08.11.2023
Remis we Wrześni (2011)
W rozegranym w środę meczu 13. kolejki II ligi okręgowej młodzików starszych Polonia II Środa Wielkopolska zremisowała na wyjeździe 2:2 (2:2) z Victorią Września. Gospodarze szybko wyszli na dwubramkowe prowadzenie, ale nasi zawodnicy zdołali jeszcze przed przerwą odrobić straty. W drugiej połowie gole już nie padły.
Na przedostatnią kolejkę ligową młodzicy starsi, występujący w II lidze okręgowej, rozgrywali mecz z Victorią Września. Młodzi Poloniści mecz zaczęli bardzo źle, brakowało nam dokładności, koncentracji i agresji, co wykorzystali przeciwnicy, prowadząc do 17. minuty 2:0. Bramkę kontaktową dla naszej drużyny zdobył Adam Peiner, a do remisu piękną bramką z dystansu doprowadził Natan Nowaczyk. Druga połowa wygląda zdecydowanie lepiej po stronie Polonistów, którzy cechowali się wyższą kulturą gry i tworzyli okazje, jednak żadnej z nich nie wykorzystali, a mecz zakończył się remisem 2:2.
Polonia 2011: II liga okręgowa D1 - grupa 5
8 listopada 2023, godz. 15:30 - Września
Victoria Września 2:2 (2:2) Polonia II Środa Wielkopolska
Adam Nowakowski 5, Filip Majchrzak 12 (s) - Adam Peiner 17, Natan Nowaczyk 28
Polonia II: 1. Mykhailo Bakulin - 4. Szymon Kiciński, 5. Filip Majchrzak, 9. Mikołaj Borczyk, 11. Antoni Kaus, 17. Marcel Łuczak, 20. Adam Peiner, 21. Krzysztof Kaźmierczak, 23. Kuba Kucharski. Grali także: 2. Jakub Ciesielski, 14. Ksawery Duchała, 19. Jędrzej Słomczyński, 22. Natan Nowaczyk, 32. Piotr Pawlaczyk, 58. Marcel Nowaczyk, 90. Wiktor Kruk.
trenerzy: Kamil Kudła oraz Kornel Ladrowski.
| II liga okręgowa D1 - grupa 5 (2011) | ||||
|---|---|---|---|---|
| Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt. | |
| 1. | Pogoń Książ Wlkp. | 11 | 77:15 | 30 |
| 2. | Polonia II Środa Wlkp. | 11 | 56:40 | 22 |
| 3. | Kotwica Kórnik | 12 | 42:33 | 21 |
| 4. | Zjednoczeni Września | 11 | 52:47 | 18 |
| 5. | Victoria Września | 11 | 39:32 | 16 |
| 6. | Błękitni Psary Polskie | 11 | 41:46 | 9 |
| 7. | Orlik Miłosław | 11 | 14:108 | 0 |
Najnowsze aktualności
-
14.11.2022
Zwycięstwo w Gniezno Cup (2013)
W piątek orlicy młodsi Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2013) rywalizowali w turnieju halowym Gniezno Cup dla rocznika 2012 o Puchar Burmistrza Gniezna - Pana Tomasza Budasza.
-
14.11.2022
Zwycięstwo z Centrą (2011)
Bardzo udany weekend ma za sobą drużyna młodzików młodszych w Lidze Wojewódzkiej. Podopieczni Kamila Kudły rozegrali dwa mecze i zdobyli w nich cztery punkty, czyli więcej niż w dotychczasowych dwunastu spotkaniach! W czwartek Poloniści zremisowali z SMS AP Reissa Ślesin 1:1, natomiast w niedzielę wygrali 2:1 z trzecią drużyną ligi - Centrą 1946/Akademią Krecika Ostrów Wielkopolski! Gola na wagę trzech punktów nasz zespół zdobył w ostatniej minucie gry! Niestety ostatecznie Polonia spadła jednak do 1. Ligi Okręgowej.
-
14.11.2022
Walczą o awanse (2010)
Trzy spotkania w ubiegłym tygodniu rozegrali młodzicy starsi Polonii Środa Wielkopolska. Pierwszy zespół, który walczy o awans do Ligi Wojewódzkiej, we wtorek pokonał na wyjeździe Huragan Pobiedziska 2:1, choć do przerwy przegrywał 0:1. Gole na wagę niezbędnych trzech punktów zdobył Łukasz Miszkiewicz.
Drugi zespół walczący o awans do 1. Ligi Okręgowej najpierw zremisował z Avią Kamionki, a następnie pokonał rywala w walce o promocję do wyższej klasy - AP Oborniki - 3:0.
-
14.11.2022
Dwanaście goli z Trzynastką (2009)
W spotkaniu 13. kolejki 1. Ligi Okręgowej trampkarzy młodszych Polonia Środa Wielkopolska wygrała aż 12:0 z Poznańską 13 Poznań. Nasz zespół dominował od początku do końca spotkania. W drużynie zadebiutowała Amelia Guzenda, na co dzień występująca w roczniku młodszym - zaliczyła tego dnia dwie asysty.
-
14.11.2022
Polonia zwycięzcą Ligi Wojewódzkiej! (2006)
W ostatnim meczu Ligi Wojewódzkiej zespół Polonii Środa Wielkopolska pokonał 5:2 (2:0) KKS 1925 Kalisz i zapewnił sobie zwycięstwo w rozgrywkach grupy południowej! Podopieczni Łukasza Kaczałki i Adriana Błaszaka zgromadzili 31 punktów w czternastu meczach i o dwa punkty wyprzedzili Jarotę Jarocin!
-
14.11.2022
Akademia: Wyniki meczów (12-13 listopada)
Bardzo udany weekend mają za sobą nasze drużyny młodziezowe, które jeszcze rywalizują w rozgrywkach ligowych!
Juniorzy młodsi w decydującym o mistrzostwie meczu z KKS-em 1925 Kalisz nie zawiedli i wygrali 5:2. Oznacze to, iż wygrali swoją grupę Ligi Wojewódzkiej!
Kolejnym zwycięstwem swój awans do Ligi Wojewódzkiej przypieczętowali trampkarze młodsi, którzy na własnym boisku nie dali szans Poznańskiej 13 Poznań, gromiąc ją aż 12:0!
Zespół młodzików starszych rywalizujący w 2. Lidze Okręgowej rozegrał w weekend dwa spotkania, zdobywając w nich cztery punkty.
Świetny weekend mają za sobą również młodzicy młodsi, którzy z meczu na mecz prezentują się coraz lepiej. Tym razem zremisowali z SMS APR Ślesin i pokonali Centrę 1946/Akademię Krecika Ostrów Wielkopolski!
-
14.11.2022
Przesądziła jedna bramka
W ostatnim jesiennym meczu sezonu 2022/23 na własnym stadionie piłkarze Polonii Środa podejmowali uznaną w świecie piłkarskim markę jaką jest Górnik Konin.
-
12.11.2022
Lider pokonany
W ostatnim meczu wyjazdowym rundy jesiennej piłkarze Polonii Środa mierzyli się z liderem ligowych rozgrywek Gedanią Gdańsk. Niesamowity beniaminek z Gdańska to trudny rywal mający w swojej kadrze doświadczonych graczy a więc zanosiło się na ciężki i trudny mecz.


























































