OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

30.09.2019

Program obchodów stulecia Klubu

Wielkimi krokami zbliża się stulecie naszego klubu. W związku z tym prezentujemy Wam plan obchodów tej ważnej rocznicy i już teraz zapraszamy na wszelkie wydarzenia rocznicowe.

W imieniu Komitetu Obchodów 100-lecia KS Polonia Środa przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące wydarzeń, które zaplanowaliśmy aby uczcić 100-lecie naszego Klubu.

  1. Patronat nad Obchodami :
  1. Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak
  2. Starosta Średzki Ernest Iwańczuk
  3. Burmistrz Miasta Środa Wielkopolska Piotr Mieloch
  1. Wykonanie Muralu na ścianie bloku ul. Sportowa 3 . Projekt i wykonanie Przemysław Zalesiński. Uroczyste odsłonięcie Muralu wraz Kibicami KS POLONIA piątek 4 października 19.00 . RACOWISKO
  2. Sportowy weekend na 100-lecie KS Polonia Środa Wielkopolska ( szczegóły w załączniku ). Najważniejsze punkty: Mecz zespołu Kobiet Polonii z KKPK Medyk Konin, Mecz zespołu seniorów Polonii  z Polonią Środa Śląska, Mecz zespołu Oldboys Polonia z Oldboys KKS Lech Poznań, Mecz zespołu seniorów MKS Środa z Reprezentacja Polski U21 w hokeju na trawie, Turniej piłki ręcznej seniorów.
  3. Odsłonięcie Tablicy Pamiątkowej na Stadionie Średzkim 7 października 15.30 . Projektant Adam Wójkiewicz . Wykonawca Piotr Garstka
  4. Wydanie książki pt.” Byliśmy, jesteśmy, będziemy 100 lat Klubu Sportowego Polonia w Środzie Wielkopolskiej „.    Autor: Paweł Zięty. Premiera książki podczas Akademii.
  5. Uroczysta Akademia w poniedziałek 7 października o godz. 16.00 w Hali Technikum Rolniczego w Środzie . Scenariusz Piotr Pajchrowski. Prowadzący : Krzysztof Ratajczak ( Radio Poznań ) Piotr Pajchrowski.
  6. Mała gastronomia i liczne atrakcje dla dzieci (dmuchańce)

Tak szeroki zakres wydarzeń jest możliwy, dzięki współpracy wielu osób i instytucji. Wsparcia finansowego udzieliły : Gmina Środa Wielkopolska, Starostwo Powiatowe w Środzie , Urząd, Marszałkowski, osoby prywatne . Na ten cel przeprowadzono także zrzutkę publiczną.

Najnowsze aktualności

  • 19.05.2022

    Żaki grały turnieje ligowe (2014)

    W sobotę zespół Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2014) wystawił do gry trzy drużyny będąc gospodarzem turnieju ligowego Wielkopolskiego ZPN żaków młodszych. W turnieju wzięło udział łącznie 8 zespołów: dwie drużyny Warty Śrem, AP Reissa Poznań, Akademia Orlika Miłosław, Kotwica Kórnik oraz trzy ekipy Polonistów. Mecze rozgrywane były na trzech boiskach i trwały 12 minut w systemie każdy z każdym.

  • 18.05.2022

    Skrzaty na festynie rodzinnym (2015)

    W niedzielę 15 maja skrzaty G1 z rocznika 2015 brały udział w festynie rodzinnym w Pleszewie, organizowanym przez miejscowy Klub Sportowy Stal Pleszew. Podczas tego dnia były organizowane gry z miejscowymi zawodnikami (2013 i młodsi) oraz wiele innych atrakcji, sportowych i nie tylko.

  • 18.05.2022

    Drugie miejsce w Bielik Cup 2022! (2013)

    Zespół żaków udał się w weekend na finały turnieju Bielik Cup 2022 do Krakowa. Podopieczni trenerów Piotra Kleczewskiego i Dominika Rogowskiego w sobotę zdominowali swoją grupę i wygrali wszystkie mecze, natomiast w niedzielę brali udział w meczach fazy finałowej. Po emocjonujących starciach nasz zespół w drodze do finału pokonał kolejno Football Family Zakopane, GKS Katowice oraz APR Poznań. Dopiero w finale lepsza okazała się Wisła Kraków. Chłopcy osiągnęli ogromny sukces zdobywając srebrny medal w tak mocno obsadzonym turnieju!

  • 18.05.2022

    Ligowe granie z LPFA Gniezno (2012)

    Zespół orlików młodszy Polonii Środa Wielkopolska zagrał w niedzielę ligowy mecz w kategorii orlika starszego z LPFA Gniezno. Przed meczem odbyła się również gra kontrolna.

  • 18.05.2022

    Zwycięstwo z Wartą Poznań (2011)

    W mecz I ligi okręgowej orlików zespół Polonii Środa Wielkopolska pokonał na wyjeździe Wartę Poznań 4:2 (2:1). Wynik spotkania otworzył Giovani Henriquez-Gajda, a później hat tricka dołożył Adam Jankowski. Druga drużyna wygrała w III lidze okręgowej 10:2 z Orlikiem Miłosław.

  • 17.05.2022

    Trzy mecze ligowe młodzików (2010)

    Pierwszy zespół młodzików młodszych przegrał 0:5 (0:3) z Mieszkiem Gniezno w meczu I ligi wojewódzkiej. Drugi zespół pokonał na wyjeździe 4:0 (1:0) AKF Poznań po bramkach Bartosza Nowickiego, Marcela Kalety, Jakuba Przybylskiego oraz Franciszka Leżały. Trzecia drużyna przegrała 1:7 (0:3) z Pelikanem Niechanowo, a jedynego gola strzelił z rzutu karnego Wojciech Ignaszewski.

  • 17.05.2022

    Zwycięstwo i porażka młodzików (2009)

    Rywalizujący w I lidze okręgowej zespół młodzików starszych przegrał na swoim boisku 0:2 (0:1) z liderem tabeli - Mieszkiem Gniezno. Mecz był dość wyrównany, ale goście wykazali się lepszą skutecznością i zainkasowali trzy punkty. Drugi zespół natomiast bez większych problemów pokonał Spartę Sklejkę Orzechowo 3:1 (2:0) w rozgrywkach III ligi okręgowej. Bramki strzelali: Marcel Kuźniewski - dwie, a także Krzysztof Maciejewski.

  • 17.05.2022

    Trzy punkty zdobyte w Koninie (2008)

    W meczu 10. kolejki I ligi wojewódzkiej trampkarzy młodszych Poloniści pokonali na wyjeździe zespół Górnika Konin 4:2. Do przerwy nasz zespół prowadził 1:0 po trafieniu Patryka Karczewskiego, po przerwie dwie bramki zdobył Mikołaj Kowalski, natomiast czwarty gol to samobójcze trafienie rywala. Po tym spotkania zespół Polonii awansował na pierwsze miejsce w ligowej tabeli.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.