30.09.2013
Porażka żaków starszych po wyrównanym spotkaniuW niedzielę 30 września o godzinie 10 odbył się kolejny mecz ligowy Żaków 2005. Tym razem poloniści wybrali się na mecz wyjazdowy do Gniezna a ich rywalem była drużyna miejscowej Szkoły Futbolu. Niestety średzianie po raz kolejny przegrali wyrównane spotkanie 2:0.
Pierwsze minuty spoktania należały do gospodarzy. Widać było że poloniści przespali początek meczu, brak koncentracji dał się zauważyć głównie w obronie. Gospodarze wykorzystują to w 3 minucie spotkania i zdobywają bramkę po niepewnej interwencji naszego bramkarza Jasia Węclewskiego. Średzianie w pierwszej połowie próbowali atakować głównie kontratakować. Było kilka sytuacji do zdobycia bramki jednak w 14 minucie to gospodarze podwyższają na 2:0. Po raz kolejny wykorzystują zamieszanie w polu karnym. Wynik do przerwy nie ulega już zmianie.
Druga cześć spotkania do zupełnie inna gra Polonii. To gospodarze musieli się bronić a średzianie byli drużyną atakującą. Już w pierwszych 5 minutach mogli odrobić straty z pierwszej połowie jednak bramkarz gospodarzy świetnie interweniuje. Zawodnicy z Gniezna też mieli swoje sytuację na zdobycie kolejnych bramek jednak w tej części spotkania obrona średzian była skoncentrowana i nie pozwalała na tak wiele rywalom. Świetnie w bramce spisywał się Jasiu Węclewski. W końcówce spotkania kilka znakomitych sytuacji do zdobycia bramki nie wykorzystują: Mateusz Rosiak, Mateusz Duszczak i Kacper Miluszyński. Wynik spotkania już nie ulega zmianie i Polonia przegrywa 2:0.
Polonia zagrała w składzie: J.Węclewski, D.Rutkowski, K.Grześkowiak, F.Grześkowiak, M.Wawroski, M.Walczak, F.Hoffmann, M.Rosiak, P.Krajewski, M.Duszczak, J.Góźdź, W. Grajek, W.Kubisiak, M.Stratyński, F.Urbański, K.Wawrzyniak, K.Nowak, B.Miedziak, P.Kmieciak, K.Miluszyński, J.Łapigrosz, W.Węclewski.
Kolejne spotkanie Żaków odbędzie się już w sobotę 05 pażdziernika o godzinie 11. Tym razem rywalem średzian będzie drużyna Gniewka Gniezno i miejmy nadzieję że tym razem uda się wygrać to spotkanie.
Najnowsze aktualności
-
26.04.2024
Transmisja ze Starogardu
W spotkaniu 27. kolejki III ligi grupy 2 sezonu 2023/24 piłkarze Polonii Środa zmierzą się z KP Starogard Gdański. Z tego meczu przeprowadzimy bezpośrednią transmisję na naszym kanale na You Tubie.
Początek transmisji w sobotę 27 kwietnia o godzinie 13:45.
-
25.04.2024
Remis w Kępnie (2012)
W wyjazdowym meczu ósmej kolejki I ligi wojewódzkiej młodzików młodszych zespół Polonii 2012 zremisował 2:2 (1:1) z UKS AP Reissa Kępno. Poloniści dwukrotnie gonili wynik, ale za sprawą trafień Jeremiego Sójki i Witolda Chojnackiego wywalczyli punkt. W ligowej tabeli nasza drużyna zajmuje drugie miejsce, trzy punkty za Polonią 1912 Leszno, z którą podopieczni Bartosza Tomaszewskiego i Michała Furmańczyka zmierzą się już w nadchodzący weekend.
-
25.04.2024
Wysoka wygrana w Kępnie (2009)
Dobrą passę kontynuują trampkarze starsi, którzy wczoraj odnieśli czwarte zwycięstwo z rzędu. Polonia 2009 w wyjazdowym meczu ligi profesjonalnej wygrała 5:1 z UKS AP Reissa Kępno i po pierwszej serii gier plasuje się na czwartym miejscu w ligowej tabeli. W sobotę rozpoczną się rewanże.
-
25.04.2024
Powrót do ligowej rzeczywistości
Po środowych zmaganiach pucharowych piłkarze Polonii Środa wracają do ligowej rzeczywistości i już w sobotę zmierzą się na wyjeździe z KP Starogard Gdański. Od spotkania z ekipą Klubu Piłkarskiego Starogard oficjalnie swoją przygodę z Polonią Środa rozpoczynał Paweł Kutynia.
-
24.04.2024
Polonia w półfinale pucharu
W środę 24 kwietnia na Stadionie Średzkim piłkarze Polonii Środa podejmowali w ramach spotkania Wielkopolskiego Pucharu Polski innego trzecioligowca Noteć Czarnków. Stawką tego pojedynku był awans do półfinału tych rozgrywek.
-
24.04.2024
Kokoszanek na zgrupowaniu kadr
Trener bramkarzy Polonii Środa Wielkopolska Michał Kokoszanek uczestniczy w zgrupowaniu Makroregionalnych Kadr Wojewódzkich. Zgrupowanie odbywa się w dniach 21-26 kwietnia 2024 roku w Ostródzie
-
23.04.2024
Turnieje ligowe żaków (2015)
W sobotę obie drużyny żaków starszych Polonii wzięły udział w turniejach ligowych rozgrywek bezwynikowych Wielkopolskiego ZPN. Grupa biała rywalizowała w Poznaniu przy ulicy Bułgarskiej, natomiast grupa czerwona rywalizowała w Kamionkach.
-
23.04.2024
Orlicy zagrali w Śremie (2013)
W sobotę w Śremie kolejny turniej w ramach rozgrywek ligowych Wielkopolskiego ZPN rozegrali orlicy Polonii (rocznik 2013 II).



























































