OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

23.04.2024

Turnieje ligowe żaków (2015)

W sobotę obie drużyny żaków starszych Polonii wzięły udział w turniejach ligowych rozgrywek bezwynikowych Wielkopolskiego ZPN. Grupa biała rywalizowała w Poznaniu przy ulicy Bułgarskiej, natomiast grupa czerwona rywalizowała w Kamionkach.

Na stadion przy Bułgarskiej w Poznaniu udała się grupa biała, a gospodarzem była LPFA Poznań/Grupa Złota. Drużyna stworzyła wiele sytuacji bramkowych, które były skutkiem świetnych akcji indywidualnych oraz zespołowych młodych Polonistów. Kreowanie sytuacji przychodziło z łatwością, jednak nie można tego powiedzieć o skuteczności, bowiem zawodnicy mogli cieszyć się ze zdecydowanie większej liczby bramek. Bardzo jednak cieszy ciągłe zaangażowanie w grę zarówno w obronie i ataku mimo niewykorzystanych sytuacji.

Polonia 2015 I: F1 żak - grupa: Poznań 20
20 kwietnia 2024, godz. 17:30 - Poznań
Gospodarz: LPFA Poznań/Grupa Złota

Uczestnicy turnieju:

 • Błękitni Owińska
 • Lech II Poznań
 • LPFA Poznań/Grupa Złota
 • LPFA Poznań/Grupa Złota II
 • Polonia Środa Wielkopolska

Polonia: Antoni Kulka, Bartosz Wachowiak, Yan Dzendziur, Lena Wawroska, Maciej Małecki, Franciszek Pokładecki, Igor Jaśkowiak, Nikodem Tatarek, Piotr Talaga, Filip Trzciński, Tymon Jędrzejewski, Wiktor Cavaliere, Radosław Polk. Trenerzy: Adrian Wojtysiak oraz Paweł Hoffmann.


Mimo okrojonego składu i braku zmian chłopacy pokazali się ze świetnej strony, a ich zaangażowanie było widoczne w każdym z pięciu rozegranych spotkań. W jednym z nich mimo niekorzystnego wyniku i kilku straconych bramek cały czas prezentowali ogromne chęci gry i zaangażowanie, co przyczyniło się do strzelenia pięciu bramek z rzędu, za co należą im się ogromne brawa.

Polonia 2015 II: F1 żak - grupa: Poznań 7
20 kwietnia 2024, godz. 10:00 - Kamionki
Gospodarz: Avia Kamionki

Uczestnicy turnieju:

 • Avia Kamionki
 • Avia II Kamionki
 • Kotwica II Kórnik
 • Kotwica III Kórnik
 • Lotnik 1997 Poznań
 • Polonia II Środa Wielkopolska

Polonia (grupa czerwona): Artem Zhyhadlo, Artem Nesterchuk, Bartosz Różański, Leon Ruszkiewicz, Julian Gołębiewski. Trenerzy: Paweł Hoffmann oraz Adrian Wojtysiak.

Najnowsze aktualności

 • 29.05.2024

  Akademia: Zapowiedź weekendu (30.05-02.06.2024)

  W środowe popołudnie rozegrane zostaną dwa mecze, które rozpoczną piłkarski długi weekend akademii. W czwartek dwa zespoły trampkarzy zagrają na wyjazdach mecze ligi profesjonalnej, natomiast w sobotę i niedzielę czekają nas zawody na Stadionie Średzkim. W sobotę Polonia 2005 zagra z Przemysławem Poznań, a na boisku w Zielnikach grać będą młodzicy starsi. W niedzielę na płycie głównej Polonia 2009 zmierzy się z Lechem Poznań 2010.

 • 28.05.2024

  Gry wewnętrzne żaków (2015)

  W sobotę 25 maja obie grupy miały zmierzyć się w grach kontrolnych z drużynami Zjednoczonych Września. Miały, ponieważ na dzień przed ustalonymi grami drużyna przeciwna jedna odmówiła sparingów. Trenerom nie udało się znaleźć drużyn w zastępstwie w tak krótkim czasie, dlatego obie grupy rocznika 2015 rozegrały gry wewnętrzne przed zbliżającym się turniejem w Ustce.

 • 28.05.2024

  Skrzaty grały na Stadionie Średzkim (2017)

  W sobotę na Stadionie Średzkim rozegrany został turniej ligowy skrzatów (rocznik 2017 i młodsi), którego gospodarzem był nasz zespół prowadzony przez Marcina Sporakowskiego i Mikołaja Tarczyńskiego. W turnieju wzięły udział zespoły Clescevii Kleszczewo, Maratończyka Brzeźno oraz Meblorza Swarzędz.

 • 28.05.2024

  Kontrolnie z Błękitnymi Owińska (2013)

  Zespół orlików starszych Polonii (rocznik 2013 II) rozegrał mecz sparingowy z rówieśnikami z Akademii Piłkarskiej Błękitni Owińska na boisku ze sztucznej nawierzchnią w Czerwonaku. W niedzielne upalne przedpołudnie Poloniści włożyli wiele starań i sił w grę z dobrze przygotowanym przeciwnikiem.

 • 28.05.2024

  Podział punktów w Słupcy

  W sobotnie popołudnie zespół rezerw Polonii Środa udał się do Słupcy na spotkanie z miejscowym SKP. Rywale do tej pory nie wygrali jeszcze spotkania ligowego więc oczywistym było że to poloniści są głównym faworytem.

 • 28.05.2024

  Kolejne domowe zwycięstwo (2012)

  W rozegranym wczoraj meczu 14. kolejki ligi wojewódzkiej D2 zespół Polonii Środa 2012 wygrał na Stadionie Średzkim 4:2 (2:0) z KKS-em 1925 Kalisz. W tym momencie nasz zespół ma już sześć punktów przewagi nad drugą Polonią 1912 Leszno, która rozegrała jedno spotkanie mniej. Naszej drużynie do rozegrania zostały cztery mecze.

 • 27.05.2024

  Dwie porażki w weekend (Juniorki)

  Zespół juniorek rozegrał w weekend dwa spotkania, ale nie udało się w nich wywalczyć żadnego punktu. W lidze wojewódzkiej juniorek Polonistki przegrały 0:2 z prowadzącym w tabeli Sparks Poznań, natomiast w III lidze okręgowej C2 nasze piłkarki wsparte zawodnikami z Polonii 2010 II przegrały 1:4 z Przemysławem Poznań.

 • 27.05.2024

  Krok od niespodzianki (2013)

  Polonia Środa 2013 była bliska sprawienia niespodzianki w meczu 10. kolejki I ligi okręgowej D2. Nasz zespół do przerwy prowadził 3:0 z Jedynką Luboń, ale ostatecznie przegrał 3:4 z liderem rozgrywek.

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET SREBRNY
BRĄZOWY PARTNERZY
SPONSORZY KOBIET
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.