29.10.2024
Podtrzymać dobrą passęPoloniści po słabszym okresie w rozgrywkach trzecioligowych przełamali się w ostatniej kolejce ligowej pewnie wygrywając w Kórniku z tamtejszą Kotwicą 5:0 (3:0). Wszyscy sympatycy liczą że podopieczni Macieja Rozmarynowskiego pójdą za ciosem i podtrzymają dobrą passę w kolejnym meczu w którym rywalem będzie Elana Toruń.
Zespół z Torunia to zeszłoroczny beniaminek trzeciej ligi ale trudno mówić tu o byciu nowicjuszem na tym poziomie rozgrywkowym. Elana bowiem spędziła już wiele sezonów w trzeciej a nawet w drugiej lidze. Jest to więc zespół obyty na tym poziomie i mający spore doświadczenie. Po wycofaniu się z rozgrywek w sezonie 2020/21 zespół Elany potrzebował tylko jednego sezonu żeby wygrać IV ligę kujawsko pomorską i wrócić na szczebel trzeciej ligi. W sezonie w którym ekipa z miasta piernika robiła awans wyprzedziła o siedem punktów Włocłavię Włocławek dominując swoją grupę czwartej ligi. Na 34 mecze Elana przegrała tylko dwa. 80 punktów i 78 strzelonych bramek przy jedenastu zaledwie straconych to wynik imponujący. Duży wpływ na to miał niewątpliwie jeden z najbardziej doświadczonych graczy Elany bramkarz Wojciech Pawłowski który w przeszłości reprezentował barwy między innymi Lechii Gdańsk, Udinese Calcio czy Śląska Wrocław. Zeszły sezon Elana zakończyła na drugim miejscu w ligowej tabeli ustępując tylko bezkonkurencyjnemu Świtowi Szczecin.
Obecny sezon dla beniaminka jest już nieco słabszy. Po czternastu kolejkach Elana jest dziesiąta w tabeli i ma na swoim koncie 19 punktów – trzy więcej od Polonii Środa.
Zespół prowadzony przez Rafała Więckowskiego wygrał 5 meczów ligowych, 4 zremisował i 5 razy schodził z boiska pokonany. Bilans bramkowy Elany to 16-17, a najlepszym strzelcem zespołu jest Kamil Kuropatwiński który zdobył trzy bramki.
Elana Toruń na trzecioligowej drodze Polonii Środa pojawia się regularnie. Oba zespoły do tej pory spotkały się ze sobą 14 razy. Osiem z tych spotkań zakończyło się wygraną Polonii Środa, dwa razy mieliśmy remis, a cztery razy zwyciężali gracze Elany. Bilans bramkowy tych pojedynków to 27:16 na korzyść Polonii Środa. W Środzie Wielkopolskiej obie ekipy rywalizowały do tej pory sześć razy. Cztery razy zwyciężała Polonia Środa, raz padł remis, a razy wygrał zespół Elany. Na stadionie w Toruniu odbyło się do tej pory osiem spotkań pomiędzy oboma ekipami. Trzy razy górą był zespół Elany, raz padł remis, a cztery razy wygrywali gracze ze Środy Wielkopolskiej.
Spotkanie Polonii Środa Wielkopolska z Elaną Toruń odbędzie się w CZWARTEK 31 października na NOWYM STADIONIE ŚREDZKIM a jego początek zaplanowano na godzinę 19:00. Dla tych wszystkich którzy nie będą mogli być tego dnia z nami na trybunach nasz klub przeprowadzi bezpośrednią transmisję na naszym kanale na you tubie.
Najnowsze aktualności
-
08.04.2026
Akademia: Zapowiedź (08/09.04.2026)
Kalendarz meczów ligowych drużyn akademii w dniach 8/9 kwietnia 2026.
-
07.04.2026
Młodzicy w kratkę (2014)
Dwa mecze w czwartek rozegrała Polonia 2014. Pierwszy zespół w 1. lidze wojewódzkiej przegrał 3:7 (1:3) z Lechem Poznań Niebieskimi. Dwie bramki w tym meczu strzelił Karol Krawczewski, a jedną Witold Artomski. Drugi zespół, który rywalizuje w 2. lidze okręgowej, na własnym boisku wygrał 6:0 (2:0) z Kłosem Zaniemyśl.
