03.12.2024
Po rundzie jesiennej są siódmeJakiś czas temu zakończyły się rozgrywki rundy jesiennej w Orlen I lidze kobiet. Po jedenastu rozegranych meczach piłkarki Polonii Środa są na siódmym miejscu i mają w swoim dorobku piętnaście punktów.
Polonistki przygotowania do rundy jesiennej rozpoczęły z początkiem lipca. Z zespołem na początku przygotowań z różnych powodów pożegnały się: Julia Parecka, Julia Drożak, Natalia Pakulska, Katarzyna Paluch, Beata Nowak, Gabriela Walczak, Magdalena Mądra, Oliwia Szatkowska, Gabriela Bielińska oraz trenerzy Marek Bugajski i Marek Gierałka.
Przed startem sezonu 2024/25 dołączyły do zespołu następujące zawodniczki: z KKP Bydgoszcz Joanna Ścisłowska, Marta Paduch i Martyna Kujawa, z Bielawianki Bielawa: Mariia Valchuk, Loreta Rogaciova, z Warty Poznań: Ada Glogier, Zuzanna Greser, Jagoda Depczyńska, Anna Gewiss, Martyna Palwicka, Wiktoria Świecichowska oraz Marcela Meneguci i Sofia Bareto, Natalia Andrzejczak, i Viktoria Ćwik.
Na pierwszym treningu zostały przeprowadzone testy sprawnościowo-szybkościowe. Po pierwszym przepracowanym tygodniu, dziewczyny rozpoczęły obóz dochodzeniowy w Środzie Wlkp., gdzie trenowały dwa razy dziennie na własnych obiektach sportowych pod czujnym okiem nowego trenera Łukasza Kubzdyla. Podczas okresu przygotowawczego Polonistki rozegrały cztery gry kontrolne: z Ostrovią Ostrów Wlkp. wygrywając 4:2, następnie również pokonując GGS Grodzisk Wlkp. W kolejnym meczu polonistki niestety uległy Medykowi Konin po zaciętym meczu 2:3. Niepowodzeniem zakończyły również mecz w Gostyniu 0:2 z Śląskiem Wrocław U18.
Rundę jesienna Polonistki zaczęły pierwszym meczem wyjazdowym do pobliskich Oborzysk gdzie zmierzyły się z beniaminkiem Orlen I ligi miejscowym zespołem Juna Trans wygrywając ten mecz 2:1. Rywalkami naszych dziewczyn były jeszcze drużyny z Radomia, Poznania, Krakowa, Wrocławia, Konina, Warszawy, Sosnowca, Staszkówki, Bydgoszczy oraz Bielawy. Polonistki po 11 meczach rundy jesiennej zajęły 7 miejsce w tabeli z dorobkiem 15 punktów. Wygrywając 5 spotkań: Juna Stare Oborzyska (2:1), Bielawianka Bielawa (6:0), KKP Bydgoszcz (2:1) oraz z Legia Warszawa (1:0). Odnotowaliśmy trzy remisy oraz ponieśliśmy trzy porażki. Najlepszą strzelczynią w Polonii została Kamila Wielińka z dorobkiem 6 bramek.
Polonia również w tym sezonie zgłosiła drugi zespół do IV ligi Kobiet. Dziewczyny zmierzyły się tam z takimi zespołami jak: Kania Gostyń, Powiat Pilski, Grom Wolsztyn, Stare Oborzyska, Lotnik Poznań, Wełna Skoki, Lipno Stęszew, Jarota Jarocin. Polonistki w rundzie jesiennej zajęły wysokie drugie miejsce w tabeli będąc tuż za Kanią Gostyń, inkasując w tabeli aż 21 punktów. Wygrywając 7 meczy oraz ponosząc 1 porażkę.
Łącznie kadra naszego zespołu występująca w Orlen I oraz IV lidze liczy 34 dziewczyny.
Polonia również w rundzie jesiennej zgłosiła się do pucharu Polski zarówno pierwsza drużyna jak i druga. Polonistki reprezentujące drugi zespół przegrały mecz pucharowy z Lech UAM Poznań U18 4:2 i odpadły z dalszej części pucharu. Natomiast dziewczyny występujące w I lidze kobiet odpadły w 1/16 przegrywając z II ligowym MOSIR Lubartów.
Nasze dziewczyny również zostały zgłoszone do Halowych Mistrzostw w Futsalu, które odbyły się 11 listopada w Bydgoszczy i awansowały do dalszych rozgrywek które odbędą się 6-9 grudnia w Białymstoku.
Teraz przed polonistkami długa przerwa zimowa. Do treningów podopieczne Łukasza Kubzdyla wrócą na początku stycznia i będę intensywnie pracować żeby jak najlepiej przygotować się do rundy wiosennej.
