OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

05.10.2013

Polonia rozbita w Warlubiu

W meczu 11. kolejki III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej piłkarze średzkiej Polonii przegrali w Warlubiu z Startem 1:4. Jedynego gola dla polonistów zdobył Dominik Mucha w 87. minucie.

Pierwszy strzał w meczu oddali poloniści za sprawą Łukasza Przybyłka który sprawił czujność bramkarza gospodarzy uderzeniem z dalszej odległości. Po chwili bardzo niecelnym strzałem popisał się Szymon Maziarz. Gospodarze w początkowym okresie spotkania mieli przewagę, którą udokumentowali golem zdobytym w 12. minucie. Po czwartym rzucie rożnym Bartłomiej Kowalski głową umieścił futbolówkę w siatce. Niestety pięć minut później miejscowi znów mieli korner, który ponownie zamienili na bramkę. Tym razem ładnym strzałem z woleja popisał się Przemysław Sulej. Po chwili ponownie zaspali obrońcy naszego zespołu dopuszczając Grzegorza Domżalskiego do sytuacji bramkowej. Na szczęście zawodnik gospodarzy będąc tylko przed Patrykiem Guzikowski uderzył nad poprzeczką. W kolejnych minutach przewagę na placu gry osiągnęli podopieczni Czesława Owczarka. Poloniści mimo to nie potrafili stwarzać sobie okazji bramkowych. Strzały zza pola karnego oddawali Jakub Solarek, Dawid Lisek i Dominik Mucha, jednak były one niecelne. W 34. minucie gola mógł zdobyć Adrian Błaszak, który wcześniej zastąpił kontuzjowanego Radosława Barabasza. Po złym wybiciu piłki przez bramkarza nasz wychowanek próbował przelobować golkipera, ale uczynił to za mocno. Ostatecznie po pierwszej połowie w której poloniści nie mieli pomysłu na rozpracowanie obrony Startu prowadzili gospodarze 2:0.

Na początku drugiej części gry Michał Zarembski postraszył średzian uderzając minimalnie obok dalszego słupka bramki Polonii. Następnie do odrabiania strat ruszyli poloniści. Strzały Damiana Buczmyi Igora Jurgi były blokowane, a Łukasza Przybyłka i Dominika Muchy były niecelne. W 53. minucie Damian Buczmą zastąpił Krystian Pawlak, a cztery minuty później na murawie pojawił się Marcin Falgier zmieniając Łukasza Przybyłka. Mimo ciągłych ataków nasz zespół wciąż był nieskuteczny. W 63. minucie po dośrodkowaniu Marka Matysiaka, Igor Jurga głową trafił w dobrze ustawionego bramkarza. Sześćdziesiąt sekund później Jakub Solarek urwał się obrońcom jednak nie potrafił wycelować w bramkę. Gdy Polonia atakowała Start wykorzystał braki w obronie i Michał Zarembski w 69. minucie strzałem w okienko podwyższył prowadzenie na 3:0. Niedługo później średzian uratował Patryk Guzikowski wygrywając sytuację sam na sam z Adrianem Kurowskim. W 81. minucie ponownie o sobie znać dał Grzegorz Domżalski uderzając z bliskiej odległości nad bramką. Chwilę wcześniej boisko opuścił Igor Jurga a jego miejsce zajął Mateusz Pluciński. Trzy minuty przed końcem strzał z szesnastu metrów Dominika Muchy w końcu znalazł drogę do bramki. Na odrabianie strat było już jednak za późno, a na dodatek Grzegorz Domżalski po dośrodkowaniu z rzutu wolnego przelobował Patryka Guzikowskiego ustalając wynik spotkania na 4:1 dla Startu Warlubie.

Start Warlubie - Polonia Środa 4:1 (2:0)

Bartłomiej Kowalski 12, Przemysław Sulej 17, Michał Zarembski 69, Grzegorz Domżalski 89 - Dominik Mucha 87

Start: 1. Mateusz Wiśniewski, 3. Tomnasz Adamczyk, 13. Jakub Dreszler, 2. Robert Frasz, 15. Kamil Zieliński, 14. Szymon Maziarz, 5. Bartłomiej Kowalski, 17. Adrian Kural (86' 10. Łukasz Burkiewicz), 7. Przemysław Sulej (68' 6. Dawid Górski), 11. Michał Zarembski (90' 18. Dariusz Wójcik,), 9. Grzegorz Domżalski 

rezerwowi: 91. Mateusz Zaniewski, 6. Dawid Górski, 10. Łukasz Burkiewicz, 18. Dariusz Wójcik, 8. Karol Gonkowski, 16. Mikołaj Kuczmiński

trener: Dariusz Porbes

Polonia: 27. Patryk Guzikowski, 2. Marek Matysiak, 13. Maciej Gendek, 5. Radosław Barabasz (27' 6. Adrian Błaszak), 7. Paweł Przybyłek, 14. Dominik Mucha, 8. Łukasz Przybyłek (57' 23. Marcin Falgier,), 4. Dawid Lisek, 26. Damian Buczma (53' 9. Krystian Pawlak,), 20. Jakub Solarek, 25. Igor Jurga (76' 17. Mateusz Pluciński)

rezerwowi: 94. Dawid Nowak, 9. Krystian Pawlak, 6. Adrian Błaszak, 23. Marcin Falgier, 10. Marcin Duchała, 77. Michał Stańczyk, 17. Mateusz Pluciński

trener: Czesław Owczarek

Zółte kartki: Zieliński, Sulej, Domżalski, Burkiewicz (Start) - Solarek, Ł. Przybyłek (Polonia) 

