30.09.2019
Program obchodów stulecia KlubuWielkimi krokami zbliża się stulecie naszego klubu. W związku z tym prezentujemy Wam plan obchodów tej ważnej rocznicy i już teraz zapraszamy na wszelkie wydarzenia rocznicowe.
W imieniu Komitetu Obchodów 100-lecia KS Polonia Środa przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące wydarzeń, które zaplanowaliśmy aby uczcić 100-lecie naszego Klubu.
- Patronat nad Obchodami :
- Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak
- Starosta Średzki Ernest Iwańczuk
- Burmistrz Miasta Środa Wielkopolska Piotr Mieloch
- Wykonanie Muralu na ścianie bloku ul. Sportowa 3 . Projekt i wykonanie Przemysław Zalesiński. Uroczyste odsłonięcie Muralu wraz Kibicami KS POLONIA piątek 4 października 19.00 . RACOWISKO
- Sportowy weekend na 100-lecie KS Polonia Środa Wielkopolska ( szczegóły w załączniku ). Najważniejsze punkty: Mecz zespołu Kobiet Polonii z KKPK Medyk Konin, Mecz zespołu seniorów Polonii z Polonią Środa Śląska, Mecz zespołu Oldboys Polonia z Oldboys KKS Lech Poznań, Mecz zespołu seniorów MKS Środa z Reprezentacja Polski U21 w hokeju na trawie, Turniej piłki ręcznej seniorów.
- Odsłonięcie Tablicy Pamiątkowej na Stadionie Średzkim 7 października 15.30 . Projektant Adam Wójkiewicz . Wykonawca Piotr Garstka
- Wydanie książki pt.” Byliśmy, jesteśmy, będziemy 100 lat Klubu Sportowego Polonia w Środzie Wielkopolskiej „. Autor: Paweł Zięty. Premiera książki podczas Akademii.
- Uroczysta Akademia w poniedziałek 7 października o godz. 16.00 w Hali Technikum Rolniczego w Środzie . Scenariusz Piotr Pajchrowski. Prowadzący : Krzysztof Ratajczak ( Radio Poznań ) Piotr Pajchrowski.
- Mała gastronomia i liczne atrakcje dla dzieci (dmuchańce)
Tak szeroki zakres wydarzeń jest możliwy, dzięki współpracy wielu osób i instytucji. Wsparcia finansowego udzieliły : Gmina Środa Wielkopolska, Starostwo Powiatowe w Środzie , Urząd, Marszałkowski, osoby prywatne . Na ten cel przeprowadzono także zrzutkę publiczną.

Najnowsze aktualności
-
19.05.2022
Żaki grały turnieje ligowe (2014)
W sobotę zespół Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2014) wystawił do gry trzy drużyny będąc gospodarzem turnieju ligowego Wielkopolskiego ZPN żaków młodszych. W turnieju wzięło udział łącznie 8 zespołów: dwie drużyny Warty Śrem, AP Reissa Poznań, Akademia Orlika Miłosław, Kotwica Kórnik oraz trzy ekipy Polonistów. Mecze rozgrywane były na trzech boiskach i trwały 12 minut w systemie każdy z każdym.
-
18.05.2022
Skrzaty na festynie rodzinnym (2015)
W niedzielę 15 maja skrzaty G1 z rocznika 2015 brały udział w festynie rodzinnym w Pleszewie, organizowanym przez miejscowy Klub Sportowy Stal Pleszew. Podczas tego dnia były organizowane gry z miejscowymi zawodnikami (2013 i młodsi) oraz wiele innych atrakcji, sportowych i nie tylko.
-
18.05.2022
Drugie miejsce w Bielik Cup 2022! (2013)
Zespół żaków udał się w weekend na finały turnieju Bielik Cup 2022 do Krakowa. Podopieczni trenerów Piotra Kleczewskiego i Dominika Rogowskiego w sobotę zdominowali swoją grupę i wygrali wszystkie mecze, natomiast w niedzielę brali udział w meczach fazy finałowej. Po emocjonujących starciach nasz zespół w drodze do finału pokonał kolejno Football Family Zakopane, GKS Katowice oraz APR Poznań. Dopiero w finale lepsza okazała się Wisła Kraków. Chłopcy osiągnęli ogromny sukces zdobywając srebrny medal w tak mocno obsadzonym turnieju!
-
18.05.2022
Ligowe granie z LPFA Gniezno (2012)
Zespół orlików młodszy Polonii Środa Wielkopolska zagrał w niedzielę ligowy mecz w kategorii orlika starszego z LPFA Gniezno. Przed meczem odbyła się również gra kontrolna.
-
18.05.2022
Zwycięstwo z Wartą Poznań (2011)
W mecz I ligi okręgowej orlików zespół Polonii Środa Wielkopolska pokonał na wyjeździe Wartę Poznań 4:2 (2:1). Wynik spotkania otworzył Giovani Henriquez-Gajda, a później hat tricka dołożył Adam Jankowski. Druga drużyna wygrała w III lidze okręgowej 10:2 z Orlikiem Miłosław.
-
17.05.2022
Trzy mecze ligowe młodzików (2010)
Pierwszy zespół młodzików młodszych przegrał 0:5 (0:3) z Mieszkiem Gniezno w meczu I ligi wojewódzkiej. Drugi zespół pokonał na wyjeździe 4:0 (1:0) AKF Poznań po bramkach Bartosza Nowickiego, Marcela Kalety, Jakuba Przybylskiego oraz Franciszka Leżały. Trzecia drużyna przegrała 1:7 (0:3) z Pelikanem Niechanowo, a jedynego gola strzelił z rzutu karnego Wojciech Ignaszewski.
-
17.05.2022
Zwycięstwo i porażka młodzików (2009)
Rywalizujący w I lidze okręgowej zespół młodzików starszych przegrał na swoim boisku 0:2 (0:1) z liderem tabeli - Mieszkiem Gniezno. Mecz był dość wyrównany, ale goście wykazali się lepszą skutecznością i zainkasowali trzy punkty. Drugi zespół natomiast bez większych problemów pokonał Spartę Sklejkę Orzechowo 3:1 (2:0) w rozgrywkach III ligi okręgowej. Bramki strzelali: Marcel Kuźniewski - dwie, a także Krzysztof Maciejewski.
-
17.05.2022
Trzy punkty zdobyte w Koninie (2008)
W meczu 10. kolejki I ligi wojewódzkiej trampkarzy młodszych Poloniści pokonali na wyjeździe zespół Górnika Konin 4:2. Do przerwy nasz zespół prowadził 1:0 po trafieniu Patryka Karczewskiego, po przerwie dwie bramki zdobył Mikołaj Kowalski, natomiast czwarty gol to samobójcze trafienie rywala. Po tym spotkania zespół Polonii awansował na pierwsze miejsce w ligowej tabeli.




























































