wybrał bramkarz umieścił piłkę w bramce. Kropkę nad i poloniści postawili w 88 minucie. Po dośrodkowaniu z boku boiska Aleksandra Kluczyńskiego na uderzenie z 16 metrów zdecydował się Mikołaj Stangel a piłka po raz siódmy wpadła do bramki. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie. Ostatecznie Polonia rozgromiła Obrę 7:0 (3:0) i pewnie awansowała do półfinału pucharowych rozgrywek gdzie czeka już Noteć Czarnków.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Frąckowiak – Walczak (62` Kowalski), Bartkowiak (62` Kaczmarek), Milachowski (69` Łasocha), Kluczyński, Kołtański (62` Stangel), Skrobosiński (69` Wujec), Krzos, Budych, Szczypek (62` Hyl), Nawrocki.

Żółte kartki: Rudawski

Bramki: Kołtański (3`), (54`) Bartkowiak (35`), Budych (38`), Kowalski (66`), Nawrocki (75`)(k), Stangel (88`).

Najnowsze aktualności

  • 15.05.2024

    Skrzaty rywalizowały w Kleszczewie (2017)

    W sobotę drużyna skrzatów Polonii udała się do Kleszczewa, gdzie wzięła udział w kolejnym turnieju rozgrywek bezwynikowych Wielkopolskiego ZPN. Nasz zespół rywalizował z Clescevią Kleszczewo, Maratończykiem Brzeźno oraz Meblorzem Swarzędz.

  • 15.05.2024

    Domowy turniej żaków (2016)

    W sobotę zespół żaków młodszych Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2016) był gospodarzem turnieju ligowego rozgrywek bezwynikowych Wielkopolskiego ZPN. Na Stadionie Średzkim poza zespołem Polonii rywalizowali też Jedynka Luboń, SF Luboń, Unia Swarzędz oraz Warta Poznań (dziewczyny).

  • 15.05.2024

    Gry kontrolne żaków (2015)

    Obie grupy żaków starszych (rocznik 2015) rozegrały w weekend gry kontrolne. Grupa biała strzeliła wiele bramek z pojedynku z PSS Junior Koziegłowy (rocznik 2014), natomiast grupa czerwona zmierzyła się z zespołem orliczek Polonii.

  • 14.05.2024

    Młodzicy zagrali w SBG Cup (2012)

    W drugi weekend maja obie drużyny Polonii 2012 brały udział w turnieju Sport Business Group w Jarocinie. Na sztucznej murawie Stadionu Miejskiego w Jarocinie nasi zawodnicy zajęli 7. miejsce. Po pierwszym dniu turnieju i zmaganiach w grupie młodzicy ze Środy Wielkopolskiej awansowali do strefy medalowej z drugiej pozycji. W niedzielę zaś po dwóch porażkach w pierwszych meczach, trzecie starcie było meczem o 7 pozycję. Druga drużyna zakończyła rywalizację na 14. miejscu.

  • 14.05.2024

    Walne Zgromadzenie Członków

    Zarząd Klubu Sportowego „Polonia” zwołuje Walne Zebranie Członków, które odbędzie się 11 czerwca 2024 r. o godzinie 19:00 (I termin) w Restauracji Turystyczna u Moniki przy ulicy Sportowej 2 w Środzie Wielkopolskiej.

  • 14.05.2024

    Porażka z Avią (2010)

    Drugi zespół Polonii 2010 w poniedziałek rozegrał pierwszy mecz rundy rewanżowej. Na boisku w Zielnikach Poloniści przegrali z Avią Kamionki 2:5 (1:3). Bramki dla Polonii strzelali Adam Poloszyk oraz Dawid Buczma.

  • 14.05.2024

    Transmisja meczu z Błękitnymi

    W spotkaniu 30. kolejki III ligi grupy 2 sezonu 2023/24 piłkarze Polonii Środa zmierzą się z Błękitnymi Stargard. Z tego meczu przeprowadzimy bezpośrednią transmisję na naszym kanale na You Tubie.

    Początek transmisji w środę 15 maja o godzinie 16:45.

  • 13.05.2024

    Orlicy zagrali w Anchor Cup (2013)

     
    Drugi zespół orlików starszych Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2013) w weekend brał udział w turnieju piłkarskim Anchor Cup w Kołobrzegu. Zawodnicy, trenerzy oraz rodzice wrócili do Środy w znakomitych nastrojach - zmęczeni, ale szczęśliwi. Ostatecznie nasi zawodnicy zakończyli zawody na 13. miejscu, zbierając wiele cennego doświadczenia!

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.