OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

24.10.2022

Czas na Błękitnych

W sobotę 29 października kolejne spotkanie ligowe rozegrają piłkarze Polonii Środa. Będzie to druga z rzędu wyjazdowa potyczka naszego zespołu, a rywalem tym razem będzie zespół Błękitnych Stargard. Do tej pory obie ekipy w lidze radzą sobie bardzo dobrze i zajmują miejsca w górnej części tabeli więc czeka nas ciekawy pojedynek.

Błękitni Stargard to uznana marka na mapie polskiego piłkarstwa. Zespół ten ma na swoim koncie sporo sezonów na szczeblu centralnym, był nawet o krok od awansu do I ligi. Największym sukcesem Błękitnych niewątpliwie jednak jest awans do półfinału Pucharu Polski w sezonie 2014/15 za kadencji trenera Krzysztofa Kapuścińskiego. Błękitni w tamtym czasie w pokonanym polu zostawili między innymi GKS Tychy i Cracovię Kraków odpadając dopiero w półfinale z Lechem Poznań.

W obecnym sezonie po trzynastu kolejkach zespół Błękitnych zajmuje siódme miejsce w ligowej tabeli i ma na swoim koncie 23 punkty. Na ten dorobek sobotniego rywala Polonii Środa złożyło się sześć zwycięstw, pięć remisów i tylko dwie porażki. Bilans bramkowy Błękitnych to 25-18, a najlepszym strzelcem zespołu jest Damian Niedojd który pięciokrotnie wpisywał się na listę strzelców. W ostatniej ligowej kolejce Błękitni pokonali 3:2 Jarotę Jarocin i dopisali do swojego dorobku kolejne trzy punkty. W spotkaniu z Polonią Środa w zespole Błękitnych zabraknie kapitana tego zespołu Ariela Wawszczyka który będzie musiał pauzować za nadmiar żółtych kartek obejrzanych we wcześniejszych meczach.

Piłkarze Polonii Środa w ostatnich czterech kolejkach odnieśli cztery zwycięstwa. Dzięki tej doskonałej serii podopieczni Marcina Duchały i Pawła Juszczyka są już na piątym miejscu w ligowej tabeli i tracą tylko pięć punktów do liderującej Gedanii Gdańsk. W sumie w dotychczas rozegranych trzynastu spotkaniach piłkarze Polonii Środa zdobyli 25 punktów. Na ten dorobek średzkiej ekipy złożyło się osiem zwycięstw, jeden remis i cztery porażki. Bilans bramkowy zespołu Polonii Środa to 32-23, a najlepszym strzelcem zespołu jest Bartosz Bartkowiak który ma na swoim koncie osiem bramek i jest także samodzielnym liderem klasyfikacji najlepszych strzelców trzeciej ligi grupy drugiej.

Oba zespoły do tej pory miały okazję czterokrotnie ze sobą rywalizować. Dwa spotkania to był mecze towarzyskie. W lutym 2021 roku w Policach górą byli poloniści wygrywając 4:1. Z kolei w lipcu podczas spotkania towarzyskiego rozgrywanego w Łubowie górą był zespół Błękitnych wygrywając 3:1. Kolejne dwa spotkania to były już mecze ligowe w poprzednim sezonie rozgrywkowym. Wtedy na Stadionie Średzkim górą był zespół Błękitnych który wygrał 2:1. Jedyną bramkę dla Polonii zdobył Adam Borucki. W rewanżu na stadionie w Stargardzie wygrali piłkarze Polonii Środa którzy pokonali rywala 1:0 po bramce Jakuba Giełdy.

Spotkanie z Błękitnymi zostanie rozgrane w sobotę 29 października 2022 roku a jego początek zaplanowano na godzinę 13:00. Oczywiście na stadionie w Stargardzie. Nasz klub z tego spotkania przeprowadzi bezpośrednią transmisję na kanale na You Tubie na którą już teraz zapraszamy.

Najnowsze aktualności

  • 13.04.2026

    Akademia: Rozgrywki dziecięce WZPN (11/12.04.2026)

    Raport z dziecięcych rozgrywek bezwynikowych WZPN drużyn akademii w dniach 11/12 kwietnia 2026.

