08.11.2023
Remis we Wrześni (2011)
W rozegranym w środę meczu 13. kolejki II ligi okręgowej młodzików starszych Polonia II Środa Wielkopolska zremisowała na wyjeździe 2:2 (2:2) z Victorią Września. Gospodarze szybko wyszli na dwubramkowe prowadzenie, ale nasi zawodnicy zdołali jeszcze przed przerwą odrobić straty. W drugiej połowie gole już nie padły.
Na przedostatnią kolejkę ligową młodzicy starsi, występujący w II lidze okręgowej, rozgrywali mecz z Victorią Września. Młodzi Poloniści mecz zaczęli bardzo źle, brakowało nam dokładności, koncentracji i agresji, co wykorzystali przeciwnicy, prowadząc do 17. minuty 2:0. Bramkę kontaktową dla naszej drużyny zdobył Adam Peiner, a do remisu piękną bramką z dystansu doprowadził Natan Nowaczyk. Druga połowa wygląda zdecydowanie lepiej po stronie Polonistów, którzy cechowali się wyższą kulturą gry i tworzyli okazje, jednak żadnej z nich nie wykorzystali, a mecz zakończył się remisem 2:2.
Polonia 2011: II liga okręgowa D1 - grupa 5
8 listopada 2023, godz. 15:30 - Września
Victoria Września 2:2 (2:2) Polonia II Środa Wielkopolska
Adam Nowakowski 5, Filip Majchrzak 12 (s) - Adam Peiner 17, Natan Nowaczyk 28
Polonia II: 1. Mykhailo Bakulin - 4. Szymon Kiciński, 5. Filip Majchrzak, 9. Mikołaj Borczyk, 11. Antoni Kaus, 17. Marcel Łuczak, 20. Adam Peiner, 21. Krzysztof Kaźmierczak, 23. Kuba Kucharski. Grali także: 2. Jakub Ciesielski, 14. Ksawery Duchała, 19. Jędrzej Słomczyński, 22. Natan Nowaczyk, 32. Piotr Pawlaczyk, 58. Marcel Nowaczyk, 90. Wiktor Kruk.
trenerzy: Kamil Kudła oraz Kornel Ladrowski.
| II liga okręgowa D1 - grupa 5 (2011) | ||||
|---|---|---|---|---|
| Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt. | |
| 1. | Pogoń Książ Wlkp. | 11 | 77:15 | 30 |
| 2. | Polonia II Środa Wlkp. | 11 | 56:40 | 22 |
| 3. | Kotwica Kórnik | 12 | 42:33 | 21 |
| 4. | Zjednoczeni Września | 11 | 52:47 | 18 |
| 5. | Victoria Września | 11 | 39:32 | 16 |
| 6. | Błękitni Psary Polskie | 11 | 41:46 | 9 |
| 7. | Orlik Miłosław | 11 | 14:108 | 0 |
Najnowsze aktualności
-
25.10.2022
Rabat w sklepie stacjonarnym Polonii Środa
Masz Kartę Dużej Rodziny albo Średzką Kartę Dużej Rodziny?
-
24.10.2022
Ważne zwycięstwa młodzików (2010)
W spotkaniu 10. kolejki I Ligi Okręgowej młodzików starszych Polonia Środa Wielkopolska pokonała 4:2 (2:1) Wielkopolskę Komorniki i nadal liczy się w walce o awans do Ligi Wojewódzkiej. Za tydzień podopiecznych Łukasza Żeglenia i Radosława Piotrowskiego czeka mecz o przysłowiowe sześć punktów z UKS-em Śrem!
Drugi zespół pewnie 6:0 (3:0) wygrał w Mosinie z Orlikiem II i prowadzi w ligowej tabeli z przewagą trzech punktów nad Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski i AP Oborniki.
Trzeci zespół prowadzony przez Dominika Rogowskiego i Patryka Słomczyńskiego wygrał aż 7:0 (2:0) z Zawiszą Dolsk i liczą się jeszcze w walce o 2. miejsce w tabeli.
