01.03.2021
Remis na zakończenie przygotowańW sobotę rano piłkarki Polonii Środa udały się do Trzebnicy, gdzie rozegrały ostatni sparing przed rozpoczęciem rogrywek o Mistrzostwo l ligi Kobiet sezonu 2020/21! Przeciwnikiem był lll ligowy zespół KA 4 Respect Krobia!
Od początku spotkania inicjatywa była po stronie Polonii, a przeciwniczki ograniczały się do kontrataków! Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem polonistek, po celnym trafieniu Klaudii Nogalskiej!
W drugiej połowie przebieg gry był podobny, jednak trzecioligowiec nie zamierzał w tym meczu rezygnować z walki o chociażby jeden punkt! Ta sztuka piłkarkom z Krobii ostatecznie się udała, bo po mocnym uderzeniu napastniczki z okolic 18 metra, piłka "wylądowała" w średzkiej bramce i takim, remisowym wynikiem ten mecz zakończył się!
Średziankom w tym meczu brakowało dokładności, zwłaszcza przy ostatnim podaniu, otwierajacym drogę do zdobycia gola! Miejmy nadzieję, że za tydzień na inaugurację rundy wiosennej w Łodzi, zagramy skuteczniej.
Polonia zagrała w składzie: Parecka/Mądra- Forszpaniak, Falkowska, Hyża, Grzybowska- Pabin, Nogalska, Stasiak, Miłoszyk, Ciesiółka, Ziemba.
Najnowsze aktualności
-
03.07.2025
Wracamy do gry!
Już w SOBOTĘ 5 lipca seniorzy rozegrają swój pierwszy letni sparing w okresie przygotowawczym
-
02.07.2025
Podsumowanie wiosny 2025: dziewczyny
Podsumowanie rundy wiosennej sezonu 2024/2025 drużyn żeńskich naszej akademii.
-
02.07.2025
Podsumowanie wiosny 2025: żak/skrzat (2016-2019)
Drużyny Polonii kategorii żak oraz skrzat w rundzie wiosennej rywalizowały przede wszystkim w rozgrywkach bezwynikowych Wielkopolskiego ZPN, ale poza tym trenerzy zapewniali swoim podopiecznym regularne granie dzięki grom wewnętrznym oraz kontrolnym, a także biorąc udział w rozmaitych turniejach piłkarskich!
-
02.07.2025
Podsumowanie wiosny 2025: orlicy (2014/2015)
Podsumowanie rundy wiosennej sezonu 2024/2025 drużyn reprezentujących akademię KS Polonia w rozgrywkach kategorii orlik.
-
02.07.2025
Podsumowanie wiosny 2025: młodzicy (2012/2013)
Podsumowanie rundy wiosennej sezonu 2024/2025 drużyn reprezentujących akademię KS Polonia w rozgrywkach kategorii młodzik.
-
02.07.2025
Podsumowanie wiosny 2025: trampkarze (2010/2011)
Podsumowanie rundy wiosennej sezonu 2024/2025 drużyn reprezentujących akademię KS Polonia w rozgrywkach kategorii trampkarz.
-
01.07.2025
Podsumowanie wiosny 2025: juniorzy (2008/2009)
Zarówno Polonia 2008 jak i Polonia 2009 dobrze spisywały się w rundzie wiosennej. Obie drużyny zakończyły zmagania w 1. ligach wojewódzkich na drugim miejscu. Chłopacy z rocznika 2008 przegrali tylko jeden mecz, a w tabeli wyprzedziła ich jedynie Warta Poznań, z kolei zespół rocznika 2009 przegrał dwa mecze i zakończył rozgrywki pięć punktów za Górnikiem Konin. Obie drużyny połączonymi siłami reprezentowały Klub i Wielkopolski ZPN w Mistrzostwach Polski U-17 w futsalu i osiągnęły niebywały sukces! Polonia prowadzona przez Jakuba Budycha i Pawła Hoefta zajęła trzecie miejsce! Nasz zespół na drodze po brązowy medal pokonał takie futsalowe potęgi jak Rekord Bielsko-Biała i Constract Lubawa.
-
24.06.2025
Polonia dziesiąta w Arka Gdynia Summer Cup (2015)
Polonia 2015 w weekend 21-22 czerwca wzięła udział w turnieju piłkarskim Arka Gdynia Summer Cup, podczas którego miała okazję rywalizacji z zespołami z Pomorza, a także z Litwy i Anglii. Podopieczni Michała Furmańczyka i Marcina Duchały podczas turnieju rozegrali dziesięć meczów, wygrali pięć z nich i zakończyli rywalizację na 10. miejscu wśród piętnastu zespołów. Był to dla naszej drużyny czas dobrej zabawy i zbierania cennego doświadczenia!