27.09.2015
Potwierdzili dominację w swojej grupie (2007)Na drugi turniej w rozgrywkach ligowych nasi piłkarze i jedna piłkarka (Marta Wujek) – podopieczni Marcina Duchały udali się tym razem do Suchego Lasu, gdzie ponownie zmierzyli się z rówieśnikami z Kłosa Zaniemyśl, Warty Śrem i Red BOX Suchego Lasu Poznań – gospodarzami Turnieju.
Red BOX Suchy Las Poznań - Polonia Środa 0:4.
Bramki dla Polonii: Borys Markiewicz, Bruno Urbański, Oskar Pawlak, Adrian Fiołka x1.
W meczu tym nasi piłkarze zepchnęli od samego początku drużynę gospodarzy do obrony. Potwierdzeniem dużej przewagi naszego zespołu były bramki zdobyte przez Borysa Markiewicza bezpośrednio z rzutu rożnego), Bruna Urbańskiego (strzał z pola karnego), Oskara Pawlaka (po doskonałym dośrodkowaniu Borysa Markiewicza) i ponownie przepięknej urody bramka strzelona przez naszego obrońcę Adriana Fiołkę zza pola karnego.
Przez całe spotkanie gospodarze praktycznie tylko raz zagrozili poważniej naszej bramce, ale na posterunku stanął nasz bramkarz Marcel Możewski, który ładnie obronił strzał napastnika gospodarzy.
Polonia Środa – Kłos Zaniemyśl 4:2.
Bramki dla Polonii: Marcin Skrobich x2, Kuba Wujek i Borys Markiewicz x1.
Mecz ten nie rozpoczął się po naszej myśli, zawodnicy Kłosa Zaniemyśl zaskoczyli naszych obrońców i bramkarza i zrobiło się 0:1. Odpowiedź za naszej strony była błyskawiczna za sprawą Marcina Skrobicha, który pokonał ładnym strzałem z pola karnego bramkarza Kłosa. Poźniej w swoim stylu Jakub Wujek z rzutu wolnego daje nam prowadzenie w meczu. Ambitnie grający w tym meczu młodzi zawodnicy Kłosa doprowadzają ponownie do remisu 2:2. Ostatnie słowo należało do nas i za sprawą Borysa Markiewicza (bramka zdobyta ponownie bezpośrednio z rzutu rożnego) i Marcina Skrobicha (kopia pierwszej bramki) zwyciężyliśmy 4:2.
Warta Śrem – Polonia Środa 0:3.
Bramki dla Polonii: Marcin Skrobich, Jan Pośledni i Marcin Maląg x 1.
Mecz z wiceliderem tabeli zapowiadał się emocjonująco. I tak też było. Na początku nasi zawodnicy osiągnęli w nim optyczną przewagę, czego potwierdzeniem była bramka zdobyta przez naszego kapitana, po doskonałym dograniu piłki przez Jakuba Wujka z rzutu wolnego. Nasi przeciwnicy nie pozostawali dłużni – mieliśmy trochę szczęścia – gdyż w tym fragmencie gry uratowała nas poprzeczka. Na 2:0 wynik podwyższył Jasiu Pośledni. Poźniej zawodnicy ze Śremu mięli jeszcze słupek. „Kropkę nad i” w tym meczu postawił Marcin Maląg, który podwyższył wynik na 3:0 strzałem z pola karnego. Z przebiegu gry zwycięstwo naszego zespołu jak najbardziej zasłużone, lecz chyba trochę za wysokie, ale jak to się mówi szczęście sprzyja lepszym.
Przed naszymi piłkarzami w rundzie jesiennej jeszcze wyjazdy do Śremu (10.10) i Zaniemyśla (24.10).
Polonia wystąpiła w składzie: Marcel Możewski (b), Jakub Wujek, Adrian Fiołka, Borys Markiewicz, Oskar Pawlak, Marcin Skrobich (kpt), Marcin Maląg, Jan Pośledni, Jakub Witczak, Marcel Pieszke, Bruno Urbański i Marta Wujek.
Najnowsze aktualności
-
05.10.2013
Polonia rozbita w Warlubiu
W meczu 11. kolejki III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej piłkarze średzkiej Polonii przegrali w Warlubiu z Startem 1:4. Jedynego gola dla polonistów zdobył Dominik Mucha w 87. minucie.
-
05.10.2013
Relacja LIVE Start - Polonia
Już dziś piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrają kolejny mecz o mistrzostwo III ligi. Poloniści spotkają się na boisku w Warlubiu z beniaminkiem rozgrywek Startem.
-
04.10.2013
Dziewczyny podejmą Victorię Sianów
W niedzielę o godzinie 15 zespół kobiet średzkiej Polonii podejmować będzie na własnym boisku w meczu 6. kolejki II ligi Victorię SP Sianów.
-
04.10.2013
Polonia II zagra u siebie
O kolejne ligowe punkty w najbliższą niedzielę walczyć będzie drugi zespół Polonii Środa Wielkopolska. Podopieczni Roberta Halaburdy podejmą na własnym stadionie LKS Kicin.
-
03.10.2013
Rozgrywki młodzieży
W najbliższą sobotę kolejne mecze ligowe rozegrają drużyny młodzieżowe naszego klubu.
-
03.10.2013
Żaki młodsze nadal bez straty punktów
W środowe popołudnie drużyna żaków 2006 rozegrała na własnym boisku zaległy mecz ligowy z Liderem Swarzędz.
-
03.10.2013
Pechowa porażka młodzików
We wtorkowe popołudnie młodzicy rozegrali swój zaległy mecz. Poloniści tym razem występowali w roli gospodarza zawodów. Przeciwnikiem naszej drużyny był zespół Oranje Sport Poznań.
-
02.10.2013
Daleki wyjazd do Warlubia
W meczu 11. kolejki III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej drużyna Polonii Środa Wielkopolska zmierzy się na wyjeździe z Startem Warlubie. Będzie to trzecie w tym sezonie spotkanie średzian z beniaminkiem. Dotychczas lepsi okazywali się w tych starciach rywale.





















































