29.08.2022
Pucharowa środa na Stadionie ŚredzkimW środę 31 sierpnia na Stadionie Średzkim odbędzie się spotkanie 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski w którym piłkarze Polonii Środa podejmować będą drugoligowy Motor Lublin.
Poloniści przyzwyczaili już swoich kibiców że zawsze na przełomie sierpnia i września rozpoczynają zmagania w Pucharze Polski do którego przepustką jest zdobycie rok wcześniej wojewódzkiego Pucharu Polski. Nie inaczej jest i w tym roku. Tym razem los zetknął nasz zespół z występującym w drugiej lidze Motorem Lublin.
Marki Motor Lublin kibicom piłkarskim w Polsce nie trzeba zbytnio przedstawiać. To klub o uznanej pozycji na krajowej arenie mający w swoim dorobku wiele sezonów na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce. Obecnie zespół z Lublina występuje w II lidze ale w poprzednim sezonie bliski był awansu do I ligi przegrywając ostatecznie w barażach z Ruchem Chorzów. W tym sezonie pucharowemu rywalowi Polonii Środa nie idzie już tak dobrze. Po ośmiu kolejkach obecnego sezonu Motor znajduje się w strefie spadkowej i ma na swoim koncie sześć punktów. Na ten dorobek podopiecznych Stanisława Szpyrki złożyło się jedno zwycięstwo, trzy remisy i cztery porażki. Bilans bramkowy Motoru w tym sezonie to 7-13 a średzcy defensorzy szczególnie będą musieli uważać na Michała Żebrakowskiego który zdobył dwie bramki dla swojego zespołu. W poprzednim sezonie w Fortuna Pucharze Polski Motor Lublin doszedł aż do 1/8 finału tych rozgrywek gdzie uległ na własnym boisku Legi Warszawa przegrywając 1:2.
Środowy mecz Polonii Środa z Motorem Lublin nie będzie pierwszym pojedynkiem obu ekip w historii. Po raz pierwszy bowiem obydwa zespoły spotkały się 14 lipca 2021 roku na boisku w Opalenicy podczas meczu towarzyskiego. Wtedy górą był drugoligowiec z Lublina który wygrał z naszym zespołem 1:0 po bramce Krzysztofa Ropskiego z 47 minuty. W tamtym meczu Polonia Środa wystąpiła w składzie: Janczar – Borucki, Henriquez, Zawodnik testowany 1, Zawodnik testowany 2, Zgarda, Janoś, Giełda, Drame, Zawodnik testowany 3, Zawodnik testowany 4. W II połowie Polonia Środa wystąpiła w składzie: Garstkiewicz – Kozłowski, Skrobosiński, Wujec, Zawodnik testowany, Nowak, Brychlik, Bartkowiak, Antkowiak, Zawodnik testowany 5, Zawodnik testowany 6.
Środowe spotkanie 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski z Motorem Lublin rozpocznie się o godzinie 16:00 na Stadionie Średzkim.
Najnowsze aktualności
-
26.10.2022
Porażki młodzików (2011)
Rywalizująca w I Lidze Wojewódzkiej drużyna młodzików młodszych przegrała 2:7 na własnym boisku z wiceliderem rozgrywek - KKS 1925 Kalisz. Do przerwy jednak to Poloniści niespodziewanie prowadzili po dwóch trafieniach Witolda Chojnackiego!
Drugi zespół dzielnie walczył na wyjeździe z Poznańską 13 Poznań, ale ostatecznie po emocjonującym meczu przegrał 4:6 (2:5).
-
25.10.2022
Rabat w sklepie stacjonarnym Polonii Środa
Masz Kartę Dużej Rodziny albo Średzką Kartę Dużej Rodziny?
-
24.10.2022
Ważne zwycięstwa młodzików (2010)
W spotkaniu 10. kolejki I Ligi Okręgowej młodzików starszych Polonia Środa Wielkopolska pokonała 4:2 (2:1) Wielkopolskę Komorniki i nadal liczy się w walce o awans do Ligi Wojewódzkiej. Za tydzień podopiecznych Łukasza Żeglenia i Radosława Piotrowskiego czeka mecz o przysłowiowe sześć punktów z UKS-em Śrem!
