OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

01.12.2020

Projekt grupa talent

Na początku marca KS Polonia Środa Wielkopolska utworzyła dodatkowe treningi dla najbardziej perspektywicznych zawodniczek i zawodników ze swojej Akademii. „Grupa Talent” w początkowej fazie sezonu składała się z następujących roczników: 2010, 2009, 2008, 2007 oraz z drużyny dziewczyn. Treningi prowadzone były przez Trenera Valery Bakhno, legitymującego się licencją UEFA Pro.

Po przerwie spowodowanej lockdownem, od końca kwietnia, grupy powróciły do pełnego funkcjonowania. Na początku sierpnia klub zdecydował o rozszerzeniu programu na wszystkie klasyfikowane roczniki Akademii: juniorzy, trampkarze, młodzicy , orlicy i żaki Tym samym   programem „Grupy Talent” zostały objęte roczniki : 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, a sztab szkoleniowy został powiększony o dwóch dodatkowych trenerów: Luisa Henriqueza oraz Tomasza Sołtysiaka. Do końca listopada szkolenie w grupach talent prowadzone było w aż 12 rocznikach i objęło około 100 zawodników i zawodniczek.

Ważnym aspektem w kontekście rozwoju Klubu jest inwestycja Akademii w swoich młodych podopiecznych - wszystkie treningi Grupy Talent są zajęciami bezpłatnymi i mają służyć lepszemu rozwojowi zawodników w aspektach indywidualnych i grupowych - głównie pod kątem techniki piłkarskiej, a także obszaru rozumienia gry i skutecznego wykorzystania nauczanych umiejętności podczas meczu.

Pierwszy okres funkcjonowania projektu należy ocenić bardzo pozytywnie. Program spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem młodych zawodników i co bardzo ważne został pozytywnie odebrany przez rodziców co przełożyło się na znakomitą frekwencje na tych zajęciach. Obecnie, w związku z przeniesieniem zdecydowanej większości zajęć na boisko hokejowe, treningi w Grupach Talent zostają zawieszone do momentu powrotu na boisko. O dokładnej dacie wznowienia zajęć będziemy Państwa informować poprzez trenerów prowadzących dane drużyny.

Najnowsze aktualności

  • 29.10.2024

    Porażka w Luboniu (2013)

    W sobotnie późne popołudnie kolejny mecz rozegrali młodzicy Polonii 2013 II. Na boisku w Luboniu przegrali 2:10 z SF Luboń, który tym samym zapewnił sobie zwycięstwo w rozgrywkach. Dwa gole dla dzielnie walczących Polonistów strzelił Mikołaj Jung.

  • 29.10.2024

    Grali w Środzie i Mosinie (2015)

    W weekend ostatnią kolejkę rozgrywek turniejowych rozegrał rocznik 2015. W sobotę na Stadionie Średzkim rywalizowała grupa biała, natomiast w niedzielę grupa czerwona udała się do Mosiny.

  • 29.10.2024

    Dwa turnieje ligowe w Środzie (2014)

    Ostatnią czwartą kolejkę turniejów Wielkopolskiego PZN orlików E1 rozegrały nasze zespoły 2014 I oraz 2014 II. Były one idealną okazją do zaprezentowania swoich umiejętności na własnym terenie. Oba turnieje odbyły się na Stadionie Średzkim i zgromadziły na trybunach wielu kibiców.

  • 29.10.2024

    Podtrzymać dobrą passę

    Poloniści po słabszym okresie w rozgrywkach trzecioligowych przełamali się w ostatniej kolejce ligowej pewnie wygrywając w Kórniku z tamtejszą Kotwicą 5:0 (3:0). Wszyscy sympatycy liczą że podopieczni Macieja Rozmarynowskiego pójdą za ciosem i podtrzymają dobrą passę w kolejnym meczu w którym rywalem będzie Elana Toruń.

  • 28.10.2024

    Młodzicy wciąż niepokonani (2012)

    Polonia 2012 nadal pozostaje niepokonana w 1. lidze wojewódzkiej młodzików D1 i z przewagą dwóch punktów nad Polonią 1912 Leszno prowadzi w rozgrywkach. Tym razem średzka drużyna wygrała 4:3 (3:1) w wyjazdowym starciu z Jarotą Jarocin. Poloniści prowadzili już 4:1, ale w końcowym kwadrancie dali wbić sobie dwa gola. Drugi zespół rocznika 2012/2013 przegrał po ciekawym meczu 5:8 (2:6) ze Zjednoczonymi Września, natomiast trzecia drużyna przegrała w meczu 2. ligi okręgowej z LPFA Poznań/Dominowo/Krzykosy.

  • 28.10.2024

    Lech zbyt mocny (2011)

    Nie był to udany weekend dla zawodników z rocznika 2011. Młodzi Poloniści mimo ambitnej walki musieli uznać wyższość Lecha Poznań 2012, a spotkanie 1. ligi wojewódzkiej zakończyło się wynikiem 0:9 (0:4). W meczu 1. ligi okręgowej Poloniści mierzyli się z Przemysławem Poznań, ale i tym razem lepsi okazali się goście, a wynik końcowy meczu to 1:3 (0:2).

  • 28.10.2024

    Remis w Miejskiej Górce (Juniorki)

    Zespół juniorek w sobotę udał się do Miejskiej Górki, aby rozegrać kolejne spotkanie w walce o awans do Centralnej Ligi Juniorek U-16. Polonistki zaczęły doskonale, bo już w 3. minucie wyszły na prowadzenie po golu Blanki Olejnik, ale już kilka minut później Sparta wyrównała. Po przerwie zrobiło się nerwowo, bo w 60. minucie rywali wyszły na prowadzenie, ale w 70. minucie gola na wagę remisu strzeliła Nikola Jeziorska. Nasz zespół rozegrał już wszystkie mecze rundy jesiennej i prowadzi w tabeli z czternastoma punktami na koncie.

  • 28.10.2024

    Piorunująca końcówka trampkarzy (2010)

    Niesamowitych emocji dostarczyło starcie Polonii III Środa (rocznik 2010) z LPFA Poznań/Dominowo/Krzykosy. Nasz zespół, który prowadzi w ligowej tabeli, do przerwy przegrywał 0:1, a w 58. minucie było już nawet 0:2 dla gości. Ostatni kwadrans był jednak piorunujący w wykonaniu Polonistów, który między 65. a 75. minutą cztery razy pokonali bramkarza gości i wydarli trzy punkty. Bramkę kontaktową strzelił Michał Cwojdzinski, dwoma trafieniami na prowadzenie zespół wyprowadził Marcel Kaleta, a wynik ustalił Bartosz Kurkowiak.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.