25.11.2017
Remis na zakończenie jesieniW ostatnim meczu ligowej jesieni piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku rezerwy występującej na co dzień w Ekstraklasie Pogoni Szczecin. Poloniści podrażnieni wysoką porażką tydzień wcześniej w Gdyni bardzo chcieli to spotkanie wygrać i z przytupem zakończyć ligową jesień.
W kadrze naszego zespołu na ten mecz zabrakło z różnych powodów Łukasza Białożyta, Alaina Ngamayamy, Igora Jurgi, a tylko na ławce usiadł borykający się z chorobą kapitan zespołu Przemysław Otuszewski. Z kolei w zespole gości kibice mogli zobaczyć między innymi wychowanka Polonii Jędrzeja Kujawę.
Od samego początku spotkanie było bardzo wyrównane. W 6 minucie z ostrego kąta Karola Szymańskiego próbował zaskoczyć Dawid Zieliński, ale nasz bramkarz był czujny o wybił piłkę na rzut rożny. Cztery minuty później powinno być 1:0 dla Polonii. Nasz zespół wyszedł z szybką kontrą a po podaniu Krystiana Pawlaka w doskonałej sytuacji strzeleckiej znalazł się Adam Gajda. Niestety uderzenie naszego zawodnika instynktownie nogami broni bramkarz rywali. W 19 minucie piłka po strzale Radka Barabasza, który w tym meczu pełnił funkcję kapitana zespołu wpadła do bramki Pogoni. Niestety trafienie to nie zostało zaliczone przez sędziego, gdyż nasz zawodnik znajdował się na pozycji spalonej. Dziesięć minut później nasz zespół zmarnował kolejną doskonałą sytuację bramkową. Spod linii końcowej piłkę zagrywał Adam Gajda. Na piłkę nabiegał Jakub Gwit ale uderzenie naszego zawodnika trafiło wprost w interweniującego bramkarza rywali. W 37 minucie Karola Szymańskiego próbował zaskoczyć Mateusz Bochnak, ale i tym razem nasz bramkarz spisał się bez zarzutu pewnie broniąc to uderzenie. Do końca pierwszej połowy żaden z zespołów nie zagroził poważnej bramce rywali i na przerwę oba zespoły schodziły przy bezbramkowym remisie.
Po zmianie stron gra się zdecydowanie uspokoiła. Oba zespoły nie atakowały już z taką intensywnością, ale groźniejsze sytuacje tworzył sobie nasz zespół. W 55 minucie do końca w polu karnym o piłkę powalczył Krystian Pawlak, ale uderzenie naszego napastnika było minimalnie niecelne. Jedenaście minut później swego szczęścia próbował Damian Buczma, ale jego uderzenie intuicyjnie broni bramkarz rywali. W 71 minucie po niesygnalizowanym uderzeniu Gerarda Pińczuka z około 25 metrów piłka uderzyła w słupek bramki rywali i wyszła w pole. Od 88 minuty Polonia musiała grać w osłabieniu po tym jak czerwoną kartkę obejrzał Adam Borucki. Na domiar złego od 89 minuty nasz zespół musiał odrabiać straty po tym jak Karola Szymańskiego pokonał Sebastian Kowalczyk. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry w starciu z bramkarzem rywali faulowany był Radosław Barabasz i sędzia podyktował rzut karny dla naszego zespołu. Do piłki podszedł Krzysztof Bartoszak i pewnym strzałem umieścił piłkę w bramce. Sędzia nawet nie wznawiał już meczu który ostatecznie zakończył się wynikiem 1:1.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Szymański – Kozłowski, Buczma, Barabasz, Borucki, Pińczuk (84` Roszak), Gwit (79` Łopatka), Gajda, Bartoszak, Pawlak, Solarek (75` Molewski).
Pogoń II wystąpiła w składzie: Kusztan – Kujawa, Adamczuk, Walukiewicz, Kuzko, Zieliński, Maćkowski (81` Pach), Pawłowski, Stasiak (46` Paprzycki), Kowalczyk, Bochnak (89` Nagel)
Żółte kartki: Solarek, Pawlak – Paprzycki, Walukiewicz
Widzów: około 150
Najnowsze aktualności
-
06.12.2024
Gra z APR Kamionki (2015)
W sobotę zespół rocznika 2015 miał rozegrać dwa sparingi, ale ostatecznie do skutku doszedł tylko jeden. Grupa biała zmierzyła się na orliku z zespołem AP Reissa Kamionki. Grupa czerwona tego samego dnia rozegrała grę wewnętrzną.
-
06.12.2024
Orlicy zagrali w Gol Cup (2014)
Miniona niedziela była intensywna dla zawodników z rocznika 2014. Grupa druga udała się do Zaniemyśla, gdzie w tamtejszej hali rozegrała pięć meczów w ramach turnieju organizowanego przez SP Gol Środa Wielkopolska. Tego samego dnia grupa pierwsza rozegrała w Swarzędzu grę kontrolną z miejscowym Liderem.
-
03.12.2024
Zagrali w Pucharze Prezesa WZPN (2013)
W niedzielę Polonia 2013 wzięła udział w pierwszej kolejce Halowego Pucharu Prezesa Wielkopolskiego ZPN dla chłopców z roczników 2012 i młodszych. Nasz zespół najpierw wygrał z Koziołkiem Poznań i Farą Pelikanem Żydowo, a następnie przegrał z Wartą Poznań, LPFA Poznań/Gniezno oraz AP Reissa Poznań.
-
03.12.2024
6. miejsce w SBG Cup (2012)
Polonia 2012 w weekend rywalizowała w ogólnopolskim turnieju piłkarskim SBG Cup w Jarocinie. Nasz zespół pokazał się z dobrej strony, zajmując ostatecznie szóste miejsce. W grupie nasz zespół przegrał tylko jeden mecz, ale wystarczyło to do zajęcia 4. miejsca. W ćwierćfinale lepszy okazał się FASE Szczecin, a następnie Polonia wygrała z SMS AP Reissa Ślesin i w meczu o 5. miejsce przegrała jedną bramką z Gwardią Koszalin.
-
03.12.2024
Po rundzie jesiennej są siódme
Jakiś czas temu zakończyły się rozgrywki rundy jesiennej w Orlen I lidze kobiet. Po jedenastu rozegranych meczach piłkarki Polonii Środa są na siódmym miejscu i mają w swoim dorobku piętnaście punktów.
-
03.12.2024
Skrzaty grały w Cielczy i w Poznaniu (2018/2019)
W czwartek nasze skrzaty rozegrały mecze z zaprzyjaźnionym zespołem LZS Cielcza. Brali w nim udział wszyscy zawodnicy z roczników 2019 oraz 2018. W sobotę natomiast odbył się bardzo fajny trzygodzinny turniej organizowany przez klub Orlik Poznań. Kolejna runda już 14 grudnia.
-
02.12.2024
Tabele końcowe lig młodzieżowych - jesień 2024/2025
Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej opublikował zweryfikowane tabele końcowe rozgrywek młodzieżowych w rundzie jesiennej sezonu 2024/2025.
-
02.12.2024
HMW kobiet U-13: Siódme miejsce Polonii (Młodziczki)
W niedzielę zespół młodziczek Polonii był gospodarzem turnieju eliminacyjnego Halowych Mistrzostw Wielkopolski U-13, który rozgrywany był w średzkiej hali Kobra Arena. Młode Polonistki zajęły siódme miejsce, dzielnie walcząc w każdym meczu.



























































