OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

22.03.2023

Pięć bramek od Lecha (2008)

Los w trzeciej kolejce Centralnej Ligi Juniorów skojarzył nasz zespół z Lechem Poznań.

Od początku meczu przewagę mieli zawodnicy Lecha Poznań. Od 10 minuty spotkania na prowadzenie wyszli piłkarze Poznańskiej drużyny. W polu karnym po akcji doskonałym uderzeniem popisał się jeden z napastników Lecha. Przy stanie 1:0 nasz zespół miał jedną stuprocentową sytuację aby wyrównać wynik spotkania a chwilę później wychodziliśmy 2v1 ale i tym razem nie udało nam się wykorzystać doskonale stworzonej przewagi. Przed przerwą za to Lech podwyższył prowadzenie po SFG. Po zmianie stron nasz zespół po dobrze założonym pressingu odebrał wysoko piłkę i udanie przeprowadził akcje, która po podaniu Mikołaja Kowalskiego na bramkę zamienił Filip Stasiak. Radość z gołą nie trwała długo. Drugiego gola, ponownie po stałym fragmencie gry zdobywa Lech. Niepilnowany napastnik Lecha uderza w boczną siatkę nie do obrony. W końcówce meczu poznaniacy ponownie dokładają dwie bramki. Przegrywamy tym samym w stosunku 5:1 ale z pewnością jest to ważna lekcja, zagraliśmy bowiem do tej pory z najbardziej wymagającym przeciwnikiem.

Bramkę dla naszego zespołu zdobył Filip Stasiak (asysta Mikołaj Kowalski)

W meczu zagrali: Świdurski - Bliskowski, Orwat, Pacholski, Steblin - Motyl, Karczewski, Mikołajczak, Kowalski, Zawodni - Sarna

Ławka rezerwowych: Pawlaczyk, Idziaszek, Wojciechowski, Nowakowski, Szymański, Bajon, Stasiak, Włodarczyk

Najnowsze aktualności

  • 02.06.2025

    Remisowy pojedynek rezerw

    W kolejnym ligowym meczu drugi zespół Polonii Środa Wielkopolska podejmował na własnym boisku Zjednoczonych Trzemeszno.

  • 02.06.2025

    Polonia wyszła na prowadzenie (2013)

    Bardzo udany weekend ma za sobą Polonia 2013. Zespół Bartosza Kadrzyńskiego i Jędrzeja Kujawy wygrał na wyjeździe 5:0 (1:0) z dotychczasowym liderem - Polonią 1912 Leszno. W pierwszym meczu między tymi drużynami lepsza okazała się zespół z Leszna. Dzięki trzem punktom nasz zespół wyprzedził swoją imienniczkę i objął prowadzenie w ligowej tabeli. Do rozegrania pozostały trzy kolejki.

  • 02.06.2025

    Druga porażka młodzików (2012)

    Dwa mecze w ostatnich dniach rozegrał zespół Polonii 2012. Najpierw podopieczni Bartosza Tomaszewskiego wygrali 9:1 (3:1) na własnym boisku z Pogonią Nowe Skalmierzyce, a następnie w niedzielę doznali drugiej w rundzie wiosennej porażki z SMS APR Ślesin (0:2). Drugi zespół, którego trenerem jest Kornel Ladrowski, przegrał w środę z Kłosem Zaniemyśl 2:3 (1:3).

  • 02.06.2025

    Piorunująca końcówka dziewczyn (Juniorki)

    Zespół juniorek w sobotę dosłownie wyrwał trzy punkty w wyjazdowym starciu z 1922 Lechią Kostrzyn/Maratończykiem Brzeźno. Mecz miał dramatyczny przebieg, bo do 70. minuty nasze zawodniczki prowadziły 3:2, ale wtedy gospodarze zdobyli dwa gole i to oni wyszli na prowadzenie. Polonistki pokazały jednak pazur i zdołały odwrócić losy meczu zdobywając trzy gole w ostatnich pięciu minutach gry!

  • 02.06.2025

    Siódmy gol dał zwycięstwo (2011)

    Drugi zespół rocznika 2011 rozegrał w sobotę niezwykle ciekawy i obfitujący w gole mecz z Talentem Poznań. Poloniści po niezwykle emocjonującej końcówce wygrali 7:6 (2:3), a gola na wagę zwycięstwa w doliczonym czasie gry strzelił Kuba Kucharski. Wcześniej do bramki rywali trafiali jeszcze Marcel Łuczak - dwukrotnie, Mikołaj Borczyk, Michał Cwojdzinski - dwukrotnie oraz Igor Nowak.

  • 02.06.2025

    Zwycięstwa z Victorią i Kanią (2010)

    Polonia 2010 po trudnym spotkaniu wywalczyła zwycięstwo w starciu z Victorią Września. Nasz zespół do przerwy przegrywał 0:1, ale w drugiej części odwrócił wynik po golach Łukasza Miszkiewicza, Kamila Jankowiaka oraz Jakuba Przybylskiego. Drugi zespół odniósł pewne zwycięstwo w Gostyniu, gdzie pokonał 4:1 miejscową Kanię. Trzecie drużyna wysoko przegrała z Talentem Poznań.

  • 02.06.2025

    Zwycięstwo z SMS-em Konin (2009)

    Ciekawe widowisko stworzyli piłkarze Polonii 2009 oraz SMS-u Konin. Nasz zespół na stadionie CSiR wygrał 4:3 (2:2). Przed przerwą dwa gole dla Polonii strzelił Franciszek Błaszyk, a w drugiej części meczu bramkarza gości pokonali Michał Mężyński oraz Oliwier Rudkowski.

  • 02.06.2025

    Ze Stellą na piątkę z minusem (2008)

    W domowym meczu 13. kolejki 1. ligi wojewódzkiej B1 zespół Polonii 2008 mimo bezbramkowego remisu do przerwy ostatecznie wygrał 5:1 ze Stellą Luboń. Trzy gole dla naszej drużyny strzelił Antoni Storozum, a po jednym trafieniu dołożyli Benjamin Wałuszko oraz Nikodem Bliskowski.

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET SREBRNY
BRĄZOWY PARTNERZY
SPONSORZY KOBIET
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.