27.09.2015
Potwierdzili dominację w swojej grupie (2007)Na drugi turniej w rozgrywkach ligowych nasi piłkarze i jedna piłkarka (Marta Wujek) – podopieczni Marcina Duchały udali się tym razem do Suchego Lasu, gdzie ponownie zmierzyli się z rówieśnikami z Kłosa Zaniemyśl, Warty Śrem i Red BOX Suchego Lasu Poznań – gospodarzami Turnieju.
Red BOX Suchy Las Poznań - Polonia Środa 0:4.
Bramki dla Polonii: Borys Markiewicz, Bruno Urbański, Oskar Pawlak, Adrian Fiołka x1.
W meczu tym nasi piłkarze zepchnęli od samego początku drużynę gospodarzy do obrony. Potwierdzeniem dużej przewagi naszego zespołu były bramki zdobyte przez Borysa Markiewicza bezpośrednio z rzutu rożnego), Bruna Urbańskiego (strzał z pola karnego), Oskara Pawlaka (po doskonałym dośrodkowaniu Borysa Markiewicza) i ponownie przepięknej urody bramka strzelona przez naszego obrońcę Adriana Fiołkę zza pola karnego.
Przez całe spotkanie gospodarze praktycznie tylko raz zagrozili poważniej naszej bramce, ale na posterunku stanął nasz bramkarz Marcel Możewski, który ładnie obronił strzał napastnika gospodarzy.
Polonia Środa – Kłos Zaniemyśl 4:2.
Bramki dla Polonii: Marcin Skrobich x2, Kuba Wujek i Borys Markiewicz x1.
Mecz ten nie rozpoczął się po naszej myśli, zawodnicy Kłosa Zaniemyśl zaskoczyli naszych obrońców i bramkarza i zrobiło się 0:1. Odpowiedź za naszej strony była błyskawiczna za sprawą Marcina Skrobicha, który pokonał ładnym strzałem z pola karnego bramkarza Kłosa. Poźniej w swoim stylu Jakub Wujek z rzutu wolnego daje nam prowadzenie w meczu. Ambitnie grający w tym meczu młodzi zawodnicy Kłosa doprowadzają ponownie do remisu 2:2. Ostatnie słowo należało do nas i za sprawą Borysa Markiewicza (bramka zdobyta ponownie bezpośrednio z rzutu rożnego) i Marcina Skrobicha (kopia pierwszej bramki) zwyciężyliśmy 4:2.
Warta Śrem – Polonia Środa 0:3.
Bramki dla Polonii: Marcin Skrobich, Jan Pośledni i Marcin Maląg x 1.
Mecz z wiceliderem tabeli zapowiadał się emocjonująco. I tak też było. Na początku nasi zawodnicy osiągnęli w nim optyczną przewagę, czego potwierdzeniem była bramka zdobyta przez naszego kapitana, po doskonałym dograniu piłki przez Jakuba Wujka z rzutu wolnego. Nasi przeciwnicy nie pozostawali dłużni – mieliśmy trochę szczęścia – gdyż w tym fragmencie gry uratowała nas poprzeczka. Na 2:0 wynik podwyższył Jasiu Pośledni. Poźniej zawodnicy ze Śremu mięli jeszcze słupek. „Kropkę nad i” w tym meczu postawił Marcin Maląg, który podwyższył wynik na 3:0 strzałem z pola karnego. Z przebiegu gry zwycięstwo naszego zespołu jak najbardziej zasłużone, lecz chyba trochę za wysokie, ale jak to się mówi szczęście sprzyja lepszym.
Przed naszymi piłkarzami w rundzie jesiennej jeszcze wyjazdy do Śremu (10.10) i Zaniemyśla (24.10).
Polonia wystąpiła w składzie: Marcel Możewski (b), Jakub Wujek, Adrian Fiołka, Borys Markiewicz, Oskar Pawlak, Marcin Skrobich (kpt), Marcin Maląg, Jan Pośledni, Jakub Witczak, Marcel Pieszke, Bruno Urbański i Marta Wujek.
Najnowsze aktualności
-
18.09.2013
Czas na rezerwy Lecha
W meczu dziewiątej kolejki III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej piłkarze Polonii Środa Wielkopolska zmierzą się na wyjeździe z liderem tabeli Lechem II Poznań. Spotkanie odbędzie się we Wronkach bo właśnie tam lechici rozgrywają swoje mecze domowe.
-
17.09.2013
Orliki młodsze dzielnie walczyły z Wartą
W piątek w godzinach popołudniowych rocznik, 2004 czyli orliki młodsze Polonii wyjechały na ciężki mecz do Poznania, aby zmierzyć się z tamtejszą Wartą. Mecz został rozegrany w trudnych warunkach przy ciągle padającym deszczu i panującym chłodzie. Faworytem przed tym spotkaniem była na pewno Warta, ale po meczu, co niektórzy swoje zdanie zapewne by zmienili.
-
17.09.2013
Wysoka wygrana dziewczyn z Grodziskiem
W dniu 15.09.2013r. o godz. 16.00 na stadionie w Środzie Wielkopolskiej odbył się mecz o mistrzostwo II ligi kobiet pomiędzy Polonią,a GSS Grodzisk Wielkopolski.
-
17.09.2013
Skrót meczu dziewczyn z GSS Grodzisk
Zapraszamy wszystkich kibiców do obejrzenia skrótu wideo z niedzielnego meczu ligowego dziewczyn przeciwko GSS Grodzisk Wielkopolski. Spotkanie zakończyło się wygraną średzianek 7:3.
-
16.09.2013
Zdjęcia z meczu dziewczyn
Zapraszamy wszystkich kibiców do obejrzenia galerii zdjęć z niedzielnego meczu II ligi kobiet w którym zespół Polonii Środa Wielkopolska wysoko pokonał GSS Grodzisk Wielkopolski 7:3.
-
16.09.2013
Trampkarze rozgromili Mikołaja
Na swój drugi mecz w tym sezonie trampkarze udali się w sobotę 14 września do Dominowa. Cały zespół podbudowany cennym zwycięstwem z Wartą Śrem pragnął podtrzymać dobrą passę i w tym spotkaniu. W pełni im się to udało , bo nie dali żadnych szans swoim rywalom aplikując im aż 19 bramek nie tracąc żadnej. Gdyby nasi zawodnicy w pierwszej połowie wykorzystali wszystkie swoje sytuacje wynik mógłby być jeszcze bardziej okazały, a tak tylko sześć razy piłka po strzałach Polonistów lądowała w bramce gospodarzy.





















