  • 13.04.2026

    Zwycięstwo z Jarotą na start wiosny (Dziewczyny)

    Trzeci zespół kobiecy dobrze rozpoczął rundę wiosenną, pokonując Jarotę Jarocin 7:1 (3:0) w meczu 4. ligi. Cztery gole strzeliła Aleksandra Szukalska, dwa zdobyła Natasza Szymańska, a wynik ustaliła Alicja Doros. Trampkarki przegrały 1:6 z UKS APR Lampart Poznań/Mosina, a młodziczki przegrały 2:6 z Avią II Kamionki.

  • 13.04.2026

    Przełamanie młodzików (2014)

    W poniedziałek udało się przełamać Polonii 2014, która dzięki zwycięstwu 2:0 (1:0) z UKS APR Lampart Poznań zdobyła swoje pierwsze punkty w rundzie wiosennej 1. ligi wojewódzkiej D2. Bramki na wagę trzech punktów strzelili Witold Artomski i Karol Krawczewski. Druga drużyna przegrała w Dominowie 1:5 (0:0) z Lechem Poznań/Dominowo-Krzykosy.

  • 13.04.2026

    Miła niespodzianka w Ostrzeszowie (2013)

    Miłą niespodziankę sprawiła w niedzielę Polonia 2013, która w Ostrzeszowie pokonała 2:1 (1:1) wicelidera rozgrywek 1. ligi wojewódzkiej D1 - Lecha Poznań/Południe. Choć to gospodarze pierwsi objęli prowadzenie to Poloniści odwrócili losy meczu za sprawą bramek Leona Jackowa i Jakuba Przybyłka. Drugi zespół przegrał na wyjeździe 1:3 (1:1) z Clescevią Kleszczewo, a gola dla Polonii strzelił Bruno Obiegły.

  • 13.04.2026

    Dziesięć goli Polonii w Szczodrzykowie (2012)

    Kolejne wysokie zwycięstwo w 2. lidze wojewódzkiej C2 odniosła Polonia 2012, która na boisku w Szczodrzykowie pokonała aż 10:1 (4:0) Kotwicę Kórnik. Hat tricka w tym spotkaniu skompletował Karol Marciniak. Drugi zespół, który rywalizuje w 2. lidze okręgowej C2, przegrał na wyjeździe z Avią Kamionki.

  • 13.04.2026

    Pechowa porażka w Kępnie (2011)

    Pechowo zakończył się wyjazd Polonii 2011 do Kępna. Nasz zespół od 14. minuty prowadził po golu Kuby Kucharskiego, ale gospodarze po przerwie wyrównali, a w doliczonym czasie gry niestety zdobyli zwycięskiego gola. Lepiej spisała się druga drużyna, która na boisku treningowym pokonała 9:1 (2:0) Juna-Trans II Stare Oborzyska. Hat trickiem w tym meczu popisał się Jan Marciniak.

  • 13.04.2026

    Zwycięski thriller z KKS-em (2009)

    Na Stadionie Gminnym im. Zygmunta Woźniaka w Klęce zespół Polonii 2009 odniósł cenne zwycięstwo 2:1 (0:0) z KKS-em 1925 Kalisz. Na boisku długo utrzymywał się bezbramkowy remis, choć to Poloniści byli stroną dominującą. W 68. minucie zawodnik gości został ukarany czerwoną kartką za faul taktyczny przed polem karnym i przewaga Polonii jeszcze wzrosła aż w 76. minucie gola na 1:0 strzelił Marcel Kliszkowiak. Gdy wydawało się, że nasz zespół dowiezie zwycięstwo do końcowego gwizdka to goście wykorzystali niefrasobliwość w obronie i doprowadzili do remisu. W doliczonym czasie jednak średzka drużyna zdobyła gola na wagę trzech punktów, a po dobrym dośrodkowaniu Franciszka Błaszyka wynik ustalił Benjamin Wałuszko.

  • 13.04.2026

    Klasa A: Stadion w Klęce odczarowany

    Trzeci zespół seniorów odniósł w niedzielę bardzo cenne zwycięstwo 4:3 (1:0) z Kosynierem Sokołowo. Choć na stadionie w Klęce Poloniści prowadzili już od 2. minuty to emocji nie brakowało aż do ostatniego gwizdka sędziego. Bramki dla średzkiej drużyny strzelali Antoni Sobczyński, Filip Staszak, Oleksii Steblin oraz Mikołaj Szymański.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.