-
24.10.2022
Czas na Błękitnych
W sobotę 29 października kolejne spotkanie ligowe rozegrają piłkarze Polonii Środa. Będzie to druga z rzędu wyjazdowa potyczka naszego zespołu, a rywalem tym razem będzie zespół Błękitnych Stargard. Do tej pory obie ekipy w lidze radzą sobie bardzo dobrze i zajmują miejsca w górnej części tabeli więc czeka nas ciekawy pojedynek.
-
24.10.2022
Gole Amelii Guzendy w kadrze WZPN U-15!
Julia Brzęcka, Maria Drzewiecka oraz Amelia Guzenda wystąpiły w meczach reprezentacji Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej do lat 15 dziewcząt w ramach turnieju o Puchar im. Ireny Półtorak w Policach, będącego eliminacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Amelia Guzenda zdobyła w tych meczach dwa gole!
Podopieczne Anny Jankowskiej po sześciu spotkaniach mają na koncie 14 punktów i prowadzą w tabeli turnieju.
-
24.10.2022
Wiktoria z Victorią. Polonia II z awansem (2009)
W meczu 10. kolejki I Ligi Okręgowej trampkarzy młodszych zespół Polonii Środa Wielkopolska pokonał na Nowym Stadionie CSiR Victorię Września 3:0 (1:0). Dzięki temu zwycięstwu Polonia utrzymuje sześciopunktową przewagę na Avią Kamionki, która ma rozegrane jedno spotkanie więcej, a za tydzień będzie rywalem naszego zespołu. Punkt w tym spotkaniu zagwarantuje średzkiej drużynie awans do I Ligi Wojewódzkiej.
Druga drużyna wygrała aż 17:0 na wyjeździe z Pogonią Książ Wielkopolski, dzięki czemu zapewniła sobie ona awans do II Ligi Okręgowej.
-
24.10.2022
Trampkarze ponownie w barażach o CLJ! (2008)
W meczu 12. kolejki I Ligi Wojewódzkiej trampkarzy starszych Polonia Środa Wielkopolska pokonała na wyjeździe 6:1 (2:0) Rawię Rawicz, dzięki czemu zapewniła sobie zwycięstwo w rozgrywkach i udział w wojewódzkim barażu o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15.
Rywalem Polonii w wojewódzkim barażu będzie zwycięzca grupy pierwszej - Suchary Suchy Las lub UKS AP Reissa Poznań. Wielkopolski ZPN zaplanował mecze barażowe na 11 oraz 13 listopada. Zwycięzca w pojedynku o awans zmierzy się z najlepszym zespołem Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, a te mecze zaplanowano na 30 listopada oraz 4 grudnia.
-
24.10.2022
Dwucyfrowe zwycięstwo z SKP Słupca (2006)
W meczu 11. kolejki I Ligi Wojewódzkiej juniorów młodszych Polonia Środa Wielkopolska wygrała na Nowym Stadionie CSiR z SKP Słupca aż 10:0 (4:0)! Dominacja Polonii została udokumentowana już w pierwszych minutach, kiedy to nasz zespół zdobył trzy gole i w 8. minucie gry było już 3:0. Podopieczni Łukasza Kaczałki i Adriana Błaszaka mają już osiem punktów przewagi nad drugim Jarotą Jarocin, a za tydzień czeka ich wyjazdowe spotkanie z trzecią w tabeli Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski. Zwycięstwo zagwarantuje Polonii triumf w rozgrywkach!
-
24.10.2022
Przełamanie zespołu kobiet
W sobotę 22 października zespół kobiet Polonii Środa podejmował na własnym boisku drugi zespół UKS SMS Łódź w ramach spotkania I ligi kobiet. Dla polonistek była to doskonała okazja do przełamania złej passy spotkań bez zwycięstwa.



























































