24.04.2016
Porażka z Wartą (1999/00)W kolejnym meczu ligowym juniorzy młodsi Polonii Środa prowadzeni przez trenera Ireneusza Janickiego zmierzyli się na wyjeździe z zespołem Warty Poznań.
Mecz z Wartą rozpoczął się od zdecydowanych ataków gospodarzy, jednak nasza defensywa nie dopuszczała do sytuacji strzeleckich. Pierwsze 20 minut gra toczyła się na naszej połowie boiska. Dopiero po upływie tego czasu nasi zawodnicy stworzyli sobie sytuację bramkową, ale strzał Marcina Szymorka głową był minimalnie niecelny. Do końca pierwszej połowy gra była już bardziej wyrównana, a żadnej z drużyn nie udało się stworzyć sytuacji bramkowej.
Po przerwie już w 49 minucie straciliśmy bramkę po rzucie wolnym, gdzie nie upilnowaliśmy zawodnika gospodarzy, który strzałem głową zdobył prowadzenie dla Warty. Od tego momentu nasz zespół przejął inicjatywę na boisku i wypracował sobie sytuacje bramkowe jednak strzały Marcina Typańskiego, Wojtka Leporowskiego i Adama Buczmy nie znalazły drogi do bramki. Jedna z akcji Warty na naszą bramkę zakończyła się faulem w polu karnym i gospodarze egzekwowali rzut karny. Mimo dotknięcia piłki rękoma przez naszego bramkarza ta wpadła do bramki i rywale prowadzili już 2:0. Przy wyniku dwa do zera , nasi zawodnicy postawili wszystko na jedna kartę i zagrali na trzech obrońców, jednak nie przyniosło to zmiany rezultatu i z boiska zeszli pokonani.
Na pochwałę zasługuje nasz bramkarz, który w ostatnich minutach cztery razy uchronił nas od utraty gola.
Polonia Środa zagrała w składzie: bramkarz- Dawid Włodarczak; obrona- Piotr Skrobosiński, Stanisław Kiel, Adam Adamczyk, Krzysztof Każmierczak; pomoc- Wojciech Leporowski (68’ Kacper Gołębiewski), Rafał Kościelniak (50’ Szymon Puzicki), Marcin Typański; atak- Mikołaj Zys, Adam Buczma, Marcin Szymorek.
Najnowsze aktualności
-
27.03.2023
Orliki rozpoczęły zmagania (2014)
W niedzielę 26.03.2023r. podopieczni trenera Radosława Piotrowskiego byli gospodarzem turnieju ligowego w kategorii orlików młodszych Wielkopolskiego ZPN. Na boiska wybiegły zespoły: Polonii, Sparty Sklejki Orzechowo, Orlika Miłosław oraz Warty Śrem. Drużyny rywalizowały ze sobą systemem każdy z każdym. Podczas turnieju młodzi piłkarze Polonii zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, ambitnie walcząc o każdą piłkę. Spotkania obfitowały w pojedynki 1x1, piękne bramki i ciekawe akcje.
-
27.03.2023
Minimalna porażka z Sucharami (2011)
W minioną sobotę meczem z Sucharami Suchy Las rozgrywki ligowe zainaugurowali zawodnicy pierwszej drużyny rocznika 2011.
-
27.03.2023
Na inaugurację z Lubońskim (2011)
W sobotę na boisku na popularnej Rolibudzie pierwszą kolejkę ligowa rozegrali młodzicy młodsi naszego klubu, którzy występują w 2 lidze okręgowej. Przeciwnikiem polonistów był zespół Lubońskiego Luboń.
-
27.03.2023
Turniej orlików w Kórniku (2012)
W sobotę, 25 marca rozgrywki ligowe wznowił drugi zespół Orlików Starszych Polonii. Podobnie jak jesienią, rozgrywki dla zespołów składających się z zawodników urodzonych w 2012 r. i młodszych odbywają w formie bez wynikowych turniejów.
-
25.03.2023
Trzy punkty z Wolina
W kolejnym meczu ligowym piłkarze Polonii Środa udali się do Wolina na spotkanie z tamtejszym zespołem Vinety.
-
23.03.2023
Transmisja z Wolina
Ze spotkania 21 kolejki III ligi grupy 2 w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się z Vinetą Wolin przeprowadzimy bezpośrednią transmisję na naszym kanale na You Tubie.
Początek transmisji o godzinie 12:15.
-
22.03.2023
Towarzyskie granie skrzatów
W piątkowy wieczór zespoły Skrzata Młodszego i Skrzata Starszego rozegrały mecze kontrolne z rówieśnikami z LPFA Łubowo. Mecze rozgrywane były w systemie 5x5, więc zawodnicy zadowoleni wracali do domu z workiem bramek i asyst. Mecz obfitował pojedynkami 1x1, ale także kibice mogli oglądać świetne akcje dwójkowymi zakończone golami
-
22.03.2023
Pięć bramek od Lecha (2008)
Los w trzeciej kolejce Centralnej Ligi Juniorów skojarzył nasz zespół z Lechem Poznań.


























