Drugi zespół pewnie 6:0 (3:0) wygrał w Mosinie z Orlikiem II i prowadzi w ligowej tabeli z przewagą trzech punktów nad Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski i AP Oborniki.
Trzeci zespół prowadzony przez Dominika Rogowskiego i Patryka Słomczyńskiego wygrał aż 7:0 (2:0) z Zawiszą Dolsk i liczą się jeszcze w walce o 2. miejsce w tabeli.
-
24.10.2022
Czas na Błękitnych
W sobotę 29 października kolejne spotkanie ligowe rozegrają piłkarze Polonii Środa. Będzie to druga z rzędu wyjazdowa potyczka naszego zespołu, a rywalem tym razem będzie zespół Błękitnych Stargard. Do tej pory obie ekipy w lidze radzą sobie bardzo dobrze i zajmują miejsca w górnej części tabeli więc czeka nas ciekawy pojedynek.
-
24.10.2022
Gole Amelii Guzendy w kadrze WZPN U-15!
Julia Brzęcka, Maria Drzewiecka oraz Amelia Guzenda wystąpiły w meczach reprezentacji Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej do lat 15 dziewcząt w ramach turnieju o Puchar im. Ireny Półtorak w Policach, będącego eliminacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Amelia Guzenda zdobyła w tych meczach dwa gole!
Podopieczne Anny Jankowskiej po sześciu spotkaniach mają na koncie 14 punktów i prowadzą w tabeli turnieju.
-
24.10.2022
Wiktoria z Victorią. Polonia II z awansem (2009)
W meczu 10. kolejki I Ligi Okręgowej trampkarzy młodszych zespół Polonii Środa Wielkopolska pokonał na Nowym Stadionie CSiR Victorię Września 3:0 (1:0). Dzięki temu zwycięstwu Polonia utrzymuje sześciopunktową przewagę na Avią Kamionki, która ma rozegrane jedno spotkanie więcej, a za tydzień będzie rywalem naszego zespołu. Punkt w tym spotkaniu zagwarantuje średzkiej drużynie awans do I Ligi Wojewódzkiej.
Druga drużyna wygrała aż 17:0 na wyjeździe z Pogonią Książ Wielkopolski, dzięki czemu zapewniła sobie ona awans do II Ligi Okręgowej.
-
24.10.2022
Trampkarze ponownie w barażach o CLJ! (2008)
W meczu 12. kolejki I Ligi Wojewódzkiej trampkarzy starszych Polonia Środa Wielkopolska pokonała na wyjeździe 6:1 (2:0) Rawię Rawicz, dzięki czemu zapewniła sobie zwycięstwo w rozgrywkach i udział w wojewódzkim barażu o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15.
Rywalem Polonii w wojewódzkim barażu będzie zwycięzca grupy pierwszej - Suchary Suchy Las lub UKS AP Reissa Poznań. Wielkopolski ZPN zaplanował mecze barażowe na 11 oraz 13 listopada. Zwycięzca w pojedynku o awans zmierzy się z najlepszym zespołem Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, a te mecze zaplanowano na 30 listopada oraz 4 grudnia.
-
24.10.2022
Dwucyfrowe zwycięstwo z SKP Słupca (2006)
W meczu 11. kolejki I Ligi Wojewódzkiej juniorów młodszych Polonia Środa Wielkopolska wygrała na Nowym Stadionie CSiR z SKP Słupca aż 10:0 (4:0)! Dominacja Polonii została udokumentowana już w pierwszych minutach, kiedy to nasz zespół zdobył trzy gole i w 8. minucie gry było już 3:0. Podopieczni Łukasza Kaczałki i Adriana Błaszaka mają już osiem punktów przewagi nad drugim Jarotą Jarocin, a za tydzień czeka ich wyjazdowe spotkanie z trzecią w tabeli Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski. Zwycięstwo zagwarantuje Polonii triumf w rozgrywkach!




























