Najnowsze aktualności
-
17.09.2025
Domowa porażka z Lechem (2011)
We wtorek Polonia 2011 rozegrała zaległy mecz ligowy z Lechem Poznań 2012. Polonia w 33. minucie objęła prowadzenie po golu Kuby Kucharskiego, ale chwilę później Lech doprowadził do remisu, który utrzymał się do przerwy. Goście w 52. minucie strzelili gola dającego im prowadzenie, a w 74. minucie podwyższyli je z rzutu karnego. Tuż przed końcem straty zmniejszył Jan Jankowiak, ale zabrakło czasu by jeszcze doprowadzić do remisu. Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 2:3.
-
15.09.2025
Akademia: Rozgrywki bezwynikowe WZPN (13/14.09.2025)
Raport z rozgrywek bezwynikowych WZPN drużyn akademii w dniach 6/7 września 2025.
-
15.09.2025
Polonistki zbierają doświadczenie (Dziewczyny)
Juniorki, trampkarki i młodziczki Polonii zbierają cenne doświadczenie w rozgrywkach ligowych Wielkopolskiego ZPN. W ostatnich dniach nasze zespoły dziewcząt rozegrały mecze ze Spartą Miejska Górka, Lechem Poznań/Bułgarska oraz Medykiem Konin.
-
15.09.2025
Zwycięstwo w Kaliszu (2014)
Zespół młodzików z rocznika 2014 w czwartek i niedzielę rozgrywał mecze 1. ligi wojewódzkiej D2. Najpierw Poloniści przegrali u siebie 0:5 (0:1) z APR Lampart Poznań, a w niedzielę pokonali na wyjeździe KKS 1925 Kalisz 2:0 (0:0) po golach Bruno Gruszczyńskiego i Aleksandra Szymoniaka. Drugi zespół rywalizował w Pobiedziskach z Huraganem i choć prowadził 2:0 po golach Antoniego Wichera i Kacpra Matuszewskiego to ostatecznie przegrał 2:8.
-
15.09.2025
Młodzicy bez punktów (2013)
Ostatnie dni nie były udane dla naszych drużyn z rocznika 2013. Pierwszy zespół mimo prowadzenia do przerwy ostatecznie przegrał w 1. lidze wojewódzkiej 2:4 (2:1) z Olimpią Koło. Gole strzelali Maksymilian Małecki oraz Stanisław Majchrzak. Drugi zespół we wtorek po ciekawym meczu przegrał 5:7 z Talentem Poznań, a bramki zdobyli Michał Jakubiak - trzy oraz Bartosz Nowacki - dwie. W niedzielę natomiast nie udało się zdobyć bramki w zakończonym rezultatem 0:3 (0:2) meczu z Mieszkiem II Gniezno.
-
15.09.2025
Sinusoida trampkarzy (2012)
Polonia 2012 w ostatnich dniach rozegrała dwa spotkania ligowe, najpierw nasz zespół przegrał 1:7 (0:2) z Mieszkiem Gniezno, a jedynego gola zdobył Szymon Kempski. W niedzielę z kolei drużyna zdobyła trzy punkty po wyjazdowym zwycięstwie z Ostrovią. Bramki dla Polonii zdobyli Witold Chojnacki, Szymon Kempski oraz Brajan Jóźwiak. Druga drużyna w meczu 2. ligi okręgowej wygrała 31:1 z UKS-em Śrem. Aż dwanaście bramek strzelił Karol Marciniak, kolejne gole dołożyli: Roger Mazur - pięć, Igor Kowalak - cztery, Stanisław Krzykowski - trzy, Jędrzej Gucze - trzy, Ignacy Pietrusiak - dwa, Mikołaj Biskup oraz Alan Grzelka.
-
15.09.2025
Kępno pokonane w Klęce (2011)
Po raz kolejny szczęśliwe dla Polonii 2011 okazało się boisko stadionu w Klęce. Poloniści po emocjonującej końcówce pokonali tam UKS APR Lampart Kępno. Do przerwy goście prowadzili 3:2, a jeszcze trzy minuty przed końcem 4:3 dla przyjezdnych. Końcówka należała jednak do naszego zespołu, który zadał decydujące ciosy w 78. oraz 80. minucie. Bramki dla Polonii strzelali: Wojciech Śnitko - dwie, Ignacy Ucinek - dwie oraz Jan Jankowiak. Drugi zespół najpierw we wtorek pokonał UKS 2007 Lusowo aż 16:0, z kolei w weekend przegrał 1:2 z Lechem Poznań/Luboń.
-
15.09.2025
CLJ WU-16: Medyk pokonany! (Juniorki)
Kolejny komplet punktów w weekend zgarnęły nasze juniorki! W sobotę Polonistki wygrały 4:1 (3:0) z Medykiem Konin w Centralnej Lidze Juniorek U-16. Bramki strzelały Martyna Szymańska, Julia Wawroska - dwie, oraz Blanka Olejnik. Następnie w ramach 4. ligi kobiet młode piłkarki Polonii wygrały 6:1 (1:1) wyjazdowy mecz z zespołem Olimpic Śrem. Gole strzelały Weronika Jacków, Patrycja Kuźma - dwie oraz Sandra Matuszek - trzy.