14.11.2022
Przesądziła jedna bramkaW ostatnim jesiennym meczu sezonu 2022/23 na własnym stadionie piłkarze Polonii Środa podejmowali uznaną w świecie piłkarskim markę jaką jest Górnik Konin.
Od samego początku poloniści ruszyli do zmasowanych ataków na bramkę rywala. Młody zespół Górnika został zepchnięty do głębokiej defensywy. Jednak mimo ciągłych ataków poloniści nie potrafili umieścić piłki w bramce rywali a swoje sytuacje marnowali Mateusz Rosiak czy Krzysztof Maślanka. Dopiero w 30 minucie idealnie w polu karnym odnalazł się Kacper Cyka i strzałem głową z bliska pokonał bramkarza Górnika a Polonia wyszła na prowadzenie. Do końca pierwszej części spotkania wynik nie uległ już zmianie.
Po zmianie stron poloniści szybko mogli podwyższyć swoje prowadzenie ale doskonałej sytuacji nie wykorzystał Mateusz Rosiak. Chwilę później szybka akcja Polonii Środa i w doskonałej sytuacji znalazł się Filip Łasocha ale jego strzał przeleciał obok spojenia słupka z poprzeczką konińskiej bramki. W 69 minucie po kolejnej szybkiej akcji na bramkę rywali uderzał Arzuman Mamedov ale tym razem na wysokości zadania stanął bramkarz Górnika przenosząc piłkę końcami palców nad poprzeczką. W samej końcówce spotkania Górnik Konin groźniej zaatakował średzką bramkę chcąc doprowadzić do wyrównania ale za każdym razem na wysokości zadania stawał Mateusz Janczar. Ostatecznie Polonia Środa pokonała Górnika Konin i zainkasowała kolejne trzy punkty.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Janczar – Kaźmierczak K., Michalak K. (62` Mamedov), Łasocha (77` Stelmaszyk), Rosiak, Cyka, Matoszko, Kaźmierczak H., Maślanka (54` Szymczak), Stolecki (46` Pogonowski), Pryimak.
Górnik Konin wystąpił w składzie: Kordylewski – Ossowski (71` Krawiec), Sieradzki, Nowierski, Sieradzki A., Marzyński, Babacz, Głocki (46` Pluciński), Perliński, Szurgot (88` Szofer), Krzos (56` Steczyński).
Żółte kartki: Stolecki, Maślanka - Szurgot
Bramki: Cyka (30`)
Najnowsze aktualności
-
20.01.2026
MMP U-17 w futsalu: Polonia poznała rywali i terminarz! (2009/2010)
Polonia U-17 poznała rywali na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w futsalu! Trzeci rok z rzędu nasz zespół będzie rywalizował z Rekordem Bielsko-Biała, który będzie gospodarzem turnieju, a także z Okocimskim KS Canpack Brzesko oraz AP Kowale/UG Gdańsk. Turniej zostanie rozegrany w dniach 6-8 lutego. Opublikowany został już także terminarz rozgrywek, który prezentujemy poniżej.
-
19.01.2026
HPP: Polonia nie awansowała do turnieju finałowego (2013)
Zespół Polonii 2013 zakończył udział w tegorocznej edycji Halowego Pucharu Prezesa. Poloniści zakończyli zmagania w grupie mistrzowskiej na 3. miejscu za plecami APR Lampart Jarocin i Zjednoczonych Września, które uzyskały awans do turnieju finałowego.
-
19.01.2026
Futsal: Polonia U-17 awansowała na Młodzieżowe Mistrzostwa Polski! (2009/2010)
Polonia 2009/2010 wygrała sobotni turniej III fazy eliminacji i awansowała na turniej finałowy Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-17 w futsalu! W hali Kobra Arena nasz zespół wygrał wszystkie mecze, a kluczowe okazało się zwycięstwo w trzecim meczu z KS Gniezno, kiedy to Mateusz Fórmaniak zapewnił zwycięstwo 2:1 strzelając gola trzy sekundy przed końcową syreną. Do finałów, które zostaną rozegrane 6-8 lutego w Bielsku-Białej, awansowały również Jantar Ustka i KS Gniezno.
-
17.01.2026
Sparingowa wygrana z Legią
W pierwszym meczu towarzyskim tej zimy piłkarze Polonii Środa udali się do Książenic na pojedynek z zespołem do lat 19 Legii Warszawa. Spotkanie odbyło się na boisku ze sztuczną nawierzchnią pod balonem.
-
17.01.2026
Nowy etap w Polonii Środa Wielkopolska
Z radością informujemy, że Marcin Grabowski, dotychczasowy trener naszej Akademii, dołącza do I zespołu Polonii Środa Wielkopolska w roli trenera przygotowania motorycznego.
-
17.01.2026
Michał Walczak w Polonii Środa na dłużej!
Z radością ogłaszamy, że Michał przedłużył kontrakt z Polonią Środa Wielkopolska, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2027 roku. Jego determinacja i zaangażowanie na boisku są nieocenione, a obecność Michała w drużynie to ogromny zastrzyk doświadczenia i jakości.
-
17.01.2026
Jakub Wilczyński zawodnikiem Polonii Środa
Walcząca o awans do drugiej ligi Polonia Środa Wielkopolska mocno rozkręca się na rynku transferowym. Tym razem nowym graczem klubu ze Sportowej 12 został napastnik Jakub Wilczyński.
-
12.01.2026
HPP: Polonia rywalizuje w grupie mistrzowskiej (2013)
W niedzielę zespół Polonii 2013 rywalizował w pierwszym z dwóch turniejów grupy mistrzowskiej strefy konińskiej o Halowy Puchar Prezesa Wielkopolskiego ZPN. Poloniści w pięciu spotkaniach odnieśli trzy zwycięstwa i zajmują trzecie miejsce ze stratą jednego punktu do dającego awans drugiego miejsca. O awansie do finałów wojewódzkich zdecydują sobotnie zmagania we Wrześni.

























