Widzów: 100

Sędzia: Sławomir Winiecki (Zamość)

Najnowsze aktualności

  • 09.12.2025

    Polonia piąta w SBG Cup (2012)

    Polonia 2012 zajęła piąte miejsce w weekendowym turnieju SBG Jarocin Cup. Nasz zespół w fazie eliminacyjnej zajął drugie miejsce w grupie B za plecami Śląska Wrocław i awansował do fazy finałowej, by stanąć do walki o medale. W ćwierćfinale Poloniści przegrali 1:4 z Arkonią Szczecin i pozostała im walka o miejsca 5-8. Następnie nasz zespół wygrał 2:1 z Talentem Warszawa, a w meczu o 5. miejsce pokonał Gwardię Koszalin.

  • 03.12.2025

    Tabele końcowe lig młodzieżowych - jesień 2025/2026

    Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej opublikował zweryfikowane tabele końcowe rozgrywek młodzieżowych w rundzie jesiennej sezonu 2025/2026.

  • 02.12.2025

    Nieudane pożegnanie z 1. ligą wojewódzką (2012)

    W zaległym meczu 1. ligi wojewódzkiej, kończącym te rozgrywki, zespół Polonii 2012 przegrał w Pleszewie 3:6 (1:3) z Lechem Poznań/Południe. Bramki dla naszej drużyny, która wiosną będzie rywalizować w 2. lidze wojewódzkiej, strzelali Bartłomiej Krajewski - dwie, a także Tymoteusz Włodarczak.

  • 01.12.2025

    Polonia ósma w Błażejewku (2011)

    Polonia 2011 w weekend wzięła udział w turnieju Pro-Turnieje Winter Cup, który rozgrywany był w Błażejewku. Nasz zespół najpierw w grupie C zajął trzecie miejsce za placami późniejszego triumfatora Znicza Pruszków oraz drugiego Žalgirisa Kowno. Następnego dnia w grupie Silver średzka drużyna wygrała trzy mecze i raz zremisowała, dzięki czemu zajęła drugie miejsce, a ósme w całym turnieju. Najlepszym strzelcem turnieju był Mikołaj Podlak, który strzelił osiem goli.

  • 01.12.2025

    Futsal: Polonia U-17 bez awansu do turnieju finałowego (Juniorki)

    Zespół juniorek Polonii Środa Wielkopolska mimo dzielnej walki nie wywalczył awansu do turnieju finałowego Młodzieżowych Mistrzostw Polsku U-17 kobiet w futsalu. O braku awansu zadecydowała minimalna porażka 2:3 z Unią Opole. Ponadto Polonistki wygrały 8:0 z Rolnikiem Głogówek, a także przegrywały 0:3 z Rekordem Bielsko-Biała i Śląskiem Wrocław.

  • 01.12.2025

    HPP: Komplet zwycięstw Polonii (2013)

    Polonia 2013 w kompletem zwycięstw zakończyła pierwszy turniej z cyklu Halowego Pucharu Prezesa WZPN, który rozgrywany był w Golinie. Nasz zespół, rywalizujący w strefie konińskiej, wygrywał kolejno 3:0, 5:0, 4:0, 2:1, 2:1. Drugi turniej podopieczni Bartosza Kadrzyńskiego oraz Jędrzeja Kujawy rozegrają 13 grudnia w Tuliszkowie.

  • 29.11.2025

    Futsal: Polonia U-17 awansowała do II fazy (2009/2010)

    Polonia 2009/2010 bez straty gola wygrała sobotni turniej I fazy eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-17 w futsalu. W hali w Zaniemyślu nasz zespół wygrywał kolejno 7:0 z III LO Futsal Leszno, 7:0 z Iskrą Kochlice oraz 2:0 z Polonią 1912 Leszno! Druga faza eliminacji, do której awans z grupy 3. wywalczyła też Polonia 1912 Leszno, zostanie rozegrana w terminie 20/21 grudnia.

  • 27.11.2025

    Transmisja meczu z Flotą

    Zapraszamy Was na transmisję ze spotkania ligowego z Flotą Świnoujście/

    Transmisja oczywiście z komentarzem 

    Początek transmisji w piątek 28 listopada o godzinie 12:50

    Realizacja transmisji:

    PoloniaTV

    Łukasz Szarzyński

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.