-
07.04.2026
Porażka z Lesznem w końcówce (2013)
Nie udało się w minioną środę wywalczyć punktów Polonii 2013. Mecz z Polonią 1912 był wyrównany i oba zespoły stwarzały sobie okazje bramkowe. Decydująca okazała się końcówka spotkania, kiedy to w 78. i 80. minucie goście zdobyli bramki na wagę trzech punktów. Po pięciu meczach Polonia jest 7. w ligowej tabeli.
-
07.04.2026
Pewne zwycięstwo z Dąbroczanką (2012)
W czwartek na Stadionie Gminnym im. Zygmunta Woźniaka w Klęce zespół Polonii 2012 odniósł kolejne pewne zwycięstwo, pokonując 6:0 (3:0) Dąbroczankę Pępowo. Goście od początku skupili się na bronieniu własnej bramki i tylko sporadycznie wyprowadzali kontrataki, Poloniści zaś długimi fragmentami bili głową w mur, ale ostatecznie udało im się strzelić sześć bramek, które strzelali Tymoteusz Włodarczak i Szymon Kempski po dwie oraz Jakub Jacków i Piotr Nowaczyk po jednej.
-
07.04.2026
Na piątkę z Lechem (2011)
W czwartek 2 kwietnia zespół Polonii 2011 odniósł swoje trzecie w tej rundzie zwycięstwo. Podopieczni Mateusza Zawalskiego i Adriana Wojtysiaka na własnym boisku wygrali 5:0 (3:0) z Lechem Poznań 2012. Po dwie bramki strzelili Kuba Kucharski oraz Mikołaj Podlak, a raz piłkę do własnej bramki skierował zawodnik gości. W ligowej tabeli nasza drużyna jest czwarta, mając jednak tyle samo punktów co wicelider i trzeci zespół.
-
07.04.2026
Pierwszy triumf drugiej drużyny (2010)
Pierwsze zwycięstwo odniosła druga drużyna Polonii 2010, która w Baranowie pokonała 2:1 (2:1) UKS APR Lampart Poznań. Bramki dla Polonii strzelali Olivier Grodziski oraz Jakub Królak. Punktów nie udało się tym razem wywalczyć pierwszej drużynie, która rywalizowała z GES-em Poznań. Mecz zakończył się wynikiem 1:2 (0:2), a jedyną bramkę dla Średzian strzelił z rzutu karnego Sviatoslav Melnykov.
-
07.04.2026
Niedosyt po remisie (2009)
W minioną środę zespół Polonii 2009 rywalizował w ramach 1. ligi wojewódzkiej B1 z GES Sport Academy. Rozgrywane w Poznaniu spotkanie, którego gospodarzem była Polonia, zakończyło się podziałem punktów po remisie 1:1. Gola dla średzkiej drużyny zdobył Benjamin Wałuszko. Zawodnicy czuli jednak spory niedosyt, bo mimo wielu okazji bramkowych nie udało się zdobyć gola na wagę trzech punktów. Polonia jest trzecia w tabeli, a w środę rozegra zaległy mecz z Unią Swarzędz.
-
07.04.2026
Klasa A: Porażka po walce
Po ciekawym, pełnym walki i emocji meczu trzeci zespół Polonii przegrał w Klęce 1:2 (1:1) z trzecią siłą ligi - Błękitnymi Psary Polskie. Nasz zespół wyszedł na prowadzenie w 6. minucie po trafieniu Huberta Łosińskiego, ale goście wyrównaniu tuż przed przerwą po mocno dyskusyjnym rzucie karnym. Błękitni wynik meczu ustalili w 60. minucie i mimo prób Polonistom nie udało się doprowadzić do wyrównania między innymi przez doskonałą dyspozycję golkipiera przyjezdnych.





















































